Разказвате ли на децата си приказки ?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот iwoni » 10 Мар 2016, 13:34

Jully написа:
Monika_Spasova написа:Добре де, ако детето не обича д аговори, как на сила ще го накарате, с приказки ли?

Все в един момент започват да споделят, но главно започват да си спомнят случките от деня, когато си легнат в леглото и започнат да разказват какво се е случило.


И аз съм забелязала, че точно когато си лягат искат да си поговорят с мама. :grin: Ти бързаш да го сложиш да спи, защото утре рано ще ставате, а то точно тогава му се отваря приказката. :grin: Търпение и изслушване, иначе в един момент ще се усетиш, че изобщо детето ти нищо не ти казва.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот Monika_Spasova » 01 Юли 2016, 14:29

Явно всички деца обичат вечер да си говорят, много странно, ама всъщност като се замисля, нали и ние си говорим вечер :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот fairy » 01 Юли 2016, 15:12

Monika_Spasova написа:Явно всички деца обичат вечер да си говорят, много странно, ама всъщност като се замисля, нали и ние си говорим вечер :)


То кога да се видим иначе :lol: ? По цял ден на работа, на училище или градина и само вечер се събираме.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот Kaya » 05 Юли 2016, 13:21

fairy написа:
Monika_Spasova написа:Явно всички деца обичат вечер да си говорят, много странно, ама всъщност като се замисля, нали и ние си говорим вечер :)


То кога да се видим иначе :lol: ? По цял ден на работа, на училище или градина и само вечер се събираме.

И уикендите сякаш не четем през деня, у нас също вечер им чета, а и да си призная, понякога толкова ме мързи, че не се занимавам и с това, сега особено с бебето каката е тотално занемарена от грижи и гушкане.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот dessiblond » 05 Юли 2016, 13:34

Зависи как научиш малчуганите. Ако свикнат да им се чете всяка вечер, няма отърваване :smile: . Но ако си определите един или два дена в седмицата, бива. Покрай каката и бебето ще слуша :grin: .
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот Krum » 07 Юли 2016, 12:56

Хубаво е да се чете на децата, ама грешката, която правят хората е, че четат само вечер, а не се сещат, че могат да го правят и през деня. Децата свикват, че четенето е само когато си лягаш да спиш, а те не обичат да спят, което прави и четенето не особено любимо.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот irka » 07 Юли 2016, 13:36

Някои смятат, че четенето по-бързо приспива децата, но аз мисля, че е обратното. Историите ги разсънват, карат ги да сънуват неща, които могат да ги стреснат насън или да ги карат да спят неспокойно.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот Malina » 07 Юли 2016, 14:48

irka написа:Някои смятат, че четенето по-бързо приспива децата, но аз мисля, че е обратното. Историите ги разсънват, карат ги да сънуват неща, които могат да ги стреснат насън или да ги карат да спят неспокойно.

Това беше супер безсмислено, което каза. Никой не чете приказки на децата си за убийства, нали? Четат се истории, които са подходящи за възрастта, не съм съгласна, че една приказка може да ги разсъни!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот Mon_ton » 07 Юли 2016, 16:26

На моята малка госпожица ѝ разказвам приказки отсега, разглеждаме картинки, кратки истории четем, дори и да не ги разбира ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот mamina » 08 Юли 2016, 10:07

Malina написа:
irka написа:Някои смятат, че четенето по-бързо приспива децата, но аз мисля, че е обратното. Историите ги разсънват, карат ги да сънуват неща, които могат да ги стреснат насън или да ги карат да спят неспокойно.

Това беше супер безсмислено, което каза. Никой не чете приказки на децата си за убийства, нали? Четат се истории, които са подходящи за възрастта, не съм съгласна, че една приказка може да ги разсъни!


Има много впечатлителни деца, които и от обикновена приказка, за каквато я смятаме ние, се плашат от определен герой и от това, което е направил в приказката. Подходящи за възрастта вече е много относително понятие явно, като гледам какви детски филмчета има.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта