Народни рецепти - споделете ги!

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот zida » 15 Апр 2012, 00:33

Аз ще ви препоръчам Гинко Билоба като уникална билка - правя си чай от листата на дървото и се чувствам прекрасно!!! По-безвредно е и по-ефикасно. Мой познат продава семена и фиданки. Аз си посадих две дръвчета на вилата, а едно си отглеждам в апартамента като декоративно дръвче - в саксия. Ако някой желае да си купи, мога да му съдействам.
zida
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Апр 2012, 23:30

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот sanya » 27 Апр 2012, 09:45

Преди малко писах в една друга темичка за цистита, та сега и тук да споделя мнение. Трябва да се пият много течности, докато отшуми заболяването. Предлагам ви една отвара, която много помага в случая - слагате на котлон 1 л вода да заври и добавяте 1 с.л. мечо грозде, 1 с.л. изсипливче, 1 с.л. бяла бреза. След като ври 5 минути, отдръпвате от котлона и прецеждате в неметален съд. Разпределяте количеството отвара така, че да го изпиете за 1 ден.
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот elena » 19 Май 2012, 12:38

Да ви споделя една изпитана народна рецепта против кашлица: Обелвате и издълбавате 1 средно голяма глава лук, но така че да остане дъно. Пълните със захар и така престоява 1 нощ в подходящ съд. На сутринта, на дъното се е отделил сок /около 1 кафяна лъжичка/, който се изпива на гладно. Трябва да ви кажа, че секва кашлицата от раз.
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот mimeto » 30 Май 2012, 20:04

Народна рецепта за отпушване на носа, която действа безотказно :) Необходими са ви една средно голяма глава чесън и малко мед. Обелвате, измивате и настъргвате скилидките чесън, след което изтисквате сока през марля и добавяте мед до получаването на каша. Сместа се нанася в ноздрите с помощта на клечка за уши и спите като бебе цяла нощ ;)
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот Камелия » 31 Май 2012, 14:19

mimeto написа:Народна рецепта за отпушване на носа, която действа безотказно :) Необходими са ви една средно голяма глава чесън и малко мед. Обелвате, измивате и настъргвате скилидките чесън, след което изтисквате сока през марля и добавяте мед до получаването на каша. Сместа се нанася в ноздрите с помощта на клечка за уши и спите като бебе цяла нощ ;)

Ау това звучи стряскащо. За отпушване на носа бих препоръчала домашни капки за нос. Разтворете едра сол в някакъв съд с вода, загрейте на котлона и изчакайте да поври малко. След това свалете от котлона, оставете да се охлади и капете по няколко капки в двете ноздри. Също така докато съда е на котлона и ври, можете да си направите инхалация. Докато вдишвате водните пари ще усетите как секретът в носа ви се втечнява и сам изтича. Малко не неприятно но помага.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот a.georgiev » 05 Юни 2012, 13:05

мога да ви препоръчам този сайт http://www.narodnamedicina.org/ пълен с рецепти за лечение на мигрена, синузит, сенна хрема, диабет, астма, хемороиди, студени крайници и т.н. защото аз лично имах проблем и благодарение на една от тези рецепти го премахнах, така че успех и на вас.
a.georgiev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юни 2012, 13:00

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот teddy » 05 Юни 2012, 17:06

a.georgiev написа:мога да ви препоръчам този сайт http://www.narodnamedicina.org/ пълен с рецепти за лечение на мигрена, синузит, сенна хрема, диабет, астма, хемороиди, студени крайници и т.н. защото аз лично имах проблем и благодарение на една от тези рецепти го премахнах, така че успех и на вас.

Ще споделиш ли с нас, ако не е прекалено лично, разбира се? Така поне ще сме сигурни, че рецептата наистина действа. Аз също в някои случаи прибягвам до народната медицина, тъй като методите й са изпитани и доказани с годините. Ще ви издам едно прост и бърз метод при хрема и запушен нос - преди да си легнете, затоплете малко количество мас между пръстите и поставете във всяка ноздра. Ще се изумите от ефекта, гарантирам ви. Хубаво е маста да бъде прясна и домашна, а ако не е я преварете.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот mecana » 06 Юни 2012, 10:03

Камелия написа:
mimeto написа:Народна рецепта за отпушване на носа, която действа безотказно :) Необходими са ви една средно голяма глава чесън и малко мед. Обелвате, измивате и настъргвате скилидките чесън, след което изтисквате сока през марля и добавяте мед до получаването на каша. Сместа се нанася в ноздрите с помощта на клечка за уши и спите като бебе цяла нощ ;)

Ау това звучи стряскащо. За отпушване на носа бих препоръчала домашни капки за нос. Разтворете едра сол в някакъв съд с вода, загрейте на котлона и изчакайте да поври малко. След това свалете от котлона, оставете да се охлади и капете по няколко капки в двете ноздри. Също така докато съда е на котлона и ври, можете да си направите инхалация. Докато вдишвате водните пари ще усетите как секретът в носа ви се втечнява и сам изтича. Малко не неприятно но помага.

Водата и солта са само временно решение - това на практика си е физиологичен разтвор. Имам цяла банка вкъщи, която купих още когато синът ми беше бебе. Препоръчаха ми да му промивам нослето с физиологичен разтвор преди да капя капките, за да се прочисти преди това и капките да действат по-добре. Продават и такива спрейове в аптеката, които струват доста по-скъпо. Е, трябва да ви кажа, че това си е жива мъка за детето, а и не съм видяла досега да има кой знае какъв ефект... Правила съм това, което teddy е написала, но съм поставяла в ноздричките домашно масло, вместо мас - на сутринта няма и помен от запушения нос :)
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот miki » 13 Юни 2012, 14:27

Аз ще споделя народна рецепта за поддържане на цвета на косата ;) Моята е тъмно кестенява и с отварата от орехови листа, цветът става много по-наситен, а косата ми започва да блести. Приготвя се по следния начин: 2 шепи сухи, орехови листа се заливат с 250 мл вряла вода и след 10 минути отварата се прецежда. Изполивате косата си с вълшебната смес и тя направо оживява :)
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот liubomira » 20 Юни 2012, 14:10

miki написа:Аз ще споделя народна рецепта за поддържане на цвета на косата ;) Моята е тъмно кестенява и с отварата от орехови листа, цветът става много по-наситен, а косата ми започва да блести. Приготвя се по следния начин: 2 шепи сухи, орехови листа се заливат с 250 мл вряла вода и след 10 минути отварата се прецежда. Изполивате косата си с вълшебната смес и тя направо оживява :)

Благодаря за идеята, miki :) Със сигурност ще се възползвам от нея, а и от много други рецепти в темичката, защото ще ми се налага близките 9 месеца да прибягвам само и изключително до тях :mrgreen:
Ще ви споделя една рецепта против хрема, която е много ефикасна, но предполагам, че не всеки от вас ще се навие да я приложи, особено ако не обича чесън :mrgreen: Обелвате една скилидка чесън, изстисквате сока и накапвате последователно във всяка ноздра по 1 капка. Същото може да правите и със сок от лимон, като капете по 2 капки във всяка ноздра 3 пъти на ден.
liubomira
 
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Юни 2012, 16:35

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron