Превенция и Борба със Зависимости

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Превенция и Борба със Зависимости

Мнениеот southern_sun » 16 Май 2011, 14:48

А какво ще кажете за развиване на зависимост към пазаруването?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Превенция и Борба със Зависимости

Мнениеот Margo » 15 Юни 2011, 11:39

georgia написа:Много философски казано ovagimyan и така написано звучи много добре, но напракрика нещата са доста по - сложни. Възпитанието в семейството, социалната среда и приятелите са много важни за формирането на детските ценности и приорите. Аз израстнах заедно със сестра ми. Разликата ни е година и половина. Родителите ни са ни възпитавали по един и същи начин, никога не са ни деляли, но двете пораснахме твърде различни. Обичаме и мразим различни неща, почти нямаме общи интереси и страхове. Аз бях доброто момиче, а тя лошото. Мисля че проблемът при нея дойде от хората, с които се свърза в училище - приятелите. Тя пропуши още в 7 клас (поне аз така знам, а може би и по - рано), опитвала е различни наркотични вещества, ходеше много по заведения и пиеше водка, ракия, уиски. Обичаше да рискува и да живее на ръба. Бягаше от часове и не посещаваше редовно уроците при частните учители, които радотелите ни наемаха за кандидат-гимназиалната й подготовка. Аз бях от другата страна на бариерата - винаги съм мразила миризмата на тютюнев дим, никога не съм се изкушавала да опитам вкуса на цигарите, бях затворено дете, не обичах да ходя по шумни места. :)

Не разбрах сестра ти промени ли се в положителна насока в крайна сметка?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Превенция и Борба със Зависимости

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 20:23

Трудна работа. Но смятам, че един млад пушач би отказал цигарите много по-лесно, отколкото този, който пуши десет и повече години. Трябва да се борите - Успех желая !
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Превенция и Борба със Зависимости

Мнениеот ogi-smile » 06 Фев 2012, 14:34

Превенцията е много важна, но тя наистина трябва да е добре обмислена и фокусирана към определените таргет групи... Най - успешна превенция имаме, когато тя се прави в ниска възрастова граница, в момента, когато се изграждат моделите за защита... Има полза от това всеки да е запознат с проблемите, които предизвиква зависимостта, знанията определено трябва да се получат систематизирано и от професионалисти
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Превенция и Борба със Зависимости

Мнениеот Memento » 06 Фев 2012, 14:42

Най-успешното оръжие в борбата с наркотиците е превенцията, това май го беше казал един от шефовете на ЦРУ :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Превенция и Борба със Зависимости

Мнениеот delchev » 07 Авг 2019, 09:21

Най-успешната борба със зависимостите е превенцията. Няма ли зависимост - няма срещу какво да се бориш. При наличие на такава обаче, става сложно. От опита ми до момента май най-ефективното средство е страхът. Доста мои познати отказаха алкохола и цигарите заради открити заболявания, но трябва ли да се стига до там?
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта