Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот southern_sun » 06 Апр 2011, 23:16

Малко методи на лечение ли има, да трябва още нови да въвеждаме!!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот pill_girl » 09 Апр 2011, 14:57

neven написа:Терминът звучи наистина сложно и няма подробна информация по темата (поне не и на български език). Знам, че става въпрос за лечение с високи дози витамин С и други витамини, но за какво точно иде реч? http://www.holista-clinics.com/orthomol ... dicine.htm

Здравейте,линка който сте пуснали не се отваря...
pill_girl
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Апр 2011, 22:43

Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот pill_girl » 09 Апр 2011, 15:00

алтернативни методи на лечение доста.Но все си мисля,че човек за да се обърне към тях трябва доста да изчете и да се позаинтересова не за друго ами щото в Бг-то всеки се прави че разбира от всичко.
pill_girl
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Апр 2011, 22:43

Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот изидора » 12 Апр 2011, 20:16

Ортомолекулярната медицина работи на клетъчно ниво,затова е по принцип приложима за всички видове проблеми в нашия организъм.В Америка и Канада,от 1972година прилагат витамин B3(ниацинамид,ниацин,никотинова киселина)в елевати дози за третиране на шизофрения ,например...Не се продава в обикновените аптеки.
"Един витамин може да има ефект на един медикамент,но един медикамент не може да се превърне във витамин"-Линус Полинг(два пъти носител на Нобел):.вторият след Айщайн генийй на 20 век
В Европа едва последните години,ортомолекулярната медицина бе приета официално,но все още като алтернативна.Франция,Италия,Белгия,Англия и др,имат свои интернационални асоциации.Специалистите имат медицинско образование преди това или психолигично,или висше образование по натуропатия.
Ортомолекурярната медицина е медицина на бъдещето,но тя не изключва конвенционалната,а само помага срещу множеството странични ефекти на първата..

.
За чиста превенция или като лечение,нараства броя на хората,които се обръщат към нея.Програмите са мизурирани според конкретната нужда на всеки човек,след тестове за аминокиселини,за нивата на V12 ,Ph и др.Назначават се и специални Ph диети.
Здрави,красиви и дълголетни..зависи само от нас ,дали да бъдем..
Ортомолекулярната медицина накрая,не е пазарен продукт,а запознаване на българската нация със световните тенденции на здравето...
изидора
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Апр 2011, 23:00

Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот valiart » 25 Окт 2011, 14:54

Щом спасява човешки животи, ортомолекулярната терапия, наистина е чудо!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот Пума » 29 Окт 2011, 13:50

не бях чувала до сега! Много интересна информация! :)
Пума
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Юли 2011, 20:41

Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот tibi » 17 Фев 2015, 01:30

Орто-правилно.коректно,,от гръцки,молекула,знаете какво означава.Още през далечната 1953 г,док.Абрам Хофър,психиатър и биохимик от канадски произход,забелязва,че витамин B3,ниацин ,ниацинамид..помага на хора с тревожни разстройства.на хиперактивни деца ,алкохолици и особено шизофреници за намаляване и изчезване дори на положителните симптоми.Почти до края на живота си,през 2009,на 97 години,той продължава да третира тези пациенти с високи дози от този витамин..от 3 до 6 грама,че и повече.Запознах се с него през 2005 година и до ден днешен ,освен като психотерапевт,препоръчвам на моите пациенти и специално направена за всеки поотделно,ортомолекулярна програма.Завърших натуропатия,специалност ортомол,медицина в Рим,където и практикувам до днес.Работя и с много българи,деца от аутистичния спектър и най-вече с шизофренни,,впрочем,мразя тази дума,която е и неточна..Доктор Полинг,запознавайки се с книгите на Хофър и с него самия,дава впоследствие това наименование..Те.самите са вземали огромни дози от водоразтворимите витамини...и повярвайте,,те само помагат,на някои просто не им е изгодно,да се продават свободно..Имам вече достатъчно пациенти и аз самата,за да го потвърдя.Не става дума само за недостатъчност,Хофър открива,че се касае за зависимост от ниацина.Аз ,лично ползвам ниацинамид,ако от първата форма се получи леко зачервяване..Разбира се"всичко тече,всичко се променя',затова ортомолекулярните програми се изготвят .според индивида и конкретните му нужди към момента..Това "чудо" ..е такова за България,,от 1953 година,досега,,май е минало доста време...Цялото ми семейство пие,каквото му е необходимо,Благодаря на доктор Хофър за всичко,на което ме научи,независимо от напредналата си възраст по онова време.А.на вас,търсете повече информация на други езици,също..и Бъдете,здрави!
tibi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Фев 2015, 00:57

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с Алтернативна, холистична медицина и лечебно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта