Купувате ли диетични продукти?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Купувате ли диетични продукти?

Мнениеот mecana » 27 Юни 2012, 10:01

След бременността качих доста килограми, но се взех в ръце и вече съм във форма :) Спазвах 90-дневната диета, пих капсули с акай бери и заложих на пешеходството. Сега се хващам, че залитам все към диетичните продукти в магазина. Вие купувате ли си такива? Дали са толкова полезни, колкото ги описват? Купувам си соеви продукти, пълнозърнести или постни бисквити и всякакви от сорта. Чета подробно етикетите и държа да открия надписа „Не съдържа ГМО", иначе не купувам. Купувам сушени плодове, сурови ядки и наблягам на зърнените храни. Май съм се вманиачила на тази тема, но все се надявам, че по този начин се храним по-здравословно :roll:

diet_products.jpeg
diet_products.jpeg (13.05 KiB) Прегледано 2397 пъти
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Купувате ли диетични продукти?

Мнениеот palechka » 27 Юни 2012, 11:36

Понякога купувам диетични продукти, но далеч не са ми фикс идея. Бисквитите Ревю са ми любими :) Друга любима диетична храна ми е мюслито, а има и диетични бисквитки с грахам, които също много харесвам. Не ги купувам само защото са диетични, просто много ми харесват на вкус. Плюс това не се доверявам много, много на етикетите, защото не съм сигурна каква част от написаното е истина.
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Купувате ли диетични продукти?

Мнениеот elena » 28 Юни 2012, 08:24

За вкъщи купувам пълнозърнест хляб, кафяв ориз, мюсли - всички много го обичаме :) и хималайска сол, тъй като не задържа вода в организма. Това са диетичните продукти, за които се сещам на прима виста. Обикновено гледам млечните продукти да са с по-ниска масленост, плодовете и зеленчуците са ясни, а от месото хапваме главно пилешко и риба. Не, че нямаме и прегрешения като шоколад, чипс и тем подобни, но без тях не може :mrgreen:
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Купувате ли диетични продукти?

Мнениеот rony_80 » 29 Юни 2012, 09:59

Момичета, а купувате ли за вкъщи соеви продукти - мляко, кашкавал, кайма и т.н.? Какво ви е мнението за тях, дали са по-здравословни? Гледам едни соеви шницели в магазините и се чудя дали са вкусни, освен, че са полезни :roll: Има соево брашно и изобщо много продукти със соя, които водят за диетични. Какво мислите по въпроса?
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Купувате ли диетични продукти?

Мнениеот monito » 29 Юни 2012, 11:08

rony_80 написа:Момичета, а купувате ли за вкъщи соеви продукти - мляко, кашкавал, кайма и т.н.? Какво ви е мнението за тях, дали са по-здравословни? Гледам едни соеви шницели в магазините и се чудя дали са вкусни, освен, че са полезни :roll: Има соево брашно и изобщо много продукти със соя, които водят за диетични. Какво мислите по въпроса?

Аз купувам соева кайма и правя всичко, което се приготвя с обикновената кайма - мусака, пълнени чушки, кюфтета... Овкусявам я като другата и ястията стават много вкусни :) Соевия кашкавал не ми допада нещо, а други соеви продукти не съм купувала. Ще събирам и аз мнения, пък защо не и някоя рецептичка :mrgreen:
От другите диетични продукти съм привърженик на сушените плодове, суровите ядки и пълнозърнестия хляб. Спомням си навремето как една съученичка си хапваше житни кълнове с кисело мляко, а аз ги добавям към сладкиши и сладки :roll: Хайде пишете, че да обменяме информация.
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Купувате ли диетични продукти?

Мнениеот miki » 09 Юли 2012, 10:36

Купувам, но не целенасочено, а просто някои са ми по-вкусни от останалите. Пълнозърнестите бисквити са ми слабост и дори, когато имам време, вкъщи пека такива :) Много обичам и домашни меденки, та понякога си позволявам да добавям към тях овесени ядки, елда и всичко за каквото се сетите. Виждала съм да продават пълнозърнесто брашно от елда и скоро ще го пробвам. За други диетични продукти вкъщи не се сещам, защото сме големи лакомници и обичаме да си похапваме сладко :mrgreen: Забелязала съм, че когато пазарим, 2/3 от количката е пълна само с глезотийки, но какво да направя като не мога без шоколад и сладки :roll:
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Купувате ли диетични продукти?

Мнениеот Cuddy » 03 Яну 2013, 15:32

Пълнозърнести продукти не близвам. От соя и фитоестрогени бягам като дявол от тамян, а от консерванти и оцветители- съвсем.
Сладкишите се старая да са с мярка и държа да няма подсладители.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Купувате ли диетични продукти?

Мнениеот borisov87 » 04 Яну 2013, 13:30

Купувам пълнозърнести защото са ми по вкусни, иначе имам нужда от отслабване, относно авторката на темата, какви са тези капсули с акай-бери :)
borisov87
 
Мнения: 77
Регистриран на: 03 Яну 2013, 15:19

Re: Купувате ли диетични продукти?

Мнениеот electra_edd » 21 Фев 2013, 11:55

Здравословни да, но диетични...Малко е спорен въпроса колко са такива. Особено тук, в Бг. Трябва мн задълбочено да четем етикетчетата.
electra_edd
 
Мнения: 58
Регистриран на: 21 Фев 2013, 10:22

Re: Купувате ли диетични продукти?

Мнениеот denkaruseva » 21 Фев 2013, 13:04

Да! Гледам да е от специализирани диетични магазини. Купувам овесени ядки, сушени плодове, сурови ядки, сладка... има много интересни предложения. Напоследък харесвам много оризовите кексчета...
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron