За полезните и вредните съставки на козметичните продукти

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: За полезните и вредните съставки на козметичните продукт

Мнениеот gora » 27 Юли 2012, 11:34

Аз именно затова гледам да си правя повечето пъти домашни маски, а пък козметиката да ми е био :)
gora

Мнениеот the princess » 20 Окт 2012, 17:32

Не знам дали са полезни и до колко са вредни съставките на предлаганите продукти на пазара, но определено преди години козметиката беше много по-качествена. Българската козметика на Арома беше превъзходна, а сега само марки и цени - качество нула.
the princess

Мнениеот Снежана » 21 Ное 2012, 18:27

И тъй като темата е за полезните и вредните съставки на козметичните продукти, изнамерих нещо като списък на най-често използваните съставки и веднага ще ги споделя с вас:

1. Салицилова киселина
Тази съставка е подходяща за хора с мазна кожа, защото спомага за ексфолирането и почистването на лицето. Не се плашете от нея дори да е киселина, тя отговаря за свежестта и красотата на кожата.

2. Хидрохинон
Тази съставка е използва в кремове за изсветляване на кожата. Преди време тази съставка се е използвала за избледняване на хиперпигментация, но след известно време е обявен за канцерогенен и се спира от производство. Днес мненията за него са противоречиви. Според някои той е считан за златен стандарт в избелването на тъмни петна и го смятат за безопасен. При всяко положение трябва да се използва за кратко време.

3. Хамамелис
Тази съставка се използва за овлажняване и съживяване на повредена от слънцето кожа.Тази съставка е изцяло на растителна основа и е идеален за жени с мазна кожа – прави я по-гладка и блестяща.

4. Ретиноидите
Известни още като витамин А се използват за антиейдж продукти. Те се борят с бръчките, ускоряват подмяната на клетките на кожата и дори може да свиват мастните жлези. Ако имате големи пори или повяхнала кожа, потърсете продукти с тази съставка.

5. Хиалуроновата киселина

Това е най-често срещаната съставка. Хиалуроновата киселина, която всъщност е компонент на съединителната тъкан, може да побере до 1000 пъти от теглото си във вода. Използва се за хидратиране на кожата, намалява бръчките.

6. Алфа-хидрокси киселини

Алфа-хидрокси киселини (АХК)най-често се среща в продуктите за грижа за кожата. Това са киселини добивани от плодове и мляко и ексфолират и съживяват кожата.Ако сте използвали продукт с тази съставка е задължително да използвате слънцезащитен крем.

7. Пептиди
Когато еластичността на кожата ви е намалена пептидите възвръщат стария й вид. Те могат да намалят видимо бръчките и да изгладят сухата и груба кожа. Потърсете пептиди в продукти против стареене и в продукти за устни (балсами, гланцове, червила).

8. Силикон
Силикона е най-често използваната съставка, в продуктите за красота. Силиконът помага за защитата на кожата и дори може да спомогне за намаляване или изчезване на видими белези!

9. Глицерин

Глицеринът се използва най-често в направата на сапуни, а също и в много други продукти за грижа за кожата. Глицеринът притежава овлажняващ ефект и помага за възстановяването на нивото на водата и предотвратява изсушаването на кожата. Глицеринът също е подходящ за тези, които имат екземи или сърбеж по кожата.

10. Масло от жожоба
Маслото от жожоба е растително и се среща в много козметични продукти. Може да се използва самостоятелно или като ценна съставка на хидратиращи продукти. Маслото от жожоба лесно се абсорбира от кожата и е идеално за предпазването й от неблагоприятните климатични условия и студените дни.
Надявам се да съм ви била полезна!
Снежана

Re: За полезните и вредните съставки на козметичните продукти

Мнениеот klara » 04 Май 2016, 10:24

Като си купувам козметика винаги търся такава, която съдържа био продукти, билки. Не знам доколко са изчистени от други вредни съставки, но поне гледам да са колкото се може по-малко. Преди често си правех маски за лицето в домашни условия, но сега нещо позанемарих този си навик.
klara

Мнениеот @Лорчето » 05 Мар 2019, 16:09

Това, за което следя е да няма парабени. Иначе, купешка козметика няма как да не съдържа и вредни вещества. Просто избирам по-малкото зло.
@Лорчето

Мнениеот Кери » 11 Апр 2019, 10:43

Пределно съм наясно, че няма как купешката козметика да е натурална. Даже и био козметиката не ми вдъхва доверие. Ама то всичко, което ни заобикаля, е пълно с какво ли не. Търсим умереност и това е.
Кери

Предишна

Назад към Козметика