Подходящ домашен любимец

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Malina » 05 Фев 2015, 15:13

Сега за съжаление нямам време за домашен любимец, но се надявам скоро да си взема, но тъй като планирам близките години да имам дете и май ще се въздържа, поне докато бъдещото отроче поотрасне. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот mix_twix » 11 Фев 2015, 12:03

Котката е най-доброто решение за апартамент, хем животното става за гушкане, от друга страна пък не иска разходки като кучето ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Andrey » 12 Фев 2015, 15:23

Рибките мисля, че са добър избор за заети хора и такива, които имат алергии към косми примерно :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Mon_ton » 13 Фев 2015, 16:11

Също и хамстерчетата са сладки домашни любимци, или зайчетата, мисля че са супер големи сладури, а и винаги можеш да контролираш къде ходят ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Elica » 13 Фев 2015, 16:55

Andrey написа:Рибките мисля, че са добър избор за заети хора и такива, които имат алергии към косми примерно :)

рибките успокояват също така а и особено подходящи са за дечица така е ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Lili_pili » 17 Фев 2015, 11:13

аз харесвам малките кученца Йокширския териер, много са кокетни, такова куче искам, да си го нося с мен по кафетата и в мола ;))
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот mix_twix » 17 Фев 2015, 12:26

Lili_pili написа:аз харесвам малките кученца Йокширския териер, много са кокетни, такова куче искам, да си го нося с мен по кафетата и в мола ;))

Съмнява ме, че това куче го искаш по-скоро да те краси, отколкото да го гледаш. Това е много грешна причина някой да си взема домашен любимец, по-добре без куче, отколкото да го имаш само за да го показваш. Кучетата се нуждаят от грижи!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Ваня Стойчева » 17 Фев 2015, 13:01

От толкова неща зависи домашния любимец, най-вече кой ще го гледа, според времето на човека би следвало да се определи какво животно може да се отглежда. Ние имахме пудел по едно време и се наложи да го подарим, защото нямахме време изобщо да го гледаме, новите му собственици му отделиха нужноото време ;)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот silver933 » 24 Фев 2015, 12:30

Ваня Стойчева написа:От толкова неща зависи домашния любимец, най-вече кой ще го гледа, според времето на човека би следвало да се определи какво животно може да се отглежда. Ние имахме пудел по едно време и се наложи да го подарим, защото нямахме време изобщо да го гледаме, новите му собственици му отделиха нужноото време ;)

Добре е, че сте оценили факта, че вие не можете да се справите, въпреки че много природозащитници и кучкари сега ще наскочат, че сте чудовища, защото изобщо сте го взели. Но вие сте направили много добро нещо, като сами сте му потърсили дом, вместо да го оставите да страда във вашия или да го изпратите на улицата.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Andrey » 07 Яну 2016, 12:24

Напоследък доста хора около мен си взеха куче - за Коледа. Сега на всички им е малко и сладко, но не мисля, че сред време ще е така, опасявам се, че бързо ще им омръзне и се чудя каква ли ще е съдбата им на тези животинки. :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта