Разказвате ли на децата си приказки ?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот Yana » 06 Апр 2011, 11:41

Натоварени от ежедневните задължения , вечно тичащи напред- назад по задачи , работещите родители нямат много време за най- важното - децата си . Някак между другото децата ни израстват до възраст в която живота ги разбива на парченца и отново ги събира, а дали всичко би било иначе , ако разказвахме на децата си "приказки" от живота , дали биха били по- спокойни и по- подготвени. Мъдрите ни баби и дядовци знаят , че приказките развиват въображението. Какво е един съвременен човек без въображение?
Разбира се , че работата е много важна, нали така обезпечаваме семейството си с необходимите вещи., но трупаме стаята на децата си с бездушни играчки и разстоянието между нас расте.
В никакъв случай аз не съм идеалната майка , и аз си имам своите слаби моменти , и аз използвам егоистично свободните минути само за себе си / за да се заредя/ Но истината е там , че децата се чувстват сами в един страшен свят на чудовища и страхове, и наш дълг е да им помогнем да престъпват по уверено. Точно от тук започва магията на приказките и ласкавите прегръдки на родителя.
В моя дом си имаме ритуал , всяка вечер , се разказват приказки ,темите са свободни ,/ ако в детската градина е възникнал някакъв проблем , ние го рещаваме в приказката /, имаме си герои нашите кукли / те вече са толкова одърпани и непрекъснато в ремонт/ , но имат важна мисия. Детето ги приема като живи създания, и искрено се забавлява. А и сънят е по спокоен .
Аз за себе си знам , че моето задължение е да го възпитам да бъде добър и смислен човек, да е здрав и с много богато въображение.
А вие имате ли някакви свои ритуали , споделете ?
Yana
 
Мнения: 22
Регистриран на: 06 Апр 2011, 08:22
Местоположение: гр. Казанлък

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот perla197811 » 06 Апр 2011, 19:10

В това успешно ме заместваха бабите :mrgreen: Аз се намесвах, ако имаше възникнал проблем, за съвет, разяснение и др.
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот Yana » 07 Апр 2011, 09:01

Хубаво е ,когато бабите помагат . Да са живи и здрави :)
Yana
 
Мнения: 22
Регистриран на: 06 Апр 2011, 08:22
Местоположение: гр. Казанлък

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот southern_sun » 16 Юни 2011, 09:17

Моята дъщеря много обичаше да и чета приказки, винаги преди сън четяхме по една приказка. Децата имат нужда от приказки, така се развива въображението им.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот perla197811 » 18 Юни 2011, 15:12

Добре, че са задължителните книги с приказки по време на ваканцията:)
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот Margo » 23 Юни 2011, 10:54

perla197811 написа:Добре, че са задължителните книги с приказки по време на ваканцията:)

Искам да те попитам, ти колко от задължителните книжки за лятото си чела? Аз пък не обичам да чета приказки, а сама да ги измислям. Измислям си герои, случки, истории дори оставям детето само да се включи в приказката давайки идея за това как ще се развие действието. Така се развива детското въображение.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот ivka-86 » 15 Мар 2012, 15:35

Yana написа:Хубаво е ,когато бабите помагат . Да са живи и здрави :)

Бяхме малки със сестра ми и помня как баба всяка вечер преди да заспим ни даваше да ядем кисело мляко с мед, след което четяхме приказки :D Никога няма да го забравя! И понеже в повечето случаи аз постоянно се сърдех, а сестра ми все си намираше причина да надуе гайдата, баба ни започваше приказката така: Имало едно време една сърдитка и една ревливка...
Много е вярно, че децата много по-лесно възприемат нещата под формата на приказка, да не говорим, че всяка приказка си има поука. Хубаво е да четем книжки на децата си, защото по този начин развиваме мисленето им.
ivka-86
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:12

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот Andrey » 03 Дек 2014, 14:34

Margo написа:
perla197811 написа:Добре, че са задължителните книги с приказки по време на ваканцията:)

Искам да те попитам, ти колко от задължителните книжки за лятото си чела? Аз пък не обичам да чета приказки, а сама да ги измислям. Измислям си герои, случки, истории дори оставям детето само да се включи в приказката давайки идея за това как ще се развие действието. Така се развива детското въображение.

Много хубаво, само че като не ти идва на теб самия на ум приказка, няма как да тръгнеш да се обясняваш по тоя начин :Р
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот Kremiliya » 12 Дек 2014, 16:50

Чета рядко приказки, защото не ми остава време ;(
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Разказвате ли на децата си приказки ?

Мнениеот silver933 » 22 Яну 2015, 12:40

От сега чета на бебешока приказки, трябва да свиква с това занимание, важното е да им се чете на децата, така развиват въображението си и нещо много важно - никога не е късно да започнете, дори детето ви да е на 10 и да може да чете само, то вие може да му доставите удоволствието, като сменяте гласа си, или то изиграва някой герой, за да запалите любовта му към книгите ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron