Консултация: Антония Ганчева - психолог

Служебен форум

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот AntoniaGancheva » 10 Фев 2012, 13:42

Krym написа:Здравеите, незнам от каде да започна а това което се случва с мен е вече нетарпимо. от 4 години се случват странни неща с мен всеки ден нови симптоми... всичко започна когато странах една сутрин и главата ме болесхе адски .. веднага отидох при личния лекар каде бе установено че кравното ми налягане е в стоиностите 180/120 ... а преди това имах доста стресови моменти 2 или 3 толкова притеснено ми беше че усните ми се напукваха и от тях потичаше кръв(Периода в които се притеснявах беше месец,месец и половина).. всичко наоколо зе да ме дразни дори и смеха на причтелите, започнах да не излизам от страх че ще получа сърцебине ще вдигна това прокелто кравно и ще умра ( звучи смешно но наиситна се притеснявам) получавах сърцебиене,главоболи,чъство че едва ли не някои ми е стапил на гръдния кош и немога да си поема въздух,като заспивах изведнъж се сабуждам вцепенен и немога да си поема въздух.. също така една гадна болка в главата която започва от окото и спира в ухото.. постоянен страх. дори сега когато пиша имам чуството че днес ми е последния ден.. само пъчкам и охкам немога да си поема ваздух.. дори в нормални стоиности на кравното.. някои пат чуството е мнго ужасяващо като риба на сухо сам от 10 опита да си поема въздух успявам едва 2/3 пати. Направих толкова много иследваня и при толкова мнго доктори ходих че едва ли не неме взеха за луд. и всички изследвания бяха мнго добри.. кардиолози,скенери,щитовидни жлези , черни дробове, бабреци, пална кравна картина ... кфо ли не и заклученето бесше ЗДРАВ СИ но аз несам (здрав но болен ) на 21 год. висок 180 см 93кг. не пуша,пия много рядко. И искам да живея нормален живот,живота които водех преди 4 години. пропуснах да кажа чее бях и при невролог,Доста се поучуди от това мое састояние.. удряше ме с нещо като малко чукче а аз едва не подскачах до тавана.. изписа ми ксанакс .. пих го извесно време но без резолтат. сега единственото лекарство което пия е Лодоз за хипертонията. имам извесни наблудения над мен чее при дори и леки стресови ситоации получавам сарцебиене.. и страшно лесно се изнервям каде се казва за глупости... Какво мислите за това мое састояние ? има ли измакване ? има ли лечение? ако това мое састояние остане така и несе лекува до какво може да се стигне. има ли билки :? лек за това нещо което е вселено в мен и аз него искам ?


Здравейте, имате паникови атаки и ви се струва ,че умирате-нали?
Дормиплант - това е валериан и маточина в комбинация със Седатиф ,могат да ви облекчат симптомите, но да са в доза-3 пъти по 2 таблетки всяко 20 дни, второто се смуче под езика.И леко с Ксанакса- той е забранен за ползване в Америка- явно има защо.
Аватар
AntoniaGancheva
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Апр 2011, 11:32

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот Krym » 10 Фев 2012, 16:55

А това мое състояние ще бъде ли излекувано с тия комбинаций или само ще облекчи тия атаки... Вобще това има ли изцеление от него.. колко трае лечението.
Krym
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Фев 2012, 17:41

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот Мария* » 13 Фев 2012, 15:30

Здравейте Д-р Ганчева...Имам следния проблем:Откакто родих преди 2 год станах различен човек- нерна, избухлива,често сменям настроенията си...Това което ме притеснява е че често крещя на детето, изнервя ме с дребни неща, а когато ме изкара от релси ми претъмнява пред очите и сякъш не ми достига въздух...Има ли нещо което би ми помогнало за да бъда по спокойна и търпелива.
Мария*
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Фев 2012, 15:20

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот Krym » 13 Фев 2012, 23:18

А колко време трае лечението и няма ли да стана зависим с тия антидепресанти... как да избера каде по точно да отида дали при хомеопат или психолог,психотерапевт. като почна лечение след колко време ще почуствам резолтат... мога ли да излезна от това састопние на 100% ако след време ми се сучи пак нещо стресово лесно ли ще бъдат отклучени тия гадове ( ще бада ли изклучително податлив на паническите атаки и тия разтроизтва) доста изчетох за тез Панически атаки и за антидепресантите... мисля си че ако започна ще стана като наркоман и ще сам зависи от тфа прословуто хапче :С
Krym
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Фев 2012, 17:41

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот Ivelina_Laleva » 21 Фев 2012, 16:04

Здравейте, д-р Ганчева! Може ли да ми дадете съвет за следното: преди около 5 години имах неприятен инцидент, който за малко да ми коства живота. От тогава, за съжаление, рядко минава ден без да се сетя за случката. Какво мога да направя, за да забравя? Благодаря!
Ivelina_Laleva
 
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Фев 2012, 14:12

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот AntoniaGancheva » 21 Фев 2012, 17:22

Ivelina_Laleva написа:Здравейте, д-р Ганчева! Може ли да ми дадете съвет за следното: преди около 5 години имах неприятен инцидент, който за малко да ми коства живота. От тогава, за съжаление, рядко минава ден без да се сетя за случката. Какво мога да направя, за да забравя? Благодаря!


Добре е да се подложите на хипноза, в това няма нищо страшно и плашешто.Препоръчвам ви доктор ТЕНЧЕВ в София.
Напишете в Google- инсайтинг интензивно дишане или ребъртинг и линка ще ви излезе ,както и контактите с колегата.
Има и групи в Пловдив, зависи кое ви е по- удобно като място.
Аватар
AntoniaGancheva
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Апр 2011, 11:32

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот mb124 » 05 Мар 2012, 18:08

Здравейте д-р Ганчева , синът ми е на 15 години и половина с диагноза ранен детски аутизъм, переодично ходим на ТЕЛК където до сега му определяха 90 % инвалидност с чужда помощ, но сега понеже ще навършва скоро 16 години вече не могат да го водят с такава диагноза и определиха 80 % инвалидност без чужда помощ. Проблема е, че не можем да го оставим сам нито минута (имали сме случаи на сериозна автоагресия) и сега съпругата ми стои в къщи да го гледа.
Та въпроса ми е в какво се превръща детето с ранен детски аутизъм като навърши 16 години ?
mb124
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Мар 2012, 17:56

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот mb124 » 12 Мар 2012, 11:40

Не успях да отговоря на личното съобщение, Д-р Ганчева не съм имал намерение да ви нападам и да бъда остър, наистина бях доста афектиран в момента, за което се извинявам.
Ще обжалваме пред НЕЛК и се надявам след нашия случай докторите от ТЕЛК-овете да разберат, че диагнозата Ранен детски аутизъм не се отнася само за деца, а показва че първите симптоми са още в ранна възраст.
Приятен ден, много усмивки и успех.
mb124
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Мар 2012, 17:56

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот McBeth » 11 Апр 2012, 16:15

Здравейте... От известно време имам проблем. Аз съм тийнеиджърка, която обича да чете и когато практикувам хобито си после се чувствам прекалено различна от другите ми връстници.. все едно не мога да общувам с тях... Винаги съм искала да съм различна от другите и съм, но по готиния начин, но просто когато чета се чувствам странно, на друго равнище - като аутсайдерка.... :roll: :|
McBeth
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Апр 2012, 16:11

Re: Консултация: Антония Ганчева - психолог

Мнениеот vera diulgerova » 27 Май 2012, 00:38

[size=50][/size]Здравейте д-р Ган4ева моля ви да ми отговорите.Става въпрос за моята сестра.Когато роди първото си дете докторите направиха гре6ка като я бяха подготвили за секцио а запо4наха нормално раждане и така увредиха бебето и то е с тотална аку6ерска пареза на лявата ръка.Тя се премести да живее в София за да може да го води на рехабилитация,физиотерапия,плуване и там на о6те куп процедури по цял ден ходе6е сама.И така 2 год.Сега мом4енцето е на 7 и няма по4ти никакво подобрение.Но когато мом4енцето бе6е на 3,5 год.тя роди второ дете-моми4енце,голяма радост.Но се оказа 4е моми4енцето не се развива добре в смисъл 4е изостава в развитието.Проходи на 2,3месеца,въоб6те не фокусира хората гледа през тях и въоб6те не се обръ6та на повикване,постоянно и текат лигите ходенето и е разкра4ено,клату6ка се постоянно,издава само някакви вие6ти звукове ,а ве4е е на 2 год.и9мес.Сега проблема е 4е моята сестра не мойе да повярва 4е и с второто дете 6те има някакъв проблем(и то мисля 4е много по-сериозен от първия).Тя не дава да се отговори 4е има проблем детето,даже не иска да говорим въоб6те на тази тема.Тя виждала промяна към добро в детето всеки ден ,а не е вярно.За6тото сме от малък град и хората нормално по4ват да разпитват
vera diulgerova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Май 2012, 23:40

ПредишнаСледваща

Назад към Заключени теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта