България е с най-висока раждаемост в ЕС

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот southern_sun » 01 Апр 2011, 15:28

Днес в таблоидите прочетох, че приръста в България се бил увеличил :o и виждате ли ние сме се издигнали до челните позиции в тази класация. Огледайте се край вас! Колко майки са готови да имат две деца, а да не говорим за три, тъй като така наистина най-лесно се отчита положителен прираст-ако на двама възрастни се родят поне 3 деца. Да вярваме ли на пресата или да не вярваме?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот perla197811 » 01 Апр 2011, 19:05

Аз имам едно и не смея да помисля за второ! Може би имат предвид спрямо предишни години, но дори и това ме съмнява. Много мои познати си останах с по едно дете..... :cry: Като гледам така положението хич не е розово и няма изгледи за оправия! Но може друг да е на друго мнение...
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот kambarata » 01 Апр 2011, 23:09

Наблюдението ми е ,че майките на по едно дете,около мен,не се притесняват толкова за финансите,отколкото за фигурите си,за да се решат за второ дете.Бих родила и трето дете,ама много се застоях вкъщи с тези 2 поредни ''майчинства''...Може би към края на ''30те''ми години!?Иначе където едно-там и две.Колкото повече се отлага второто,толкова оправданията да не се появява се увеличават.
kambarata
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Апр 2011, 22:52

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот bisertaskov » 01 Апр 2011, 23:12

kambarata написа:Наблюдението ми е ,че майките на по едно дете,около мен,не се притесняват толкова за финансите,отколкото за фигурите си,за да се решат за второ дете.Бих родила и трето дете,ама много се застоях вкъщи с тези 2 поредни ''майчинства''...Може би към края на ''30те''ми години!?Иначе където едно-там и две.Колкото повече се отлага второто,толкова оправданията да не се появява се увеличават.

Това е приказка браво трябва повече такива жени на България за да увеличим раждаемостта,браво.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот Ivaylo » 02 Апр 2011, 08:34

Не е случайно, че наричат "статистиката" стъкмистика. Къде я виждат тази най-висока раждаемост?
Чета въпросната статия, само дето има 1 много тъжен въпрос. Хубаво, повече деца, но какво ще е качеството на живот на тези деца? Тук вече статистиката мълчи...
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот perla197811 » 02 Апр 2011, 08:39

Браво, ама........положението при мен е, че ме притесняват финансите.Посред голям ремонт....в криза......заеми и прочее :? Фигурата , ще си я докарам, сигурна съм ! Но като гледам как се мъчат хора с по две и повече деца- да, ще им дадеш от каквото имат нужда, но в постоянни лишения.......ами какво ще кажете за "мизерните" детски, което си е чиста подигравка?!
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот Ivaylo » 03 Апр 2011, 09:12

Детските са мизерни, но и заплатите са такива. С кеф да ги върнеш на тази неблагодарна държава!
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот mar4e_sz » 04 Апр 2011, 15:31

А може би в статистиката се включват и ромските бебета, е да все пак и те са бългасрки граждани.
Аз вече имам едно дете, да ми е живо и здраво, и трудно бих се решила на второ, не заради фигурата, не заради отговорностите, а чисто финансово.
Майчинство след първата година е минималната заплата, детски или по-скоро социални надбавки 35 лв месечно, как да си позволим "лукса" за второ дете?
Аватар
mar4e_sz
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Мар 2011, 15:34

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот southern_sun » 14 Апр 2011, 11:03

Ivaylo написа:Детските са мизерни, но и заплатите са такива. С кеф да ги върнеш на тази неблагодарна държава!

Късмет му се вика на това, да се родиш в една от най-бедните и бели държави.
Какво се случва междувременно в останалите държави:
В Канада работещите майки получават едногодишен отпуск за майчинство след раждането на бебето и получават 55 % от заплатата си през тази година. В Австрия бременните жени получават по осем седмици отпуск преди и след раждането на бебето и получават пълна работна заплата. Майката и бащата могат да поделят отпуска за гледане на дете. След изтичане на осемте седмици платен отпуск определена сума се изплаща до 2,5 години.В Англия платеното майчинство е 26 седмици. Първите 6 седмици се заплащат 90 % от заплатата, следващите 20 седмици по 100 лири на седмица. Отпускът по майчинство тече до навършване на една година; след изтичане на 26-те седмици е неплатен, а работодателят е длъжен да пази работното място. Няма смисъл да изреждам останалите държави, които са на светлинни години от нас.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: България е с най-висока раждаемост в ЕС

Мнениеот southern_sun » 27 Окт 2011, 10:35

Как е възможно през април медиите да обявят, че България е с най-висока раждаемост в Европейския съюз, а няколко месеца след това България да стане първа по отрицателен прираст, в същата тази класация.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта