Българската козметика - за и против

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот Десислава.Иванова » 15 Дек 2016, 14:03

Много харесвам българска козметика!
Споделям моя опит:
На първо място поставям козметиката на варненската фирма Авиа Козметикс. Продуктите им са уникално добри! За направата им се използва хума. Ползвала съм почти всички продукти, които предлагат. Фаворит ми е шампоанът за коса. Ползвала съм също: балсам за коса, маски за лице, сапуни и чиста хума. За всички мога да дам положителни отзиви.
След това се нареждат Алтея Органикс. Наскоро открих благотворното действие на флоралните води, а Алтея предлагат био сертифицирани продукти с отлично качество. :) Накупих си доста неща покрай промоциите на черния петък. :)
Голяма част от родната козметиката, която ползвам е ръчно направена, натурална и не се предлага масово в магазините за косметика. Пример мога да дам с шампоаните на Сапунена работилница и кремовете на Морава. Информация за техните продукти можете да намерите във фейсбук и интернет.
Десислава.Иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Дек 2016, 13:47

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот m.vulev » 15 Дек 2016, 14:51

Как ги откривате тези марки и фирми, даже не съм ги чувал, а много добре звучи това, което прочетох тук.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот galya.vasileva » 17 Дек 2016, 01:22

m.vulev написа:Как ги откривате тези марки и фирми, даже не съм ги чувал, а много добре звучи това, което прочетох тук.

това е целта на темата да ги намерим и разпространим качествените неща. :grin:
Аз искам да спомена, че следкато пуснах темата си взех и едно кремче за околоочния контур на Yoghurt of Bulgaria - един от малкото кремове, коит не ми лютят на очите!
Аватар
galya.vasileva
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Апр 2016, 19:23

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот rosovavoda » 31 Дек 2016, 02:51

Това лято открих в един био-магазин вълшебно тоалетно мляко на фирма Pirin Dream с розова вода и екстракт от червена детелина. С естествени съставки, на които аз съм голям почитател. Почиства много добре, кожата след това става много мека, а ароматът е прекрасен. Кошчето за боклук в банята после цялото ухае на памучното дискче за сваляне на грим :). И един крем, който е пак само с натурални съставки, от когото не само аз, ами и майка ми, моя приятелка и нейната майка, също и продавачката в био-магазина и майка ѝ са супер, супер доволни. Кремът се казва Grazzia Bio-Regen. Много съм доволна и от продуктите на фирма "Христина"-душ-гел за тяло с аромат на шоколадови бисквитки и пилинг за лице "Кафе". И двата продукта с натурални съставки. Засега тези четири продукта са моите най-големи фаворити, пак ще си ги купя. Пилинга го купувам вече за трети път. Иска ми се да пробвам и пилинга за тяло на "Христина", пак с аромат на шоколадови бисквитки и с натурални съставки.
rosovavoda
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Дек 2016, 02:31

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот Gold » 03 Яну 2017, 11:43

И аз имам добро попадение за такава козметика - кремовете за лице Dr.Krahtova MD. Открих ги когато си търсех хидратиращ, прочетох за серията и реших да пробвам. Натурална козметика са, много приятно миришат, с естествени масла и стават за всякаква кожа. След хидратиращия си взех също околоочния им и съм много доволна, качествени са.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот analizatorka » 09 Яну 2017, 22:15

Как се доверявате на козметика, която я чувате за първи път и не сте я пробвали? Аз рядко експериментирам и си взимам само ползвани марки сега, било чужди или български.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот rosovavoda » 10 Яну 2017, 01:05

analizatorka написа:Как се доверявате на козметика, която я чувате за първи път и не сте я пробвали? Аз рядко експериментирам и си взимам само ползвани марки сега, било чужди или български.


Ами има хора, дето обичат да експериментират и да търсят все по-нови и по-хубави неща. И аз съм така, но не винаги. Освен това, ако не пробва човек, няма как да разбере дали дадената марка му подхожда или не. И тази козметика, от която ти си доволна, и тя ти е била някога непозната, нали? :wink:
rosovavoda
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Дек 2016, 02:31

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот borkova » 10 Яну 2017, 11:18

Експеримент ми звучи прекалено силно като дума :smile: , просто гледаш съставките и какво действие има продукта и си преценяваш дали на теб ти звучи добре или подходящо. Човек като не пробва не може да опита нови неща, които може да са много по-добри от тези, които ползва в момента.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот Yunona » 10 Яну 2017, 11:37

analizatorka написа:Как се доверявате на козметика, която я чувате за първи път и не сте я пробвали? Аз рядко експериментирам и си взимам само ползвани марки сега, било чужди или български.


Е, то всяко нещо, което ползваме, все някога сме го чули за първи път и сме се престрашили да го опитаме :)
За мен определящ е съставът и производителят. Ако е нова за мен фирма се старая да разбера повече за нея, вкл. къде произвежда продуктите си. Каквото и да се говори за еднаквите страндарти на производство, при доста от големите козметични марки има сериозни разлики в качеството на продуктите, произведени в западноевропейските и в азиатските им заводи :wink:
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот Gold » 10 Яну 2017, 11:40

Експеримент е когато изобщо не знаеш какво ще си нанесеш по кожата. Аз четох и за състав, че са със 100% натурални масла и за произход. В случая ми даде сигурност факта, че козметиката е дело на виден наш дерматолог, Д-р Крахтова http://drkrahtova.com/about-our-shop/. Един от първите български лекари, въвели естетичната медицина у нас. Така че, въпросът беше просто да реша да пробвам дали ще ми хареса.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта