Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот neven » 05 Апр 2011, 23:12

Терминът звучи наистина сложно и няма подробна информация по темата (поне не и на български език). Знам, че става въпрос за лечение с високи дози витамин С и други витамини, но за какво точно иде реч? http://www.holista-clinics.com/orthomol ... dicine.htm
neven
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Апр 2011, 22:43

Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот FramarModDesi » 06 Апр 2011, 12:04

Що за терапия е това, аз съм чувала, че прекалени дози от витамини дори пречат на здравето как така сега пък помагат?
FramarModDesi
 
Мнения: 145
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:52

Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот natalka » 06 Апр 2011, 17:01

Това, което може да се намери в интернет е специализиран сайт, който предлага подобна информация http://ortomolecular-novamente.com/index.php?page=1. Тези лечения помогат при психични проблеми.
natalka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2011, 16:54

Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот galq_geo » 06 Апр 2011, 20:49

Орто-морто :shock: не знам верни ли са всички тия неща...само знам, че определено имам нужда от ударна доза витамини, пък каквито и да са те :lol:
galq_geo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2011, 20:46

Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот marto.kostov » 06 Апр 2011, 21:16

Абе хора незнам за какво говорите? Я ми обяснете по- обсойно какво точно означава тази терапия? Нямам ни най- мака представа какво точно е това!!! Ако ми помогнете да разберера за какво става въпрос, ще съм ви благодарен :))
marto.kostov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2011, 20:56


Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот yordanka » 06 Апр 2011, 21:51

Ортомолекулярната медицина използва вещества, които по напълно естествен път идват в човешкото тяло -чрез храната или просто защото се намират по начало в нашия организъм. Това са жизненоважни вещества, най-вече витамини и минерали. „Ортомолекулите „ нормално присъстват в човека, в растенията и в животните. Това са витамините, минералите, аминокиселините, фосфолипидите, мастните киселини и още ред други биологично активни вещества.
Ортомолекулярната терапия успешно повлиява състояния като: акне и кожни проблеми, алергични реакции, алцхаймер и деменция, диабет,артроза, наднормено тегло, имунна слабост, остеопороза, простатит, анти-ейджинг, хипертония, хронично дегенеративни заболявания, морбус Крон, диабетус мелитус, екземи и невродермити, възпалителни заболявания /ревматизъм, Овулациони проблеми, мислене и концентрация, подагра, катаракта, грипови инфекции, проблеми с коса и нокти.
yordanka
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Апр 2011, 21:37

Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот southern_sun » 06 Апр 2011, 22:00

Е добре де, как тия витамини и минерали ще ги приемем? С храната ли? Храната по специална ли трябва да бъде?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот neven » 06 Апр 2011, 22:10

Има разработени програми - хапчета, които са създадени за тази цел. В България ги няма. Могат да се поръчат само по интернет.
neven
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Апр 2011, 22:43

Re: Ортомолекулярната терапия - що за чудо е това?

Мнениеот Yan » 06 Апр 2011, 23:13

мммммммдам...дори с витамините не трябва да се прекалява..а тази терапия в крайна сметка някакъв пазарен продукт ли е или нещо като нова наука?
Yan
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Апр 2011, 22:50

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с Алтернативна, холистична медицина и лечебно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта