Паднали дървета по улиците

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Паднали дървета по улиците

Мнениеот Ваня_13 » 10 Юли 2012, 10:37

DSC07511.JPG
DSC07511.JPG (33.04 KiB) Прегледано 603 пъти
Вчера граждани на Стара Загора станаха свидетели на паднало дърво на улица " Хан Аспарух", което затисна спряна на тротоара кола и като по чудо се размина без човешки жертви.
DSC07507.JPG
DSC07507.JPG (35.33 KiB) Прегледано 603 пъти

Оказа се, че живущите в съседния блок са внесли подписка в общината с искане дървото да бъде отрязано, но така и е се случило това. Постоянно се споменава в новините за подобни случаи, само преди няколко месеца през месец април паднало дърво в шуменския парк "Кьошковете" уби на място дете и рани 21 годишен младеж. Месец по късно 11 дървета са паднали след бурен вятър в Кюстендил, отново се разминало без инциденти.
За изгнилите и опасни дървета отговорност носи общината, но има ли осъдени за инцидентите с дърветата убийци?
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Паднали дървета по улиците

Мнениеот boncho green » 10 Юли 2012, 11:08

Лично аз съм се опитвал на няколко пъти да докарам Гражданска защита, заради един голям отчупен клон на моята улица в София. Първо - изобщо не успях да се свържа по телефона с тях. После опитах да говоря с домоуправителката да ги извика, но тя каза, че процедурата ставала много бавно - трябвало да се пише някаква молба, жалба или нещо от сорта... Каза ми също, че щяло да стане по-бързо, ако съм имал някой познат, който може да го отреже! На мен ми писна и реших да се обадя на 112, докато клона не е наранил някое преминаващо дете. Не мина и половин час и дойде камион на Гражданска защита, който отряза клона безпроблемно. Друг е въпросът, че го оставиха там, под самото дърво!

Явно нещата все пак могат да се случват, но защо толкова трудно?!
boncho green
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Май 2012, 17:24

Re: Паднали дървета по улиците

Мнениеот alexandar82 » 10 Юли 2012, 11:47

boncho green написа:Лично аз съм се опитвал на няколко пъти да докарам Гражданска защита, заради един голям отчупен клон на моята улица в София. Първо - изобщо не успях да се свържа по телефона с тях. После опитах да говоря с домоуправителката да ги извика, но тя каза, че процедурата ставала много бавно - трябвало да се пише някаква молба, жалба или нещо от сорта... Каза ми също, че щяло да стане по-бързо, ако съм имал някой познат, който може да го отреже! На мен ми писна и реших да се обадя на 112, докато клона не е наранил някое преминаващо дете. Не мина и половин час и дойде камион на Гражданска защита, който отряза клона безпроблемно. Друг е въпросът, че го оставиха там, под самото дърво!

Явно нещата все пак могат да се случват, но защо толкова трудно?!

Ами, защото сме в България, как защо? Тук всичко е много трудоемко за държавните служители и те никога не са виновни за нищо. Недай си Боже стане някакъв инцидент, ще се започне едно прехвърляне на топката... не ми се мисли просто.
Ваня, защо не подадете жалба срещу общината, още повече, че имате внесена подписка за отстраняването на опасния клон? Предполагам имате копие с входящ номер или?
alexandar82
 
Мнения: 28
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:37

Re: Паднали дървета по улиците

Мнениеот ДоРеМи » 11 Юли 2012, 10:07

Опасни дървета, опасни сгради, падащи козирки и това са само част от наболелите проблеми, на които за пореден път няма кой да обърне внимание. Сигурна съм, че ако дървото беше затиснало човек и имаше нещастен случай, отново нямаше да има виновни. Пази Боже!
Преди две седмици гледах по новините как 40-метрова топола е паднала в двора на заведение в центъра на София и като по чудо не е имало жертви, най-вероятно, защото се е случило по обяд. Докога да вярваме на чудеса? Докога да разчитаме, че само чудо може да ни спаси? Докато общините не започнат да си вършат работата както трябва, дотогава!
ДоРеМи
 
Мнения: 40
Регистриран на: 14 Юни 2012, 16:35

Re: Паднали дървета по улиците

Мнениеот bisertaskov » 12 Юли 2012, 22:31

Живея в Стара Загора на адрес Хан Аспарух 33 и дълго време наблюдавах падналото дърво и още по дълго чакахме да се появи гражданска защита да освободи пострадалата кола.Никой от общината не дойде да погледне какво е положението дали не е необходимо да се орежат и още клони.Пълно безхаберие на община Стара Загора.Другото което ми направи впечатление е че бай Ганьо за една вечер прибра по дебелите дървета пък клоните останаха разхвърляни навсякъде. :D :D :D Още по лошото е че хората от блока са пуснали молба до кмета за премахване на опасните клони и нищо.Е ще чакаме и ще се молим дано не падне друго дърво и дано никой не пострада.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Паднали дървета по улиците

Мнениеот Genoveva » 14 Юли 2012, 14:41

bisertaskov написа:Живея в Стара Загора на адрес Хан Аспарух 33 и дълго време наблюдавах падналото дърво и още по дълго чакахме да се появи гражданска защита да освободи пострадалата кола.Никой от общината не дойде да погледне какво е положението дали не е необходимо да се орежат и още клони.Пълно безхаберие на община Стара Загора.Другото което ми направи впечатление е че бай Ганьо за една вечер прибра по дебелите дървета пък клоните останаха разхвърляни навсякъде. :D :D :D Още по лошото е че хората от блока са пуснали молба до кмета за премахване на опасните клони и нищо.Е ще чакаме и ще се молим дано не падне друго дърво и дано никой не пострада.

Преди години( няма да споменавам града) в двора на една от гимназиите имаше стара върба, която беше доста изгнила.При всяка буря падаха много от клоните, тъй като знаете много добре,че дървесината на върбата не е плътна. След хиляди молби от директорката на училището до общината дървото все още си стоеше и всяваше заплаха за учениците, които излизаха на двора за час по физ,култура, до момента, в който по време на час едно от децата на рита топка и не удря единия от клоните, който се чупи и пада върху главата на едно от играещите деца и го убива на място.
Разбира се под отговорност е подведена директорката тъй като тя отговаря за училището, училищната собственост и учениците. Много години се водеха дела, за това, кой е виновен и кой не е, но детето така и не се върна от ония свят. Е питам, до там ли трябва да се стига?
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Паднали дървета по улиците

Мнениеот bisertaskov » 14 Юли 2012, 14:53

Genoveva написа:
bisertaskov написа:Живея в Стара Загора на адрес Хан Аспарух 33 и дълго време наблюдавах падналото дърво и още по дълго чакахме да се появи гражданска защита да освободи пострадалата кола.Никой от общината не дойде да погледне какво е положението дали не е необходимо да се орежат и още клони.Пълно безхаберие на община Стара Загора.Другото което ми направи впечатление е че бай Ганьо за една вечер прибра по дебелите дървета пък клоните останаха разхвърляни навсякъде. :D :D :D Още по лошото е че хората от блока са пуснали молба до кмета за премахване на опасните клони и нищо.Е ще чакаме и ще се молим дано не падне друго дърво и дано никой не пострада.

Преди години( няма да споменавам града) в двора на една от гимназиите имаше стара върба, която беше доста изгнила.При всяка буря падаха много от клоните, тъй като знаете много добре,че дървесината на върбата не е плътна. След хиляди молби от директорката на училището до общината дървото все още си стоеше и всяваше заплаха за учениците, които излизаха на двора за час по физ,култура, до момента, в който по време на час едно от децата на рита топка и не удря единия от клоните, който се чупи и пада върху главата на едно от играещите деца и го убива на място.
Разбира се под отговорност е подведена директорката тъй като тя отговаря за училището, училищната собственост и учениците. Много години се водеха дела, за това, кой е виновен и кой не е, но детето така и не се върна от ония свят. Е питам, до там ли трябва да се стига?

Жалкото е че живота в България загубен от небрежност на институции е нищо.По време на изборите е важен всеки глас, а след избори не е толкова важно един живот.Паднало дърво и убило човек ще се превръща в нещо обичайно до там я докарахме, пък виновен веднага ще намерим това не е проблем ако не намерим то вината ще се размие от чиновник до министър.В каква държава живеем ?Що за "рай " е това ?
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Паднали дървета по улиците

Мнениеот Ann » 17 Сеп 2012, 17:06

Ужасен инцидент днес в Бургас: Паднало дърво е убило младеж на 26 години. Инцидента е станал към 11 часа днес, в центъра на града в близост до Математическата гимназия където момчето е пресичало улицата. От силния вятър огромно дърво е паднало като отрязано в следствие на силния вятър. Минувачи веднага се обадили на 112, но момчето не дочакало линейката.
След инцидента служители от общината са изсекли дървото, но май доста късно! :cry: :cry:
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron