Как да отворя аптека ?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как да отворя аптека ?

Мнениеот Farma » 25 Юни 2012, 22:43

Какво ми е необходимо за отваряне на аптека ? От къде да започна ? Колко начален капитал ще ми трябва ? Институции по които ще трябва да ходя и всичко свързано с откриване на аптека.
Farma
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юни 2012, 22:39

Re: Как да отворя аптека ?

Мнениеот Ваня_13 » 26 Юни 2012, 09:41

Farma написа:Какво ми е необходимо за отваряне на аптека ? От къде да започна ? Колко начален капитал ще ми трябва ? Институции по които ще трябва да ходя и всичко свързано с откриване на аптека.

Не съм добре запозната с подробности около отварянето на аптека, но знам, че най-важното и задължително условие е да си магистър фармацевт.Що се отнася до бюрокрацията там оставям коментара на по вещо лице!
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Как да отворя аптека ?

Мнениеот Forman » 26 Юни 2012, 11:48

Първо искам да добавя, че решиш ли да отваряш аптека, вероятно последното нещо, което ще направиш е да питаш във форуми как точно става това, но нека си бъде полезни и веднага ще те насоча какво трябва да направиш. В интернет пространството има много информация и документи, които можеш да си дръпнеш, попълнеш и изпратиш.
Що става въпрос за местоположенията на помещенията те могат да бъдат партерни, приземни или надсутеренни помещения, достъпни за посетителите и подходящи за извършване на този вид дейност. Не се разрешава откриването на аптеки в жилищни сгради без съгласието на собствениците и ако това застрашава здравето и спокойствието на живеещите в тях.
След това трябва да подадете писмено заявление молба по образец до Министрество на здравеопазването, към него приложено трябва да предоставете нотариално заверено копие от дипломата ви за завършена образователна степен магистър по фармация или помощник фармацевт и още куп документи.Процедурата е малко тромава, като всичко в България, така, че търпение и желание му е майката.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Как да отворя аптека ?

Мнениеот Genoveva » 16 Юли 2012, 11:26

Farma написа:Какво ми е необходимо за отваряне на аптека ? От къде да започна ? Колко начален капитал ще ми трябва ? Институции по които ще трябва да ходя и всичко свързано с откриване на аптека.

Какво стана с отварянето на аптека? Сподели неволите си ( ако има такива)!Как се заемаш в момент на криза, да започнеш нов бизнес?
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Как да отворя аптека ?

Мнениеот petyo62 » 13 Сеп 2019, 13:55

Най-вероятно, като са видели колко много са изискванията, бумащината и проверките, през които трябва да минат, хората са се отказали. :wink:
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта