Народни рецепти - споделете ги!

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот magi81 » 03 Яну 2013, 16:26

има прекрасни народни рецепти ще е хубаво да се съхранят защото помагат
magi81
 
Мнения: 104
Регистриран на: 19 Дек 2012, 17:18

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот magi81 » 03 Яну 2013, 16:27

При зъбобол ако имате дупчица в зъба се слага тютюн изпробвано е
magi81
 
Мнения: 104
Регистриран на: 19 Дек 2012, 17:18

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот winterrose » 28 Фев 2013, 21:59

Отвара при простуда: 3 с.л. настърган корен от джинджифил, 4 с.л. лимонов сок, 5 с.л. мед, 2-3 листа от мента и около 1.3л. вода. След кипване на водата се добавя джинджифила и меда, разбърква се добре, а след това се слагат и останалите съставки. Добре е този чай да се пие по 200мл. на всеки 4 часа.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот jasper » 20 Мар 2013, 22:38

Тук има доста богата база данни с народни рецепти, ако ви интересува може да разгледате: премахнато от FramarAdmin1
jasper
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Мар 2013, 22:33

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот Megi » 06 Май 2013, 01:20

Molq vi pomognete mi da se ottarva ot dosadnite gabichki po krakata..Minalata godina se poqvi dosaden obriv i neponosim sarbej VARHU hodilata(ne po stapalata na krakata mi)..Prez zimata gi darjah pod kontrol :) no sega se zatopli i krakata mi se potqt.Za 1 den se obrazuvaha natsepvaniq mejdi prasite na leviqt mi krak...Neznam kakvo da pravq veche!!!
Megi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Май 2013, 01:14

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот AJB » 30 Май 2013, 10:28

zida написа:Аз ще ви препоръчам Гинко Билоба като уникална билка - правя си чай от листата на дървото и се чувствам прекрасно!!! По-безвредно е и по-ефикасно. Мой познат продава семена и фиданки. Аз си посадих две дръвчета на вилата, а едно си отглеждам в апартамента като декоративно дръвче - в саксия. Ако някой желае да си купи, мога да му съдействам.


Здравей ами аз имам сега малко листа и не знам дали ще си купувам по-нататък,но проблемът е,че не знам дори как да си направя чай от това-колко количество,колко време да врят листата,колко да престоява после чаят и т.н.Даже леко се страхувам,че майка ми и аз имаме разшираване на кръвоносните съдове и се колебаем дали да използваме билоба.
AJB
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Дек 2012, 16:48

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта