Търговията с деца

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Търговията с деца

Мнениеот Снежана » 17 Авг 2012, 11:54

Бях потресена от новината преди няколко дена за едно семейство, което е обявило бебето си на три дена за продан в форума Бг мама. Позачетох се и още повече се втрещих когато разбрах, че родителите на това бебе са наркомани, а майката дори е с психични отклонения.
Историята около това семейство е леко мистериозна тъй като по думите на майката на момчето те не били чували за снаха си, а всъщност младото семейство живеело в мазето им.
Това е само един от многото подобни случаи в България. Дали беднотията в страната ни подтикна много семейства да продават децата си или просто е доходоносен бизнес?
Има ли начин да се спре това и до кога държавата ще гледа безучастно създаването на деца с психични проблеми рожби на родители с ментални отклонения или наркозависими?
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Търговията с деца

Мнениеот the princess » 19 Авг 2012, 13:29

За последните години много случаи станаха достояние, но не съм чула да се направи нещо по въпроса от страна на управляващите! Няма ли закон, които да спре тази търговия! Има родители ,които продават децата си за органи, други за осиновяване! До кога! Децата на са продукт за търговия!
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Търговията с деца

Мнениеот Ваня_13 » 21 Авг 2012, 15:17

И аз четох за това бебе, което е пуснато за продан в бг мама. Потресаваща история! Днес научих също, че бебето било наркозависимо и в момента е на морфиново лечение. Бащата заявил, че ако е имал работа, квартира и условия да си гледа детето нямало да го продава в интернет. Ама, че тъпо оправдание, все пак когато се решиш да ставаш родител сам трябва да си пресметнеш възможностите, можеш или не можеш да се грижиш за друго човешко същество. да бъдат строго наказани тези родители, те са издънки на обществото и не бива да остават не наказани.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Търговията с деца

Мнениеот veronika » 21 Авг 2012, 22:14

Няма оправдание за такива родители трябва да ги вкарат в затвора и да си понесат наказанието.Нагли до безобразие пусна ли си обява все едно продават кола или нещо такова.Правят деца безразборно и после не можел да ги гледа ми спрете да правите деца.Направо изпитвам гняв към такива хора.
veronika
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Юни 2012, 00:12

Re: Търговията с деца

Мнениеот S_Milenska » 09 Фев 2015, 13:06

Това е абсурдно, но много хора приемат децата само и единствено като търговия, изобщо не влагат чувства в това, че имат дете, за съжаление.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Търговията с деца

Мнениеот Rali_hr » 22 Апр 2015, 10:31

Не знаех, че има някой, който би искал да продаде бебето си и това го прави чрез форум, потресена съм и не съм чула за този случай, звучи ужасно. Но това е истината в България, готови сме всичко да си продадем. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Търговията с деца

Мнениеот Kaya » 23 Апр 2015, 11:14

Е, сериозно ли?!?!? :shock: Не мога да го проумея защо изобщо се стига до раждане в такива ситуации? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron