Консултация: Антония Ганчева - психолог

Служебен форум

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот gury » 19 Дек 2011, 22:40

Здравейте д-р Антония Ганчева.От къде да започна и аз не знам ...Става въпрос за майка ми.Стана й нещо ...нервите ,несвързани приказки и всичко набързо като навит грамофон.Това се случи август 2009г.Летен сезон,отпуски и нямаше възможност да постъпи в нервно отделение ,а нямаше и време за чакане и я приеха в психиатрита в Болярово-Х-во.Но всичко си помни и как е станало и къде е лежала и името и на лекарката помни.Пихме различни дози лекарства -тевакуел,сероквел,хедонин,но полза никаква.Просто това не е нейното хапче.От април тази година е само на сермион и пак не я бива...само й се спи.Септември постъпи в болница -нервно отделение и там я лекуваха слагаха й системи-, Манитол и глюкоза ,пентофилин,ноотропил,аспирин протект,хлорпротиксен за 5 дни.И като си я изписаха имаше коренна промяна ,но всичко чудо за три дена .Сега пие сермион,кавентони ноотропил.Само спи.Правиха й скенер -Срединно ражположена интерхемисферна фисура.ЗЧЯ и малък мозък-нормално представени,без лезии.Вентрикулна с-ма с повишен капацитет мозъчни сулкуси и базални цистерни разширени.малка хиподенсна лезия в преден рог на капсула интерна в ляво .мозъчен ствол и базални ядра б.о .Костни структури в норма . Закл :ИМИв лява Х-ра .Корово атрофия.Моля кажете и вашето мнение .Нашия невролог не ни дава никаква надежда ,не може да няма изход.Тя беше пъргава жена и много работлива а сега е съвсем различно и то само за 1.5 .От време навреме като я нахъскаме има ефект но само за малко докато сме при нея,а може и да преиграва .По телефона когато й се обаждаме винаги така се старае да не ни притеснява и изглежда добре .Водихме я на психолог и там я накара доктора да брои от 100 в обратен ред ...минус седем....никъде не сбърка,и сега в момента е така само на приказки ,и по цял ден спи ,спи и много й било хубаво да спи от къде е този сън незнам.Моля ви искам и вашето мнение какво да правим ,ако трябва да мине и на друго лечение.Че си забравя ..забравя ,няма спор но и с нервине не е наред .Нейната майка /баба/имаше проблем с нервите ,но тя се поддържаше и сама си пиеше лекарствата ,и за нерви и пирамем.А на мама ако не си пред нея и да видиш ,....просто не може да й се вярва ,защото се налага по телефона да й напомним да пие хапчетата.Благодаря ви предварително !!!
gury
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Ное 2011, 21:09

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот AntoniaGancheva » 20 Дек 2011, 13:15

Здравейте ,проблема изглежда сериозен и е не само за психолог ,а както сте разбрали сама и за невролог и добър психиатър.Моят съвет - София - клиника св.Наум.Считам ,че там ще се погрижат професионално за майка ви.
Аватар
AntoniaGancheva
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Апр 2011, 11:32

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот Bella » 20 Дек 2011, 14:09

Здравейте, обръщам се към вас тъй като се тревожа за баща си. До скоро се грижеше за болния ми дядо, който на скоро почина. Тези грижи продължаваха близо 17 години. Преди години баща ми изпадаше в чести депресивни състояния, плачеше, заплашваше ни, че ще се самоубие и изчезваше с часове. Докато гледаше дядо ми не работеше за да не се натоварва излишно иначе е пенсионер и получава добра пенсия. Последно време след 11ч. преди обед започва да завалва когато говори и почти не му се разбира, имам съмнения, че злоупотребява с алкохола, а до сега не е пиел толкова. Освен това се заяжда без причина с майка ми. Не иска да отиде да се прегледа, а аз смятам, че има сериозен проблем. Вие какво ще ме посъветвате?
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот ериспорт » 12 Яну 2012, 14:43

Здравейте д-р Ганчева обръщам се към вас с надежда ,ако можете по някакъв начин да ми помогнете .Имаме проблем в семейството и по-точно с майка ми в какво се състои ще се опитам да Ви разкажа на кратко.На скоро ни се роди бебче и тя дойде за да ми помага понеже родих секцио , но тя се държеше много странно мога да определя държанието й като с това на малко дете когато й кажех да направи нещо тя ми отвръщаше с "няма пък "или "ти ще ми кажеш",постоянно си променяше настроенията и си противоречеше в мненията и изказванията си , непрекъснато говори отрицателни неща за съпруга ми и всички останали дори и за сестра ми , когато й кажех да запази тишина поне за 5 минути пак ми отвръщаше с това "няма аз да не съм дошла да си мълча "и т.н.беше ме страх да я оставя сама с бебето защото не знаех какво може да се случи .Постоянно ми натякваше и напомняше за мои предишни грешки в живота което мен ме вбесява защото според мен всеки е грешил няма безгрешни хора важното е да си вземеш поука от грешките и да вървиш на пред.Това й поведение ни тревожи защото тя не беше такъв отрицателен човек напротив беше толкова позитивна , усмихната и отворена към хората ,но в даден момент просто се промени.Предполагам тази промяна се дължи на трудният живот , проблеми в работата и в къщи с баща ми . Моля Ви дайте ми някакъв съвет какво може да се направи по въпроса.Благодаря предварително.
ериспорт
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Яну 2012, 14:21

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот AntoniaGancheva » 13 Яну 2012, 16:48

ериспорт написа:Здравейте д-р Ганчева обръщам се към вас с надежда ,ако можете по някакъв начин да ми помогнете .Имаме проблем в семейството и по-точно с майка ми в какво се състои ще се опитам да Ви разкажа на кратко.На скоро ни се роди бебче и тя дойде за да ми помага понеже родих секцио , но тя се държеше много странно мога да определя държанието й като с това на малко дете когато й кажех да направи нещо тя ми отвръщаше с "няма пък "или "ти ще ми кажеш",постоянно си променяше настроенията и си противоречеше в мненията и изказванията си , непрекъснато говори отрицателни неща за съпруга ми и всички останали дори и за сестра ми , когато й кажех да запази тишина поне за 5 минути пак ми отвръщаше с това "няма аз да не съм дошла да си мълча "и т.н.беше ме страх да я оставя сама с бебето защото не знаех какво може да се случи .Постоянно ми натякваше и напомняше за мои предишни грешки в живота което мен ме вбесява защото според мен всеки е грешил няма безгрешни хора важното е да си вземеш поука от грешките и да вървиш на пред.Това й поведение ни тревожи защото тя не беше такъв отрицателен човек напротив беше толкова позитивна , усмихната и отворена към хората ,но в даден момент просто се промени.Предполагам тази промяна се дължи на трудният живот , проблеми в работата и в къщи с баща ми . Моля Ви дайте ми някакъв съвет какво може да се направи по въпроса.Благодаря предварително.

Вероятно има причина за всичко това, незная на колко години е тя, но маже да е възрастова промяна или нещо което се е случило с нея.Това трябва да се разбере
Аватар
AntoniaGancheva
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Апр 2011, 11:32

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот Силвия Бояджиева » 17 Яну 2012, 19:52

Здравейте ,аз искам да ви попитам за сънищата .Всяка вечер сънувам смесица от сънища предимно неприятни , понякога дори са неща които са се случили на мен или близки приятели.Всичко приемам много емоционално ,на филми сериали често плача на тъжните сцени....Преди много обичах да гледам трилър а сега не мога ,защото после всичко сънувам, много е неприятно искам да спра да сънувам, спя много дълбоко а се събуждам ненаспана и повечето пъти помня съня си, горе долу става така че преживявам всичко по два пъти .... :(
Незнам колко ясно го обясних, но и на мен ми е объркано .
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот AntoniaGancheva » 21 Яну 2012, 00:31

Силвия Бояджиева написа:Здравейте ,аз искам да ви попитам за сънищата .Всяка вечер сънувам смесица от сънища предимно неприятни , понякога дори са неща които са се случили на мен или близки приятели.Всичко приемам много емоционално ,на филми сериали често плача на тъжните сцени....Преди много обичах да гледам трилър а сега не мога ,защото после всичко сънувам, много е неприятно искам да спра да сънувам, спя много дълбоко а се събуждам ненаспана и повечето пъти помня съня си, горе долу става така че преживявам всичко по два пъти .... :(
Незнам колко ясно го обясних, но и на мен ми е объркано .


Имате висока степен на тревожност ,или лека депресия, сменете за известно време начина на живот и се отдалечете от ежедневните ситуации.
Аватар
AntoniaGancheva
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Апр 2011, 11:32

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот Силвия Бояджиева » 21 Яну 2012, 00:42

AntoniaGancheva написа:
Силвия Бояджиева написа:Здравейте ,аз искам да ви попитам за сънищата .Всяка вечер сънувам смесица от сънища предимно неприятни , понякога дори са неща които са се случили на мен или близки приятели.Всичко приемам много емоционално ,на филми сериали често плача на тъжните сцени....Преди много обичах да гледам трилър а сега не мога ,защото после всичко сънувам, много е неприятно искам да спра да сънувам, спя много дълбоко а се събуждам ненаспана и повечето пъти помня съня си, горе долу става така че преживявам всичко по два пъти .... :(
Незнам колко ясно го обясних, но и на мен ми е объркано .


Имате висока степен на тревожност ,или лека депресия, сменете за известно време начина на живот и се отдалечете от ежедневните ситуации.


Благодаря за отговора Ви, но за съжаление това няма как да се случи защото съм семеина с две деца и нямаме финансови възможности да се разнообразим ако има друг начин или някои хапчета билки!А това означава ли и да спра да гледам и сериалите?
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот AntoniaGancheva » 23 Яну 2012, 19:03

Силвия Бояджиева написа:
AntoniaGancheva написа:
Силвия Бояджиева написа:Здравейте ,аз искам да ви попитам за сънищата .Всяка вечер сънувам смесица от сънища предимно неприятни , понякога дори са неща които са се случили на мен или близки приятели.Всичко приемам много емоционално ,на филми сериали често плача на тъжните сцени....Преди много обичах да гледам трилър а сега не мога ,защото после всичко сънувам, много е неприятно искам да спра да сънувам, спя много дълбоко а се събуждам ненаспана и повечето пъти помня съня си, горе долу става така че преживявам всичко по два пъти .... :(
Незнам колко ясно го обясних, но и на мен ми е объркано .


Имате висока степен на тревожност ,или лека депресия, сменете за известно време начина на живот и се отдалечете от ежедневните ситуации.


Благодаря за отговора Ви, но за съжаление това няма как да се случи защото съм семеина с две деца и нямаме финансови възможности да се разнообразим ако има друг начин или някои хапчета билки!А това означава ли и да спра да гледам и сериалите?


Защо не, сериалите не са еднственото бягство от действителността- пробвайте с качествени книги, а колкото до "чудодейни "хапчета, може да пробвате с Мелатонин, валериан ,жълт кантарион и още куп други билки.
Аватар
AntoniaGancheva
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Апр 2011, 11:32

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот Krym » 09 Фев 2012, 18:50

Здравеите, незнам от каде да започна а това което се случва с мен е вече нетарпимо. от 4 години се случват странни неща с мен всеки ден нови симптоми... всичко започна когато странах една сутрин и главата ме болесхе адски .. веднага отидох при личния лекар каде бе установено че кравното ми налягане е в стоиностите 180/120 ... а преди това имах доста стресови моменти 2 или 3 толкова притеснено ми беше че усните ми се напукваха и от тях потичаше кръв(Периода в които се притеснявах беше месец,месец и половина).. всичко наоколо зе да ме дразни дори и смеха на причтелите, започнах да не излизам от страх че ще получа сърцебине ще вдигна това прокелто кравно и ще умра ( звучи смешно но наиситна се притеснявам) получавах сърцебиене,главоболи,чъство че едва ли не някои ми е стапил на гръдния кош и немога да си поема въздух,като заспивах изведнъж се сабуждам вцепенен и немога да си поема въздух.. също така една гадна болка в главата която започва от окото и спира в ухото.. постоянен страх. дори сега когато пиша имам чуството че днес ми е последния ден.. само пъчкам и охкам немога да си поема ваздух.. дори в нормални стоиности на кравното.. някои пат чуството е мнго ужасяващо като риба на сухо сам от 10 опита да си поема въздух успявам едва 2/3 пати. Направих толкова много иследваня и при толкова мнго доктори ходих че едва ли не неме взеха за луд. и всички изследвания бяха мнго добри.. кардиолози,скенери,щитовидни жлези , черни дробове, бабреци, пална кравна картина ... кфо ли не и заклученето бесше ЗДРАВ СИ но аз несам (здрав но болен ) на 21 год. висок 180 см 93кг. не пуша,пия много рядко. И искам да живея нормален живот,живота които водех преди 4 години. пропуснах да кажа чее бях и при невролог,Доста се поучуди от това мое састояние.. удряше ме с нещо като малко чукче а аз едва не подскачах до тавана.. изписа ми ксанакс .. пих го извесно време но без резолтат. сега единственото лекарство което пия е Лодоз за хипертонията. имам извесни наблудения над мен чее при дори и леки стресови ситоации получавам сарцебиене.. и страшно лесно се изнервям каде се казва за глупости... Какво мислите за това мое састояние ? има ли измакване ? има ли лечение? ако това мое састояние остане така и несе лекува до какво може да се стигне. има ли билки :? лек за това нещо което е вселено в мен и аз него искам ?
Krym
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Фев 2012, 17:41

ПредишнаСледваща

Назад към Заключени теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта