Ехографско изследване по време на бременността

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Malina » 19 Юни 2015, 14:05

Kaya написа:Когато бях бременна ходих всеки месец на ехограф, вярно, че ми струваше доста, но здравето и развитието на детето е по-важно от 20-30лв. преглед.

С повечето е така. Все пак здравето на бебето е по-важно от 20лв на месец.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Rali_hr » 06 Фев 2017, 15:47

Сега прегледа е между 30 и 35 лева, на частно, поне при нас. Онзи ден ходих на гинеколог и понеже на работи със здравна каса знам, тя ми следеше и бременностите.
Изследването с ехография е много важно, все пак следи размерите на бебето и евентуално може да каже, ако има някакви изменения. Не трябва да се пренебрегва, за да се спестят някакви пари.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Фев 2017, 17:39

Мен всеки месец ме гледаха, дава си едно спокойствие, че знаеш, че на детенцето всичко му е наред :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот ramimni » 07 Фев 2017, 10:00

И аз бих искала често да си правя такъв преглед като забременея, наистина по-сигурна ще се чувствам и ще знам, че нещата са наред. Лошото е, че се възползват, че е важен този начин на следене на бременността, и увеличават цените.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот qwerryyy » 07 Фев 2017, 11:52

ramimni написа:И аз бих искала често да си правя такъв преглед като забременея, наистина по-сигурна ще се чувствам и ще знам, че нещата са наред. Лошото е, че се възползват, че е важен този начин на следене на бременността, и увеличават цените.

Не се увеличават цените, те са като на всеки частен преглед, прегледа с ехограф по здравна каса са около 3-4 прегледа за цялата бременност, ако искаш си плащаш стандартен преглед 30-35 лева.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Lisandra » 22 Фев 2017, 16:31

Много е важно да се следи плода през цялото време, но правете разлика между обикнивен ехограф и 4D ехограф. При феталната морфология, специалистта естествено е определящ, но без необходимата апаратура няма как да види ако има някакъв проблем, т.е. трябва да види и да прочете правилно видяното. Ако има проблем и се хване навреме, се прилагат терапии, които буквално спасяват живота на бебетата и родилките.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот niya_mazova » 28 Фев 2017, 16:02

Навсякъде ли има вече 4D ехограф и предлага ли се на бъдещата майка да мине и на такъв? На мен не са ми предлагали.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Lisandra » 01 Мар 2017, 15:56

niya_mazova, не знам от къде си, но в София феталната морфология е задължителна. На приятелка, даже още в съвсем начална бременност ѝ правиха и ми каза, че на всеки преглед я гледат с този ехограф. Аз като бях бременна ми правиха 3 фетални морфологии.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Fancy » 01 Мар 2017, 16:56

Преди години нещата стояха по друг начин, хубаво е, че сега има такива възможности. Но в по-малките градове едва ли има такива апарати, решава майката, че иска да я видят на такъв ехограф и търси къде има и отива.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Malina » 10 Мар 2017, 14:55

niya_mazova написа:а и ми каза, че на всеки преглед я гледат с този ехограф. Аз като бях бременна ми правиха 3 фетални

Феталната морфология не е задължителна, мисля, че се прави само на жени над 35 години. Докато скрининга вече е задъалжителен.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта