Не мога да заспя - хранителни добавки и трикове за добър сън

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот sanya » 05 Юни 2012, 10:43

Имах един доста дълъг период на безсъние след раждането на второто дете. Тогава майка ми ми беше купила някакво билково сиропче, което съдържаше мента, глог и валериан. Помогна ми тогава, а сега да чукна на дърво не съм имала подобен проблем.
Що се отнася до пристрастяването, не мисля, че би могло да се случи, защото това все пак са билкови екстракти. За взаимодействие с други хранителни добавки или лекарства, най-добре се консултирайте с вашия лекар.
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот Genoveva » 09 Юни 2012, 16:30

Аз не съм пробвала тия капки и капсули - Билкови екстракти А-Я, но съм пила един чай на Билкана, който наистина се оказа ефикасен. Половин час след като си изпил една чаша от него и заспиваш като бебе, няма пристрастяване, няма странични действия, малко гадно мирише от Валерианата, но с лимон и мед се пие без проблем. Препоръчвам го!
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот bobito » 10 Юли 2012, 16:08

Кой не е чувал, че чаша топло мляко с мед помага при безсъние? А знаете ли, че чаша неподсладен вишнев сок също действа благоприятно и удължава съня? Учени са установили, че повишава мелатонина в организма и чрез него по естествен начин можем да се избавим от безсънните нощи :)

Sok vishna.jpeg
Sok vishna.jpeg (4.77 KiB) Прегледано 4046 пъти
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот ДоРеМи » 11 Юли 2012, 10:28

bobito написа:Кой не е чувал, че чаша топло мляко с мед помага при безсъние? А знаете ли, че чаша неподсладен вишнев сок също действа благоприятно и удължава съня? Учени са установили, че повишава мелатонина в организма и чрез него по естествен начин можем да се избавим от безсънните нощи :)

Sok vishna.jpeg

Благодаря за хубавата идея :) Свекър ми прави сок от вишни и от днес започвам да давам на малката преди сън, пък току виж започнала да спи по-добре :mrgreen: В момента сме на кисело мляко с мед, но си го търсим и през нощта, което не е добре, защото вече сме големи. Ще опитам със сокчето, че да видим :roll:
ДоРеМи
 
Мнения: 40
Регистриран на: 14 Юни 2012, 16:35

Re: Не мога да заспя

Мнениеот mecana » 29 Юли 2012, 10:38

Има едни таблетки, които са с екстракт от жълт кантарион и много помагат при безсъние - Есберикум :) На мен лично червеното вино /не трябва да е сухо/ много ми помага и не се шегувам, защото ми е препоръчано от лекар :mrgreen:
Чаят от маточина също много помага или торбичка с лавандула под възглавницата :roll:
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Не мога да заспя

Мнениеот Ваня_13 » 22 Окт 2012, 15:17

Едно валерианче и спиш като бебе, успокоява, премахва напрежението и стреса. Идеално е когато не можеш да заспиш, а при това и не води до пристрастяване.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Не мога да заспя

Мнениеот Силвия Бояджиева » 01 Ное 2012, 21:26

В интерес на истина причините за безсънието са много и според зависи каква е тя, зависи и дали ще ти мине от аромати и разни трикове, по принцип всичко е подсъзнателно.В една книга прочетох при проблем за съня няколко неща от които едно ми стана интересно, пишеше като си легнем да кажем " Остави ме да заспя и после в съня ми кажи защо не ме оставяш." Незнам дали помага защото от много време съм нямала проблем със заспиването слава богу :) , имах такъв период доста време в които и да заспа примерно след някои трик :) се събуждам към 3 часа и съм наспана а съм легнала в 00-01ч и започвам пак да мисля проблеми работи и т.н И тогава пих едни хапчета 3-ри месеца но забравих как се казват пък и то не е хубаво така да се пият без преглед.
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Не мога да заспя

Мнениеот Камелия » 02 Ное 2012, 14:44

Силвия Бояджиева написа:В интерес на истина причините за безсънието са много и според зависи каква е тя, зависи и дали ще ти мине от аромати и разни трикове, по принцип всичко е подсъзнателно.В една книга прочетох при проблем за съня няколко неща от които едно ми стана интересно, пишеше като си легнем да кажем " Остави ме да заспя и после в съня ми кажи защо не ме оставяш." Незнам дали помага защото от много време съм нямала проблем със заспиването слава богу :) , имах такъв период доста време в които и да заспа примерно след някои трик :) се събуждам към 3 часа и съм наспана а съм легнала в 00-01ч и започвам пак да мисля проблеми работи и т.н И тогава пих едни хапчета 3-ри месеца но забравих как се казват пък и то не е хубаво така да се пият без преглед.

Много интересно, наистина никъде не бях чувала за подобен метод на заспиване. Ще пробвам!
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот rora » 05 Апр 2013, 13:21

Повечето хора смятат, че топлият душ преди сън ще им помогне да заспят по-бързо, но не се отдавайте на него непосредствено преди сън. Вярно е, че казват "да спя като къпан", но в действителност прегряването на тялото или неговото изпотяване може да попречи на добрия сън.
rora
 
Мнения: 133
Регистриран на: 28 Яну 2013, 09:49

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот Radoslav88 » 05 Апр 2013, 22:00

Най-добрите неща за сън са:
1. 5-HTP
2. Melatonin
3. Gaba
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта