Българската козметика - за и против

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Българската козметика - за и против

Мнениеот haberche » 29 Мар 2012, 20:43

Има и много хубава Българска козметика на пазара.Който казва,че няма може би не е попадал на такава.Нима си мислите, че рускините, и другите чужденки които идват в България с празните кутийки на кремове, от които са супер доволни и си купуват не един а няколко за да имат за цяла година са прости.Пробвайте първо и тогава оплювайте.80% от жените, които казват, че няма качествена българска козметика не са я изпробвали не смеят именно поради своето предубеждение.Аз съм доволна от кремовете на Арси Козметикс гр.Рудозем много добре ми понасят на кожата ,също съм доволна от сапун Бочко много по-добър е от DOVE .
haberche

Мнениеот sanya » 20 Апр 2012, 13:25

haberche написа:Има и много хубава Българска козметика на пазара.Който казва,че няма може би не е попадал на такава.Нима си мислите, че рускините, и другите чужденки които идват в България с празните кутийки на кремове, от които са супер доволни и си купуват не един а няколко за да имат за цяла година са прости.Пробвайте първо и тогава оплювайте.80% от жените, които казват, че няма качествена българска козметика не са я изпробвали не смеят именно поради своето предубеждение.Аз съм доволна от кремовете на Арси Козметикс гр.Рудозем много добре ми понасят на кожата ,също съм доволна от сапун Бочко много по-добър е от DOVE .

Не мисля, че тук някой "оплюва" българската козметика :roll: Нормално е да има различни мнения - едни са доволни, други не, което важи по принцип за всяко едно нещо.
Харесвам продуктите на Арома, а също и на Българска роза, Икаров и т.н. Купувам си едно разкошно кремче за ръце с краставица, което също е българско. Харесвам маслата на Икаров и не мисля повече да изброявам. Има много качествени продукти в българската козметика и някои са се задържали години наред без да се променят - крем здраве, например сигурно го има във всеки един дом ;)
sanya

Мнениеот desi_dm » 07 Яну 2015, 17:03

Преди рядко купувах българска козметика, но наскоро участвах в един проект, в който направихме проучване на българската козметика. Истината е, че съществуват много марки, които са почти непознати за българския потребител. Това се дължи на липса на реклама и присъствие в Интернет пространството. Другата причина е, че пласмента е насочен основно извън България.

Ето какви са нашите открития:

Натурал козметикс - Пловдив. Ползвала съм от техните продукти и бих казала с ръка на сърцето, че са качествени. Препоръчвам ви кремовете за тяло и двете серии за лице - Роза Дамасцена и Арган и макадамия. Нямат сайт, но можете да ги откриете в някои дрогерии и интернет

Христина - Рудозем. Тази марка е по-популярна. Има доста евтини продукти и по-скъпи. Ползвала съм от евтините серии - шампоан, душ гел, лосион за тяло, масажно олио. Когато си поръчах продуктите, бях скептично настроена, имайки предвид ниската цена, но накрая бях приятно изненадана.

Медикозметикс - Пловдив. Предлагат малка серия медицинска козметика. Ползвала съм само тоника за лице и съм възхитена. От много време не бях срещала толкова добър продукт за моята кожа. Е, и цената не е скромна, по мое мнение.Майка ми и няколко приятелки ползват дневния крем и също е са доволни. Тези продукти също са трудно откриваеми. Може да пробвате в аптеките, но към момента не съм ги срещала.

НЕЛИДА - Пловдив. Натурална козметика без парабени и с етерични масла. Напълно непозната на нашия пазар и от висок ценови клас. Имат две серии

Krist G - Пловдив. Билкова козметика.

Дермакс - универсален натурален крем, който се препоръчва за бременни и бебета.

Perfect face - Шумен - Козметика срещу акне

Зеда

BIOGENIK - Варна. Козметика с екстракт от охлюви

CASYOPEA - София

FLO Beauty Care
desi_dm

Мнениеот Malina » 14 Яну 2015, 16:55

Не съм ползвала много добра българска козметика, то всъщност и да съм ползвала не знам дали е произведена в България или всичко е един етикет. .
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina

Мнениеот Дороти » 22 Фев 2019, 12:28

Напоследък е добре българската козметика. Имам предвид, че за цената си, е добро качеството. България просто няма традиции, които да развие. Е, като изключим Ален мак. Не знам съществува ли още :lol:
Дороти

Мнениеот Веси Вес » 06 Мар 2019, 15:26

Ползвам българска козметика, харесвам сериите с българска роза. Нямам никакви проблеми с това, че не е от аптека или пък чужда.
Веси Вес

Мнениеот Story_teller » 25 Мар 2019, 13:03

Нямам нищо против, стига да е качествена. Просто след Арома, не знам има ли нещо така наложено в годините. Затова и хората подхождат с недоверие.
Story_teller

Мнениеот Viki Borisova » 26 Мар 2019, 17:51

Твърдо ЗА! Крем Здраве и Дунавски вълни не ги заменям за нищо!
Viki Borisova

Мнениеот Matilda » 27 Мар 2019, 10:53

Viki Borisova написа:Твърдо ЗА! Крем Здраве и Дунавски вълни не ги заменям за нищо!

С тия "Дунавски вълни" ме разби! :lol: Аз лично нямам хубави спомени от тоя крем, ама иначе нямам против българската козметика - стига да е качествена. Дори и това да означава по-скъпа.
Matilda

Мнениеот IvanovA_Stef » 10 Апр 2019, 10:20

Нищо против нямам, стига да е добра. По-скоро трудно се пречупвам да купя нещо българско, но окаже ли се качествено - нямам предразсъдъци да не го купувам, само защото не е внос.
IvanovA_Stef

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика