Подходящ домашен любимец

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот valiart » 05 Дек 2011, 17:41

Margo написа:Според мен децата трябва от малки да свикнат с животните, така детето не научава да бъде отговорно, да се грижи за още някой освен за себе си!


Определено детето трябва да свикне с животните от малко. Аз до ден днешен имам ужасен страх от кучета.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот gloriq_ » 11 Фев 2014, 11:12

Каквото и животинче да вземате аз не съм на мнение, че трябва да бъде в контакт с малко дете, особено котка. Точно заради това, когато бях бременна нашия котарак стоя на село не само докато бях бременна ами и 1 година след това, докато поотрасна малкия. Исках да съм спокойна и за двамата. Сега след като малкия поотрасна се събрахме сички заедно :) От време на време пак му дърпа опашката ама няма как ;)
gloriq_
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Фев 2014, 11:57

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот toshkata^ » 06 Мар 2014, 12:31

Вземете си зайчеееее. Толкова са милички и пухкави. Ако имате малко дете поне ще сте сокойни, че зайчето не може да го нарани, защото е в клетка!
toshkata^
 
Мнения: 5
Регистриран на: 11 Фев 2014, 12:21

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот nadiii » 12 Мар 2014, 15:38

И аз харесвам животни, с които мога да общувам и да има обратна връзка, кучета, котки. За жалост кучетата изискват по-големи грижи, време за възпитаниеи т.н.
Аватар
nadiii
 
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Мар 2014, 11:37

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Nightmare » 13 Мар 2014, 13:09

toshkata^ написа:Вземете си зайчеееее. Толкова са милички и пухкави. Ако имате малко дете поне ще сте сокойни, че зайчето не може да го нарани, защото е в клетка!

Това с зайчето не го разбирам, как ще си купя животно, което ще държа в клетка и то такова, което има нужда от движение, жал ми е :(
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Pipilota » 15 Ное 2014, 11:45

Аз предпочитам котки, израснала съм с кучета, не,че не ги обичах,но ангажимента е огромен, трябва да се прибереш веднага от училище,за да ги разходиш,докато приятелите ти се забавляват някъде ;))) Сутрин е по-лесно,така или иначе си у дома, но наистина беше по-трудно. Детето ми е израснало с животни,точно в момента нямаме у дома,защото скоро се преместихме,но в къщата където бяхме преди все още подскачат 2 кучета и няколко котки,при които ходим редовно. Куче лесно се гледа в къща с двор, където дори и факта,че ще чистиш след него,можеш да контролираш времето спрямо себе си,а не спрямо него ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Anka » 28 Яну 2015, 16:36

Харесвам котките, но у нас няма как да си вземем, понеже майка ми има алергия към всякакви косматковци, затова си гледаме рибка :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Slavena » 29 Яну 2015, 17:28

Много харесвам кучета, затова бих си взела само куче, нищо друго.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Lollipop » 05 Фев 2015, 12:52

зависи наистина от много неща, аз съм пораснала все с животни, имала съм и куче, и котка и рибки, папагали и какво ли още не !:)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот silver933 » 05 Фев 2015, 14:47

Животните са супер другарче за всяко дете, според мен котките са удачен вариант за вкъщи, не изискват много грижи и не е нужно човек много да се ангажира с тях, както е с кучетата да речем. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта