Ехографско изследване по време на бременността

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Камелия » 05 Сеп 2012, 14:50

ехография.jpeg
ехография.jpeg (6.18 KiB) Прегледано 2051 пъти

Здравейте, имам един въпрос относно ехографията по време на бременността. След коя гастационна седмица може да се направи първият преглед с ехограф, по време на бременността колко често се прави това изследване и какво всъщност се гледа при ехографията? Ако се открие някаква аномалия при ехографско изследване какво следва? Какво можем да видим на ехографската снимка? Ще помоля всички мами, които вече са били поне по веднъж бременни да помагат, тъй като всичко ми е толкова непонятно, а всичко искам да знам.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Ваня_13 » 06 Сеп 2012, 12:08

Мисля,че след 10 седмица можеш да чуеш сърчицето на бебето това е най-сигурния начин, че в теб расте нов живот. Относно колко пъти може да се гледа, мога да те уверя, че няма опасност за теб и бебето колкото и често да те преглеждат с видеозон само,че по здравна каса се отпускат 3 прегледа, останалите трябва да си ги плащаш сама.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Anka » 25 Фев 2015, 17:02

Ехографско изследване се прави още при първите признаци на бременността за да се установи наистина дали има бебе или няма ;))
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Rali_hr » 27 Фев 2015, 17:12

Хубаво е да се правят изследванията с ехограф, даже са много важни, въпреки че са платени. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот S_Milenska » 27 Фев 2015, 17:40

Трябва да се правят такъв тип изследвания, много са важни, нищо че са платени.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Elica » 04 Мар 2015, 18:12

Не знам защо е практика постоянно да се гледа плода с ехограф, а от здравната каса не го намират за необходимо да финансират повече от 3 пъти този преглед! Аз знам, че всеки преглед се води на ехограф, а в началото прегледите са през 2 седмици, това означава, че отиваш да ти диагностицират бременността, още 2 пъти и тва е, накрая каквото излезе?!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Malina » 04 Мар 2015, 18:19

Elica написа:Не знам защо е практика постоянно да се гледа плода с ехограф, а от здравната каса не го намират за необходимо да финансират повече от 3 пъти този преглед! Аз знам, че всеки преглед се води на ехограф, а в началото прегледите са през 2 седмици, това означава, че отиваш да ти диагностицират бременността, още 2 пъти и тва е, накрая каквото излезе?!

През останалото време нищо не правиш, плащаш, ако искаш да се следи адекватно бременността ти, все пак избора е твой, в нашата държава всичко е пари, ако искаш нещо трябва да си платиш, няма кой да помисли за теб.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Kaya » 06 Мар 2015, 12:15

Когато бях бременна ходих всеки месец на ехограф, вярно, че ми струваше доста, но здравето и развитието на детето е по-важно от 20-30лв. преглед.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот silver933 » 06 Мар 2015, 12:53

:) Единствения минус на тези чести прегледи е огромното чакане пред лекарския кабинет... :x
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Ехографско изследване по време на бременността

Мнениеот Rali_hr » 04 Юни 2015, 14:11

silver933 написа::) Единствения минус на тези чести прегледи е огромното чакане пред лекарския кабинет... :x

Бременността винаги е свързана с чакане, това е да те научат на търпение още преди раждането.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта