Нетрадиционни "техники " за успокояване на плачещото бебе!

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Нетрадиционни "техники " за успокояване на плачещото бебе!

Мнениеот Rali_hr » 28 Яну 2015, 14:36

Дъщеря ми като беше малка много плачеше и все искаше да я люлея, за да се успокои. Тогава си взех една бебешка.. чантичка, тип сак и вътре слагаш бебето и го люшкаш :lol: :lol: :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Нетрадиционни "техники " за успокояване на плачещото бебе!

Мнениеот red_eyes » 31 Яну 2017, 15:49

Когато не можеш да успокоиш бебе, измисляш какви ли не работи само и само да млъкне :smile: . Един път аз трябваше да гледам детето на приятелка, докато тя отиде до млечната кухня. Като се разрева това ми дете, с моя приятел тогава се шашнахме. Какви ли не маймунджелъци правихме, докато той не започна да издава едни много странни звуци с устата и бебчето се заслуша и млъкна.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Нетрадиционни "техники " за успокояване на плачещото бебе!

Мнениеот Mon_ton » 28 Юни 2018, 09:42

Трудно е да с еуспокои особено чуждо бебе, човек се паникьосва, то търси майка си и утеха в нея. :) не е лесна задача, изобщо! :roll:
Нашето собствено бебе по-лесно можем да го утешим, знаем как.
Гледах ся един клип за някаква люлка, и връзваш ръцете на бебето ... да не мърда, чувствало се прегърнато и спирало по-бързо да плаче.Много жалка картинка, но сигурно ще има родители, които да се възползват. Аз бих предпочела да прегърна детето си и да го успокоя, отколкото да го вържа в легло.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Нетрадиционни "техники " за успокояване на плачещото бебе!

Мнениеот ivan.stoqnov » 04 Юли 2018, 18:13

Плачещо бебе! не ми напомняйте тая тема, че косата ми настръхва. Особено през ноща като писнееееееее. Няма успокояване и това е. Песни сме му пели, люлели носили на ръце, давали сме му да яде да не би случайно да е гладно, няма и няма. Докато 1 вечер както пак истерично ревеше и аз го носих тъй като жена ми беше влязла да се къпе и онуй реве та се къса, амааааааааааа колкото глас има. Тя реши да си суши косата, че беше сред зима и пусна сешоара и край, и рев спря и всичко. Останахме в страшна чуденка и до днес не зная дали шумът го изплаши или успокои. Но вяврайте ми, че на следвашата вечер опитахме пак и пак и пак... Още щом ревнеше пускахме сешоарът и край и помен нямаше от ревящото с пълно гърло бебе.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Нетрадиционни "техники " за успокояване на плачещото бебе!

Мнениеот Локумът » 05 Юли 2018, 09:09

Децата обичат такива шумове, амаако знаеш ква тема има, дето се обърна на - препичаш бебето със сешоар, тъй че очаквай сега нападение.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Нетрадиционни "техники " за успокояване на плачещото бебе!

Мнениеот velvet_81 » 25 Окт 2018, 11:28

Тази техника със сешоара е много добра. Пък и става дума за шума от него, а не да го изгорим. И аз съм го пускала, макар и далеч от бебето, почти моментално се успокоява.
Това са т.нар. бели шумове, за които пише подробно и д-р Карп в книгата си "Най-щастливото бебе".
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron