България е с най-висока раждаемост в ЕС

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот qproin » 29 Окт 2011, 14:00

Аз искам второ дете, но ми се иска да имат по-голяма разлика с първото, че две бебета наведнъж трудно се гледат.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот Многодетен Бг » 14 Ное 2011, 12:19

Здравейте, баща съм на 4 деца. Чета ви коментарите и не мога да ви разбера честно! За мен сте някакви много- странни хора! Смятате, че парите са пречка пред това да имате деца!? Дует Ритон, Гала, Борисов и 60 милиона германци примерно да не би да са бедни та нямат деца? За мен отказа от това да имате деца ви прави не само егоисти, но и смешни и жалки... жал ми е за вас, че живеете такъв празен откъм радости и емоции живот. Това дори не е богоугодно.
Двама родители с едно дете е модел наложен от медиите, те провеждат антираждаемост реклама от години насам като започнете от движението "мама, татко и аз", а вие копирате наложените ви модели на поведение, нищо повече не правите. Хубавото е, че природата се грижи за този проблем и бездетниците ще изчезнат, който няма поколение няма да му оцелеят гените и той ще изчезне. Поздрави от мен и сбогом.
Многодетен Бг
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Ное 2011, 12:06

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот Margo » 14 Ное 2011, 13:34

Многодетен Бг написа:Здравейте, баща съм на 4 деца. Чета ви коментарите и не мога да ви разбера честно! За мен сте някакви много- странни хора! Смятате, че парите са пречка пред това да имате деца!? Дует Ритон, Гала, Борисов и 60 милиона германци примерно да не би да са бедни та нямат деца? За мен отказа от това да имате деца ви прави не само егоисти, но и смешни и жалки... жал ми е за вас, че живеете такъв празен откъм радости и емоции живот. Това дори не е богоугодно.
Двама родители с едно дете е модел наложен от медиите, те провеждат антираждаемост реклама от години насам като започнете от движението "мама, татко и аз", а вие копирате наложените ви модели на поведение, нищо повече не правите. Хубавото е, че природата се грижи за този проблем и бездетниците ще изчезнат, който няма поколение няма да му оцелеят гените и той ще изчезне. Поздрави от мен и сбогом.

Съжалявам, че сте се разгневил от коментарите в тази тема, но аз ви подкрепям напълно. Винаги съм искала огромно семейство, но така се стече живота при мен, че останахме сами с дъщеря ми. Много се радвам на семейства с много деца, толкова е весело в едно такова семейство, но един човек, който сам се е обрекъл да няма деца не може да го разбере това. Радостта от отглеждането на децата не е само хубавите моменти, а и безсънните нощи, емоциите в училище, ученето на уроците, първите трепети в любовта, това е незаменимо. За да се запази човечеството ни не е нужно да имаме само едно дете, а най малко три. Не се отказвайте да пишете по темата, нека оборим егоистите, решили да не нарушават хармонията си от работа, дом и удоволствия със създаването на едно дете.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот Rali_hr » 09 Дек 2014, 14:57

Този човек изригна, моделът е такъв, защото хората искат да си отгледат децата, ако вие смятате, че е ок да имате 4 деца, с които спите в една стая и си делите салам от 2лв. и най-полезната храна, която ядете е лапад набран от улицата - ок! Защото аз ако имам 4 деца ще живея в подобно положение. АКо може да си ги гледате децата - да сте живи и здрави и още 4 имайте! Но да обиждаш някой, заради избора му показва тесногръдие, но не моето, а вашето. Както никой не ви укорява за вашите деца не дръжте сметка на хората за техните. :evil:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот Kaya » 10 Фев 2015, 12:10

southern_sun написа:Как е възможно през април медиите да обявят, че България е с най-висока раждаемост в Европейския съюз, а няколко месеца след това България да стане първа по отрицателен прираст, в същата тази класация.

Ами явно не раждаме достатъчно ... Все пак си мисля, че е лукс в България ад имаме по много деца, по-скоро има някакъв навик на хора с по-добро финансово положение, да си позволят да спазят традицията от 2 деца.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот Elica » 11 Фев 2015, 14:12

Не ми се вярва това да е така, макар че пък ромите раждат по 5-6 деца и не им пука, а дори има случаи, при които раждат и по 10
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот Kaya » 06 Мар 2017, 13:44

Elica написа:Не ми се вярва това да е така, макар че пък ромите раждат по 5-6 деца и не им пука, а дори има случаи, при които раждат и по 10

Раждат, защото това им е начина на тях на живот и си мислят, че като народят един рояк и ще я цъфнат и вържат, или по-скоро те изобщо не мислят.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот vanusha » 08 Юни 2018, 15:49

Не ми се вярва да е толкова висока раждаемостта, все пак сме малка страна и раждат само ромите, другите не раждаат.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот Тъжна Луна » 08 Юни 2018, 15:54

Kaya написа:
southern_sun написа:Как е възможно през април медиите да обявят, че България е с най-висока раждаемост в Европейския съюз, а няколко месеца след това България да стане първа по отрицателен прираст, в същата тази класация.

Ами явно не раждаме достатъчно ... Все пак си мисля, че е лукс в България ад имаме по много деца, по-скоро има някакъв навик на хора с по-добро финансово положение, да си позволят да спазят традицията от 2 деца.

Хахахаха, този коментар ме разби! Начи за няколко месеца не сме раждали достатъчно и сме обърнали статистиката :bump:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот Frac » 08 Юни 2018, 17:27

Нещо не ми се вярва, ние все сме в последните бройки в множество световни класации. Ако има нещо вяярно-е добре, деца да има, но да има и с какво да се гледат.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта