Странна сутрешна кашлица :(

Странна сутрешна кашлица :(

Мнениеот fionnaa » 04 Апр 2011, 16:47

От няколко месеца кашлям всяка сутрин. Започва най-често при миенето на зъбите или ако доловя неприятна миризма... Когато се притеснявам и ми предстоят важни ангажименти, кашлицата се засилва, затова съм склонна да предположа, че е на нервна почва, но на каквато и да е причината е неприятно и за мен, и за околните...
Никога не съм пушила, но в офиса, в който работя, често е задимено.
Дори не знам на какъв специалист да отида. УНГ или пулмолог?
Аватар
fionnaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:11

Re: Странна сутрешна кашлица :(

Мнениеот OrHiDeA » 04 Апр 2011, 18:21

fionnaa написа:От няколко месеца кашлям всяка сутрин. Започва най-често при миенето на зъбите или ако доловя неприятна миризма... Когато се притеснявам и ми предстоят важни ангажименти, кашлицата се засилва, затова съм склонна да предположа, че е на нервна почва, но на каквато и да е причината е неприятно и за мен, и за околните...
Никога не съм пушила, но в офиса, в който работя, често е задимено.
Дори не знам на какъв специалист да отида. УНГ или пулмолог?

От напрежение е. Едва ли се касае за сериозен проблем.
Това, което може да направиш е да имаш под ръка по-малко ароматна паста за зъби.
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Странна сутрешна кашлица :(

Мнениеот Violetta » 21 Окт 2011, 20:55

Много цигари? При мен имаше подобни неща, но вече спрях да пуша...
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Странна сутрешна кашлица :(

Мнениеот kriskiss2001 » 23 Окт 2011, 10:02

Violetta написа:Много цигари? При мен имаше подобни неща, но вече спрях да пуша...


Аз не пуша, защото не ми харесва, обичам аромата на тютюн, изсушен и подготвен за опаковка, ухае супер, но понякога е тежка миризмата, обаче самият дим ми действа зле, запушва ми се носа :roll:
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Странна сутрешна кашлица :(

Мнениеот pnk » 23 Окт 2011, 13:50

Правили ли сте си тест за алергии? Това, че се проявява при неприятна миризми ми навежда тази мисъл... Другият вариант, за който се сещам, ако се проявява през есенно-зимния сезон сутрин да е от сухия въздух в спалнята...
pnk
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Окт 2011, 12:54

Re: Странна сутрешна кашлица :(

Мнениеот kriskiss2001 » 23 Окт 2011, 16:19

pnk написа:Правили ли сте си тест за алергии? Това, че се проявява при неприятна миризми ми навежда тази мисъл... Другият вариант, за който се сещам, ако се проявява през есенно-зимния сезон сутрин да е от сухия въздух в спалнята...


При мен в стаята въздухът не е сух, но като започне кашлица и трудно се спира, особено ако човек ходи бързо и вдишва интензивно студен въздух.
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Странна сутрешна кашлица :(

Мнениеот Margo » 26 Окт 2011, 09:42

kriskiss2001 написа:
pnk написа:Правили ли сте си тест за алергии? Това, че се проявява при неприятна миризми ми навежда тази мисъл... Другият вариант, за който се сещам, ако се проявява през есенно-зимния сезон сутрин да е от сухия въздух в спалнята...


При мен в стаята въздухът не е сух, но като започне кашлица и трудно се спира, особено ако човек ходи бързо и вдишва интензивно студен въздух.

Вероятно правиш някакъв ларингит!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Странна сутрешна кашлица :(

Мнениеот kriskiss2001 » 26 Окт 2011, 11:55

Margo написа:
kriskiss2001 написа:
pnk написа:Правили ли сте си тест за алергии? Това, че се проявява при неприятна миризми ми навежда тази мисъл... Другият вариант, за който се сещам, ако се проявява през есенно-зимния сезон сутрин да е от сухия въздух в спалнята...


При мен в стаята въздухът не е сух, но като започне кашлица и трудно се спира, особено ако човек ходи бързо и вдишва интензивно студен въздух.

Вероятно правиш някакъв ларингит!

Може, но ако се смазва с нещо подходящо няма проблем :oops:
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с белодробни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта