Феликс Баумгартнер със скок от ръба на Космоса

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Феликс Баумгартнер със скок от ръба на Космоса

Мнениеот Niko » 15 Окт 2012, 10:19

Австралиецът Феликс Баумгартнер скочи с балон от височина 39 068 метра. Феликс Баумгатнер разви скорост от 1173 км/ч, а свободното му падане продължи 4 минути и 19 секунди преди да отвори парашута си и след общо 16 минути полет да кацне безопасно в Ню Мексико.



С този успех Феликс Баумгартнер подобри до сегашния рекорд от 4 минути и 36 секунди, който принадлежи на Джо Китинджър и постави нови три световни рекорда:за най-висок полет с управляем балон, за скок от 39 километра височина, а другия за преодоляване на скоростта на звука.
Феликс Баумгартнер е първият човек преодолял звуковата бариера и даде тласък в разработването на спасителни процедури и технологии при катастрофи при астронавти.
Само мога да сведа глава пред такъв човек, жертвал живота си в името на науката.
Niko
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юли 2012, 11:29

Re: Феликс Баумгартнер със скок от ръба на Космоса

Мнениеот jasmin » 16 Окт 2012, 09:24

:!: Знаете ли, че на ръката си има татуировка с надпис "BORN TO FLY" :!:
Аватар
jasmin
 
Мнения: 54
Регистриран на: 29 Юли 2012, 09:08

Re: Феликс Баумгартнер със скок от ръба на Космоса

Мнениеот Снежана » 16 Окт 2012, 10:55

jasmin написа::!: Знаете ли, че на ръката си има татуировка с надпис "BORN TO FLY" :!:

Да си призная честно не знаех, дори не бях чувала за скока на този Феликс. Никога не бих последвала примера му, страхувам се за живота си и не бих до подарила на науката!
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Феликс Баумгартнер със скок от ръба на Космоса

Мнениеот Forman » 16 Окт 2012, 14:51

Оказа се,че въпросният Феликс Баумгартнер не е подобрил никакъв рекорд, тъй като в България подобни скокове от стратосферата се правят от 1957г. и има 5 такива регистрирани рекорда. Българските скокове са къде, къде по-рисковани, тъй като разбира се в България няма толкова силни спонсори за екипи на скачачите.
Първият регистриран скок е на полковник Стефан Калъпчиев, а последният е бил от височина 16 хил. метра през 1966 г. От подобна височина година по-рано скачат едновременно трима българи. Само едно не ми е ясно, защо след като в чужбина се чуе за нещо подобно излизат на яве българските постижения?
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Феликс Баумгартнер със скок от ръба на Космоса

Мнениеот jasmin » 20 Окт 2012, 19:40

Forman написа:Оказа се,че въпросният Феликс Баумгартнер не е подобрил никакъв рекорд, тъй като в България подобни скокове от стратосферата се правят от 1957г. и има 5 такива регистрирани рекорда. Българските скокове са къде, къде по-рисковани, тъй като разбира се в България няма толкова силни спонсори за екипи на скачачите.
Първият регистриран скок е на полковник Стефан Калъпчиев, а последният е бил от височина 16 хил. метра през 1966 г. От подобна височина година по-рано скачат едновременно трима българи. Само едно не ми е ясно, защо след като в чужбина се чуе за нещо подобно излизат на яве българските постижения?


Знаеш ли, че Стефан Кълъпчиев в скочил облечен в свинска кожа :)))
Различно е да скочиш от 16 хиляди метра и от 39 :) Феликс Баумгартнер е абсолютен рекордиор за мен...
Аватар
jasmin
 
Мнения: 54
Регистриран на: 29 Юли 2012, 09:08

Re: Феликс Баумгартнер със скок от ръба на Космоса

Мнениеот Ann » 22 Окт 2012, 10:59

jasmin написа:
Forman написа:Оказа се,че въпросният Феликс Баумгартнер не е подобрил никакъв рекорд, тъй като в България подобни скокове от стратосферата се правят от 1957г. и има 5 такива регистрирани рекорда. Българските скокове са къде, къде по-рисковани, тъй като разбира се в България няма толкова силни спонсори за екипи на скачачите.
Първият регистриран скок е на полковник Стефан Калъпчиев, а последният е бил от височина 16 хил. метра през 1966 г. От подобна височина година по-рано скачат едновременно трима българи. Само едно не ми е ясно, защо след като в чужбина се чуе за нещо подобно излизат на яве българските постижения?


Знаеш ли, че Стефан Кълъпчиев в скочил облечен в свинска кожа :)))
Различно е да скочиш от 16 хиляди метра и от 39 :) Феликс Баумгартнер е абсолютен рекордиор за мен...

Не, че искам да се заяждам, но днес в нета медиите пуснаха заглавие, че Феликс Баумгартнер си признал, че откраднал идеята от българина Иван Трифонов.
Въпросният Феликс Баумгартнер планирал скока още от 2004г., но след като Иван Трифонов споделил проекта си Феликс се решава на този скок. Иван Трифонов е въздухоплавател-балонист, но е твърде стар да реализира мечтата си, за това Феликс се решава на този скок.
Кой крив, кой прав не мога да кажа, но за мен Феликс Баумгартнер рискува живота си, но хубаво беше да се спомене името на българина.
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Феликс Баумгартнер със скок от ръба на Космоса

Мнениеот jasmin » 22 Окт 2012, 13:24

Ann написа:
jasmin написа:
Forman написа:Оказа се,че въпросният Феликс Баумгартнер не е подобрил никакъв рекорд, тъй като в България подобни скокове от стратосферата се правят от 1957г. и има 5 такива регистрирани рекорда. Българските скокове са къде, къде по-рисковани, тъй като разбира се в България няма толкова силни спонсори за екипи на скачачите.
Първият регистриран скок е на полковник Стефан Калъпчиев, а последният е бил от височина 16 хил. метра през 1966 г. От подобна височина година по-рано скачат едновременно трима българи. Само едно не ми е ясно, защо след като в чужбина се чуе за нещо подобно излизат на яве българските постижения?


Знаеш ли, че Стефан Кълъпчиев в скочил облечен в свинска кожа :)))
Различно е да скочиш от 16 хиляди метра и от 39 :) Феликс Баумгартнер е абсолютен рекордиор за мен...

Не, че искам да се заяждам, но днес в нета медиите пуснаха заглавие, че Феликс Баумгартнер си признал, че откраднал идеята от българина Иван Трифонов.
Въпросният Феликс Баумгартнер планирал скока още от 2004г., но след като Иван Трифонов споделил проекта си Феликс се решава на този скок. Иван Трифонов е въздухоплавател-балонист, но е твърде стар да реализира мечтата си, за това Феликс се решава на този скок.
Кой крив, кой прав не мога да кажа, но за мен Феликс Баумгартнер рискува живота си, но хубаво беше да се спомене името на българина.


И аз го чух това в медийното пространство, но факта е, че Феликс скочи и то успешно. Съжалявам, че Иван Трифонов не е успял заради възрастта си. В крайна сметка славата печели този, който действа:)
Аватар
jasmin
 
Мнения: 54
Регистриран на: 29 Юли 2012, 09:08


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron