Почина журналистката Валентина Крушкина

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Почина журналистката Валентина Крушкина

Мнениеот zan-zan » 19 Юни 2012, 12:07

Днес една новина страшно много ме наскърби :? Тази нощ, след дълго и тежко боледуване е починала журналистката Валентина Крушкина. Поклон пред паметта й! Валя Крушкина беше истински човек и един от най-добрите журналисти, отразяващи случващото се в икономиката, енергетиката и социалната политика. Бяха обявени дни за благотворителност в нейна помощ, от 21-ви до 23-ти юни, но уви, Валя не успя да ги дочака и се предаде на тежката болест.
Мъчно ми е за хората, които изпадат в подобни ситуации и не мога да си отговоря на въпроса защо изобщо плащаме здравни осигуровки, след като при нужда държавата не ни осигурява необходимото лечение? Защо се превръщаме в просяци в собствената си държава? В помощ на Валя Крушкина беше организирана дарителска кампания с цел лечението на коварната онкологична болест да продължи в чужбина и по-точно в Истанбул...
Реших да публикувам темата в този раздел, защото съм убедена, че здравната политика на България куца! Убедена съм, защото плащаме редовно здравни осигуровки, застраховки и какво ли още не, а накрая разчитаме на обикновените хора за помощ. Защо ни карат да се унижаваме по този начин и въобще за каква здравна политика говорим?

Valentina Krushkina.jpeg
Valentina Krushkina.jpeg (5.03 KiB) Прегледано 790 пъти
zan-zan
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Юни 2012, 13:48

Re: Почина журналистката Валентина Крушкина

Мнениеот rony_80 » 19 Юни 2012, 12:37

Нима се учудваш, че държавата не осигурява средства за лечение? А колко родители са принудени да търсят финансова помощ, за да спасят децата си? Не знам какво по принцип се поема от здравната каса, но не е нормално да събираш пари, за да си набавиш необходимите лекарства и лечение. Не е нормално и то да не ти бъде осигурено в собствената ти държава, но ето че е факт.
Искрени съболезнования на близките на Валя Крушкина!
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Почина журналистката Валентина Крушкина

Мнениеот Ваня_13 » 19 Юни 2012, 16:18

zan-zan написа:Днес една новина страшно много ме наскърби :? Тази нощ, след дълго и тежко боледуване е починала журналистката Валентина Крушкина. Поклон пред паметта й! Валя Крушкина беше истински човек и един от най-добрите журналисти, отразяващи случващото се в икономиката, енергетиката и социалната политика. Бяха обявени дни за благотворителност в нейна помощ, от 21-ви до 23-ти юни, но уви, Валя не успя да ги дочака и се предаде на тежката болест.
Мъчно ми е за хората, които изпадат в подобни ситуации и не мога да си отговоря на въпроса защо изобщо плащаме здравни осигуровки, след като при нужда държавата не ни осигурява необходимото лечение? Защо се превръщаме в просяци в собствената си държава? В помощ на Валя Крушкина беше организирана дарителска кампания с цел лечението на коварната онкологична болест да продължи в чужбина и по-точно в Истанбул...
Реших да публикувам темата в този раздел, защото съм убедена, че здравната политика на България куца! Убедена съм, защото плащаме редовно здравни осигуровки, застраховки и какво ли още не, а накрая разчитаме на обикновените хора за помощ. Защо ни карат да се унижаваме по този начин и въобще за каква здравна политика говорим?

Valentina Krushkina.jpeg


Поклон пред паметта на журналистката Валентина Крушкина, но за съжаление в България единственото нещо, което ти трябва е късмет.Другото няма как да се случи без късмет. Дори адекватно здравно обслужване не можеш да получиш.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Почина журналистката Валентина Крушкина

Мнениеот teddy » 20 Юни 2012, 09:42

Днес, в 12 часа, в читалището на село Железница ще се състои поклонението пред тленните останки на Валентина Крушкина. Поклон пред паметта й!
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14


Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта