ВНИМАНИЕ! ЕЛЕКТРОСМОГ

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

ВНИМАНИЕ! ЕЛЕКТРОСМОГ

Мнениеот perla197811 » 31 Мар 2011, 19:20

В обсега сме на електрическите и магнитни полета, с които си взаимодействаме. Рискът за хората расте в ерата на телекомуникациите! Бихте ли се лишили от куп удоволствия, превърнали се в необходимост, за да живеете по-дълго и...здравословно???
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: ВНИМАНИЕ! ЕЛЕКТРОСМОГ

Мнениеот Ivaylo » 31 Мар 2011, 20:28

Много съмнителна теза... :D
Със сигурност, няма да е по-дълго, просто ще е по-скучно.
Но може и да бъркам!
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: ВНИМАНИЕ! ЕЛЕКТРОСМОГ

Мнениеот perla197811 » 31 Мар 2011, 21:21

хм, не бих се разделила с TV, с микровълновата печка, с пералнята,с компютъра, с GSM-те....въпреки,че понякога ми иде да ги захвърля, ту единият звъни, ту другият...не стигат личните телефони , ами и служебните. Ами как са живели, си блъскам главата, нашите баби и дядовци?! :roll:
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: ВНИМАНИЕ! ЕЛЕКТРОСМОГ

Мнениеот Ivaylo » 31 Мар 2011, 21:48

perla197811 написа:хм, не бих се разделила с TV, с микровълновата печка, с пералнята,с компютъра, с GSM-те....въпреки,че понякога ми иде да ги захвърля, ту единият звъни, ту другият...не стигат личните телефони , ами и служебните. Ами как са живели, си блъскам главата, нашите баби и дядовци?! :roll:


Хвърлям всичко, доволен съм и на грамофон с фуния. :P
Проблемът е в стреса, не в излъчванията. Стресът ни убива.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: ВНИМАНИЕ! ЕЛЕКТРОСМОГ

Мнениеот Alexsandra bg » 01 Апр 2011, 16:59

perla197811 написа:хм, не бих се разделила с TV, с микровълновата печка, с пералнята,с компютъра, с GSM-те....въпреки,че понякога ми иде да ги захвърля, ту единият звъни, ту другият...не стигат личните телефони , ами и служебните. Ами как са живели, си блъскам главата, нашите баби и дядовци?! :roll:

Не мисля че ще се раздели някой с екстрите то тогава трябва да отидем да живеем в Родопите,няма лошо като идея но и за това на днешно време трябват пари
Аватар
Alexsandra bg
 
Мнения: 45
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:32

Re: ВНИМАНИЕ! ЕЛЕКТРОСМОГ

Мнениеот Ivaylo » 01 Апр 2011, 19:28

В Родопите отдавна живеят друг живот, поне в част от тях. Хубаво е да имаш Родопски условия на живот, но столични доходи. Виж, обратното е много зле... :twisted:
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: ВНИМАНИЕ! ЕЛЕКТРОСМОГ

Мнениеот PSI » 06 Апр 2011, 23:01

Дори да имаш желание да се откажеш от всички екстри на това хилядолетие,едва ли ще спечелиш нещо.Електромагнитните полета са навсякъде около нас,без значение дали ползваме GSM или не или каквото и да е там устройство свързано с електричество.Ние сме подложени ежеминутно на облъчвания - всякакъв вид телевизия,радио,интернет,телефония.Най-сигурния начин за предпазване от "смущения" е отшелническия начин на живот - далеч в планината /както беше споменато-Родопите/ :)Друг въпрос е колко от съвременните хора биха могли да зарежат удобството и да заживеят,като монаси.И за да завърша позитивно искам да успокоя всички,че от доста години има навлезли регламенти и стандарти,на които всяко едно устройство отговаря и които гарантират безвредността на магнитните полета,излъчени от тази апаратура,върху нас.
PSI
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2011, 22:37

Re: ВНИМАНИЕ! ЕЛЕКТРОСМОГ

Мнениеот southern_sun » 06 Апр 2011, 23:09

Ами ако всички отидем в Родопите няма ли да стане много населено и стреса пак ще го има. Най-хубаво е всеки да си намери начин където може да се разтовари дори за час. Без интернет, без телефони, без микровълнова и телевизор. Знаете ли какви са исихастите?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: ВНИМАНИЕ! ЕЛЕКТРОСМОГ

Мнениеот Vampire Kiss » 16 Авг 2011, 16:54

Какво стана с този електро-смог? :) Сега по почивката има ли го?
Vampire Kiss
 
Мнения: 89
Регистриран на: 05 Авг 2011, 14:49

Re: ВНИМАНИЕ! ЕЛЕКТРОСМОГ

Мнениеот MilGama » 23 Сеп 2011, 17:31

[quote="southernsun" Знаете ли какви са исихастите?[/quote]
Не, не знаем, ама ни върна много назад, бе човек...какво сега - да станем имах си аз..исихасти :-).
сега живеем в 21 век и искаме или не искаме - няма връщане назад
Аз бих искала да попитам друго - открит ли е уред за измерване на електрическия и магнитния смок, пардон, смог,?щото си има естествен такъв, който се измерва. Искам да кажа, има електромагнитно излъчване /обикновенно над подпочвени води/ или такова от стълбовете и жиците за високоволтово напрежение, което с положителност е вредно. Ако ви звуча некомпетентно, моля да бъда поправена :-)
MilGama
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Сеп 2011, 17:19

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта