Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Мар 2016, 13:36

Това е голяма смелост да се решиш да отгледаш сама дете. Хубавото е, че много майки се отзовават да помагат на жени в нужда и могат да им дадат много дрешки, консумативи и неща, полезни за бебчетата. Но разбира се, няма нищо по-хубаво от това, детето и жената да имат семейство в цялостта си - с татко, но не винаги става така, както сме си мислили. Важното е да не се предаваме.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот black » 10 Мар 2016, 16:02

И сам да си , и да не си сам пак е трудно, затова правиш каквото трябва и само напред. Може да звучи безсърдечно, но от вайкането няма полза.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот fawla » 10 Мар 2016, 16:43

black написа:И сам да си , и да не си сам пак е трудно, затова правиш каквото трябва и само напред. Може да звучи безсърдечно, но от вайкането няма полза.

Каза един мъж, дето сигурно като се прибере сяда на дивана и почва да си бърка в пъпа. Айде да не правим сравнение между сама и не сама.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот balsam » 11 Мар 2016, 11:55

fawla написа:
black написа:И сам да си , и да не си сам пак е трудно, затова правиш каквото трябва и само напред. Може да звучи безсърдечно, но от вайкането няма полза.

Каза един мъж, дето сигурно като се прибере сяда на дивана и почва да си бърка в пъпа. Айде да не правим сравнение между сама и не сама.


То всеки си знае чудото и когато яйцето дойде до определено място. Като ти дойде до главата, тогава се замисляш и оценяваш някои работи. Отстрани всеки може да дава акъл, но изборът е чисто твой, а когато ти наложат избора, наистина правиш най-доброто, на което си способен. Важното е да помним, че нещата се подреждат все някак.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот fawla » 21 Апр 2016, 14:37

Не винаги е избор, а е в следствие на различни обстоятелства и случки. Но е факт, че много жени успяват да се справят да отгледат детето си самички, любовта е по-силна от липсващите пари, или необходими ресурси.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот irka » 21 Апр 2016, 15:59

Ще ти е по-лесно, ако не се вайкаш, държиш духа си в бойна готовност и не позволяваш лошите неща да взимат власт. Лесно е на думи, много е трудно на практика, но няма друг начин. Фокусирането само в лошото не прави услуга, всичко тече, всичко се променя :!: Кураж!
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот Mon_ton » 18 Май 2016, 10:44

Лошото, когато отглеждаш сама дете е, че много често се получава така, че ограничението от към финанси изнервя повече> Иначе като грижи и време, смятам, че по принцип майка главно се грижи и за детето и за дома, така че разликата не е голяма.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Май 2016, 11:46

приятелка на дъщеря ми забремян на 16 години и сега гледа детето си сама. Не знам дали е провалила живота си, времето ще го покаже, но ако детето й не постигне успех и постъпи като нея, то това аз бих сметнала за провал. момичето въпреки че е ученичичка се справя страхотно и с грижите за детето, и с училището. Мина на частно обучение и постига добри резултати. Наистина е така, че има ли желание, има и начин, но е трудно. Не бива и за миг да се мисли "провалих си живота", защото се създава омраза към едно невиннно създание, което не е виновно за грешките на родителите си.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот Anka » 18 Авг 2016, 11:13

Ваня Стойчева написа:приятелка на дъщеря ми забремян на 16 години и сега гледа детето си сама. Не знам дали е провалила живота си, времето ще го покаже, но ако детето й не постигне успех и постъпи като нея, то това аз бих сметнала за провал. момичето въпреки че е ученичичка се справя страхотно и с грижите за детето, и с училището. Мина на частно обучение и постига добри резултати. Наистина е така, че има ли желание, има и начин, но е трудно. Не бива и за миг да се мисли "провалих си живота", защото се създава омраза към едно невиннно създание, което не е виновно за грешките на родителите си.

:+1: браво на това момиче! И мен ме хваща яд, като чета как някои хора казват, че са си провалили живота, като имат дете, като виждам как трябва да си поживее и после да ражда. Защо хората смятат, че животът им свършва не знам...
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Бременна и сама - как по-лесно да отгледаш дете сам

Мнениеот red_eyes » 18 Авг 2016, 11:28

Всичко идва от мисълта и мисленето. Като са на мнение, че са си провалили живота като са родили рано или сами отглеждат детето си, така ще бъде. Те сами се тласкат в тази посока. Вайкайки се или непреборвайки трудностите, нищо не се постига. Събитията, които се случват в живота на някого, често са предизвикани от самия него. Затова преценяваш какво си направил, приемаш последствията и вървиш напред. Друг начин няма.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта