Татуировки - съвети?

Татуировки - съвети?

Мнениеот black sheep » 03 Апр 2011, 12:21

Мисля да си направя татуировка, какво ще ме посъветвате? За поддържането и след това? Опасности?
Аватар
black sheep
 
Мнения: 58
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:59

Re: Татуировки - съвети?

Мнениеот FramarModDesi » 03 Апр 2011, 17:12

Мога да ти изтъкна както положителен, така и отрицателен ефект на татуировката. Първо когато решиш да си правиш тату, не забравяй факта, че е за цял живот. Избери ателие където ще ти я изработят професионално тъй като ако избереш някой татуировчик, който сега се учи ще имаш тъмно мастилено петно някъде по тялото си. След като вече твърдо си убеден, че ще красиш тялото си с рисунки с туш трябва избрания ти татуировчик да отвори чисто нови игли за боденето тъй като в противен случай рискуваш да се сдобиеш с Хепатит. Не бива да подценяваме болката, някои момичета, а и момчета не издържат на нея. В повечето случаи веднъж подложил си се на това не оставаш само в една татуировка и с годините се оказва, че тялото ти се е превърнало в галерия. Е до тук с негативите.
Наистина когато всичко е наред и върху тялото ти има един художествен шедьовър ти ще изглеждаш много секси. Повярвай ми от личен опит ти го казвам :roll:
FramarModDesi
 
Мнения: 145
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:52

Re: Татуировки - съвети?

Мнениеот bisertaskov » 03 Апр 2011, 21:40

ИзображениеТри де татусите сега са на мода и са много яки
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Татуировки - съвети?

Мнениеот bisertaskov » 03 Апр 2011, 21:48

Изображение
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Татуировки - съвети?

Мнениеот bisertaskov » 03 Апр 2011, 21:52

Изображение
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Татуировки - съвети?

Мнениеот black sheep » 04 Апр 2011, 10:02

bisertaskov, харесват ми снимките :)
В духа на паяците, ето какво намерих:
lrap_0711_11_z+featured_artist_zodak+tatoo_spider_skull.jpg
lrap_0711_11_z+featured_artist_zodak+tatoo_spider_skull.jpg (71.81 KiB) Прегледано 4767 пъти


А харесвам и подобни, все едно плътта се разкъсва :)
images.jpg
images.jpg (9.36 KiB) Прегледано 4767 пъти
Аватар
black sheep
 
Мнения: 58
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:59

Re: Татуировки - съвети?

Мнениеот OrHiDeA » 04 Апр 2011, 11:23

black sheep написа:Мисля да си направя татуировка, какво ще ме посъветвате? За поддържането и след това? Опасности?

Ето някои от възможните рискове - образуване на гранулом, келоид, алергична реакция, сърбеж, някои инфекции (Хепатит В, Хепатит С, СПИН, Тетанус).
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Татуировки - съвети?

Мнениеот blonDidka » 04 Апр 2011, 11:56

hahaha......"татуировчик...". Звучи ми като регулировчик, и ако Bella има предвид там тъмните петна и прочие, които евентуално някой регулировчик би "обрисувал" с палката си, то с ТАТУИСТИТЕ не е така - да не говорим, че като всяко нещо, и тук има развитие. Съществуват мастила за временни татуировки, както и такива, които са видими само когато са осветени с определена светлина. Аз лично, мисля да се татуирам - обмислям го сериозно.
Аватар
blonDidka
 
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Апр 2011, 16:17

Re: Татуировки - съвети?

Мнениеот FramarModDesi » 04 Апр 2011, 12:17

blonDidka написа:hahaha......"татуировчик...". Звучи ми като регулировчик, и ако Bella има предвид там тъмните петна и прочие, които евентуално някой регулировчик би "обрисувал" с палката си, то с ТАТУИСТИТЕ не е така - да не говорим, че като всяко нещо, и тук има развитие. Съществуват мастила за временни татуировки, както и такива, които са видими само когато са осветени с определена светлина. Аз лично, мисля да се татуирам - обмислям го сериозно.
Както вече споменах изходжам от личен опит в коментарите си, за съжаление се нарича татуировчик колкото и да ти звучи като регулировчик. Това, което ти наричаш мастила за временни татуировки е просто сгъстена къна за коса, използвала се е в Индия за изрисуване на ръцете на жените за някои празници и при сватба. Самата картинка или мотив се прави със метална фунийка с много тънък връх и за да се запази дълго време се обработва след изсъхването й с лимонов сок. Татуировките, които обаче са постоянни се правят с растителни бои, които не се променят или по скоро не би трябвало да се променят под влияние на слънцето и външни фактори. Те се понасят по леко от организма и не предизвикват алергични или каквито и да е други реакции. Но още веднъж искам да повторя почти никой решил се на татус не остава само с един.
FramarModDesi
 
Мнения: 145
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:52

Re: Татуировки - съвети?

Мнениеот blonDidka » 04 Апр 2011, 12:30

Bella, мила....да те светна...къната за коса е червена, а тази за татуси е зелена и нямат нищо общо помежду си :mrgreen:
Аватар
blonDidka
 
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Апр 2011, 16:17

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта