Разходка в парка с куче

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Разходка в парка с куче

Мнениеот bisertaskov » 14 Авг 2012, 22:16

v_lili написа:Толкова ме впечатлиха коментарите че не мога да не споделя мнението си. Може и да не е нормално да си разхождаме кучетата на Аязмото , но то кое ни е нормално. Да се обособят места - добре , само че в нормалните държави обособеното място е голямо почти колкото Аязмото. Аз имам лабрадор, напълно безобиден - използват ги за водачи на слепи хора- само че има нужда да бяга от 5 до 10 км. всеки ден .Как да стане? Живея в къща и имам двор по голям от обособеното място, но не може да осигури необходимото движение на кучето ми. В тази връзка аз не използвам Аязмото за тоалетна а за разходка на любимеца ми. Но мога да задам един въпрос - Къде ходят до тоалетна малките деца и кой почиства след тях? Да не кажа и големите. За толкова години на Аязмото аз пък съм се нагледала на човешки изпражнения за което въобще нямам обяснение. Относно агресивните кучета към ХОРА , повечето са бездомни и те пак ще са си там. Трябва да има правила, но не и общ знаменател за всички. Аз като си избирах породата на кучето съвсем съзнателно не исках агресивно куче ...и аз имам дете. Сега се оказва обаче по американските закони че ще го малтретирам - защото не мога да му осигуря необходимото движение.

Не ме разбирай погрешно, не че не обичам кучетата, и не съм против абсолютна забрана за разходка на кучета по парка, но кучето с намордник и повод, тогава си го разхождай колкото искаш.Все пак не съм съгласен да слагаме децата под общ знаменател с кучетата.Изпражнението на малко дете не носи зарази колкото това на кучето.Не може и да става дума за сравнение.Тук малко ми се струва прекалено това сравнение.Колкото до агресията виждал съм перфектно обучени кучета които при определени условия пак могат да я проявят.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Разходка в парка с куче

Мнениеот Niko » 16 Авг 2012, 11:51

Вероятно v_lili , има предвид общата хигиена. Честно казано, не мога да се съглася, че ако забраняваме на кучетата да си акат в градинките, трябва да разрешаваме това да го правят децата. На никой няма да му е приятно разхождайки се да настъпи чието и да е аки. Всеки ден минавам по една и съща улица където с недоумения си задавам въпроса, до къде се простира човешката простотия. Защо за бога ние хората се държим като животни, а искаме животните да бъдат интелигентни почти колкото хората? Улицата, по която минавам е осеяна с човешки фекалии! Мирише на тоалетна от далеч.За какво да се сърдим на кучетата, като собствениците им нямат елементарно възпитание?
Niko
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юли 2012, 11:29

Re: Разходка в парка с куче

Мнениеот Forman » 23 Авг 2012, 15:58

bisertaskov написа:По точно в парк Аязмото град Стара Загора нормално ли е да си разхождаш кучето ?Нормално ли е да го пускаш свободно да се разхожда в парка където има много малки деца ? Е за мен не е нормално.редовно вечер разхождам малкия в парка и гледам с недоумение как лекомислено си разхождат кучетата без намордник и често без поводи.След всичките трагични случки с кучета не мога да разбера какво още трябва да се случи та хората да проумеят че все пак човешкият живот е много повече от този на домашния любимец.Бях свидетел на една случка която добре че не завърши фатално.Двама младежи си разхождат кучетата и решиха да ги пуснат да си поиграят.Докато си играеха се появи едно бездомно куче (маркирано) на чешмата за вода, а там имаше майки с деца и възрастни.Играещите си небрежно кучета изведнъж се втурнаха към чешмата където беше бездомното куче и настана една олелия,деца пищят майки викат.Ако беше станал инцидент с някое дете кой щеше да е виновен питам аз кмета на Стара Загора или там който отговаря за реда в парка ?Има дори полиция в парка незнайно какво прави там след като не съм видял да спират нито един стопанин на куче да го попитат защо кучето му е без намордник.Иначе не виждам каква е ролята на полиция в парка като не прави поне това.А къде спи общината и не взима мерки също не мога да си го обясня.Дано все пак не стават инциденти с лош край че тогава тежко и горко на пострадалите.

Човешката немарливост и нехайство няма граници. Честно да си призная не разбирам собствениците на кучета, които ги разхождат без каишка сред деца и почиващи. Все пак това е животно и е непредсказуемо. Що се отнася до хигиената след животните, далеч съм от мисълта, че собствениците на кучета им разрешават да си ходят по нужда в домовете им.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Разходка в парка с куче

Мнениеот titiksnet » 27 Ное 2012, 12:27

Аз също имам голямо куче - немска овчарка, но що се отнася до изпражненията на кучетата самите животни не са виновни. Виновни са хората. И аз съм се нагледала на фасове, бирени бутилки, хартии и какво ли не още из парковете, но не съм видяла никой да глобява за това. А стане ли въпрос за куче - веднага глоби. Вярно, големите кучета би трябвало да бъдат на повод, но малките е просто смешно. Че какво може да ти направи един пинчер или булонка? Да не говорим, че има и хора които преиграват страховете си и се правят на интересни.
titiksnet
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Ное 2012, 12:14

Re: Разходка в парка с куче

Мнениеот safka » 27 Ное 2012, 12:33

Напълно съм съгласна с теб titiksnet повечето от хората преиграват седяла съм по парковете и съм наблюдавала
safka
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Ное 2012, 12:23

Re: Разходка в парка с куче

Мнениеот BRI » 05 Юни 2013, 11:34

Защо не? Ако е възпитано и на повод...
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Разходка в парка с куче

Мнениеот djudjanka » 05 Юни 2013, 15:44

boncho green написа:Аз имам куче, то е голяма порода, но никога не е посягало и няма да посегне на човек, а особено на дете! Всичко зависи от възпитанието, това е като при децата - има такива, които посягат и се бият, има и послушни и разбиращи деца. Не мога да не си разхождам кучето. То е било цял ден затворено в апартамента и като се прибера вечер, единственото му удоволствие е разходката на открито. Обикновено го държа на каишка и чак като изляза по-нагоре, където няма толкова хора го пускам да потича на воля! Изобщо не обръща внимание на други кучета, а от децата дори бяга :D


Напълно съм съгласна! Кучето е отговорност на стопанина си, която той е приел и това, че някой има домашен любимец не трябва да пречи на другите хора. Мен лично много ме е страх от големите и свирепи кучета, самата им физиономия е плашеща. Естествено, ако човек е отговорен няма проблем. Дано повечета са такива, за да не стават инциденти.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Разходка в парка с куче

Мнениеот bisertaskov » 05 Юни 2013, 20:52

titiksnet написа:Аз също имам голямо куче - немска овчарка, но що се отнася до изпражненията на кучетата самите животни не са виновни. Виновни са хората. И аз съм се нагледала на фасове, бирени бутилки, хартии и какво ли не още из парковете, но не съм видяла никой да глобява за това. А стане ли въпрос за куче - веднага глоби. Вярно, големите кучета би трябвало да бъдат на повод, но малките е просто смешно. Че какво може да ти направи един пинчер или булонка? Да не говорим, че има и хора които преиграват страховете си и се правят на интересни.

Какво му е смешното на това кучето да е вързано без значение на размера му.Дори пинчер да е ако захапе детето ми какво следва ?Нима малките кучета не хапят?
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Разходка в парка с куче

Мнениеот bisertaskov » 05 Юни 2013, 20:56

safka написа:Напълно съм съгласна с теб titiksnet повечето от хората преиграват седяла съм по парковете и съм наблюдавала

След всичките инциденти не мисля че хората преиграват, а много стопани са безотговорни и си мислят че на тях не може да им се случи.Просто си вържете кучето и толкова, нима е много сложно ?Никой не казва че е против кучетата но когато са вързани.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Разходка в парка с куче

Мнениеот djudjanka » 06 Юни 2013, 09:25

Всеки трябва да е отговорен и да не причинява неудобство на останалите. Толкова е просто!
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron