Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот S_Milenska » 28 Яну 2015, 14:22

За известно време бях сама и бременна и детето си отглеждах - мъжът ми беше в чужбина и цялото отглеждане на детето падна върху мен. Мога да кажа, че е доста трудно, но не е и невъзможно, разбира се, на мен ми се наложи да го правя това упражнение само за година и половина.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот belleville » 28 Яну 2015, 14:41

Смятам, че най-голямата трудност е финансовата, иначе самото отглеждане на детето едва ли е такъв проблем :roll:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот Snejna » 28 Яну 2015, 14:59

belleville написа:Смятам, че най-голямата трудност е финансовата, иначе самото отглеждане на детето едва ли е такъв проблем :roll:

ПОнякога човек има нужда да си почине от всичко, от цялата отговорност, финансовата част разбира се не е никак малка..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот Lollipop » 18 Юли 2015, 16:21

Много е сложно положението - да си бременна и сама. За съжаление се случва. :( Ако имате поне къде да живеете и имате подкрепата от родителите си е най-добре! :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот Pipilota » 19 Юли 2015, 09:22

Най ме е яд като прочета за такива "смели мъжаги"! Такива хора не трябва изобщо да могат да се размножават. Доста е тъпо, но за щастие жените сме достатъчно силни, за да можем да се справим с подобен "проблем" и да си отгледаме децата сами. Но винаги остава едно чувство на празнота в сърцето ни най-вече по отношение на детето ... да си е имало двама родителя!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот Rali_hr » 06 Авг 2015, 10:25

Pipilota написа:Най ме е яд като прочета за такива "смели мъжаги"! Такива хора не трябва изобщо да могат да се размножават. Доста е тъпо, но за щастие жените сме достатъчно силни, за да можем да се справим с подобен "проблем" и да си отгледаме децата сами. Но винаги остава едно чувство на празнота в сърцето ни най-вече по отношение на детето ... да си е имало двама родителя!

Така е, но по-добре без, отколкото с лош родител! Аз мисля, че няма нужда в името на децата да се остава с някой, така или иначе това рефлектира върху детето.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот BeenieGal » 06 Авг 2015, 17:05

Rali_hr написа:
Pipilota написа:Най ме е яд като прочета за такива "смели мъжаги"! Такива хора не трябва изобщо да могат да се размножават. Доста е тъпо, но за щастие жените сме достатъчно силни, за да можем да се справим с подобен "проблем" и да си отгледаме децата сами. Но винаги остава едно чувство на празнота в сърцето ни най-вече по отношение на детето ... да си е имало двама родителя!

Така е, но по-добре без, отколкото с лош родител! Аз мисля, че няма нужда в името на децата да се остава с някой, така или иначе това рефлектира върху детето.

Подкрепям с две ръце Рали! Убедена съм, че е така, а и виждаш различните варианти и опознаваш родителите си като хора, а не като мама и татко, на които основното им задължение е да гледа нас - децата!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот Rali_hr » 07 Авг 2015, 09:37

Така или иначе децата имат нужда от родителите, а чак когато пораснат може да търсят в тях "хората", които да харесват или не. мисля, че дори и при разведени родителите е важно те да бъдат истински към децата си.;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот Mon_ton » 07 Авг 2015, 10:40

Не знам как бих се справила, ако сега приятелят ми ме зареже. Остава месец до раждането и не си представям как мога да се справям с всичко сама аз. Вие сте героини, тези които сте отгледали децата си сами!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот S_Milenska » 31 Авг 2015, 14:14

belleville написа:Смятам, че най-голямата трудност е финансовата, иначе самото отглеждане на детето едва ли е такъв проблем :roll:

До някъде си права, все пак финансите са най-важни, но и е отговорност и няма на кого да подадеш ръка и да си кажеш една дума, не е толкова лесно да се гледа дете.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта