Как най-точно да се пресметне овулацията?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Как най-точно да се пресметне овулацията?

Мнениеот Darina » 20 Окт 2012, 19:06

Здравейте, бъдещи и настоящи мамчета! От няколко месеца правим опити със съпруга ми да си направом бебе, но чертичките все не са две. Видях, че има тема за тестовете за овулация и там всеки е изказал своето мнение за марка, но никъде няма споменато от кой ден на месечния цикъл се правят. Цикъла ми е 28 дена, последния ми беше на 11 октомври и продължи около 5 дена, та въпроса ми е кой ден точно ми се пада овулацията и ако реша да си правя тестове за определяне на овулацията от кой ден да започна или вече съм закъсняла този месец. Ще съм ви много благодарна за отговорите!
Darina
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Окт 2012, 18:55

Re: Как най-точно да се пресметне овулацията?

Мнениеот Ann » 22 Окт 2012, 14:25

Darina написа:Здравейте, бъдещи и настоящи мамчета! От няколко месеца правим опити със съпруга ми да си направом бебе, но чертичките все не са две. Видях, че има тема за тестовете за овулация и там всеки е изказал своето мнение за марка, но никъде няма споменато от кой ден на месечния цикъл се правят. Цикъла ми е 28 дена, последния ми беше на 11 октомври и продължи около 5 дена, та въпроса ми е кой ден точно ми се пада овулацията и ако реша да си правя тестове за определяне на овулацията от кой ден да започна или вече съм закъсняла този месец. Ще съм ви много благодарна за отговорите!

Има няколко начина да разбереш кога си в овулация, първия е като си я пресметнеш сама: ако ти е дошло на 11 бориш 13 дена след това и горе долу се пада на 24 да си в овулация, в зависимост от продължителността на цикъла е и продължителността когато може да се оплоди яйцеклетката. Това ми го е казал лекар- гинеколог. Втория метод е чрез измерване на температурата или така наречената Базална температура - мери се след приключване на менструалното течением, всяка сутрин преди да станеш от леглото. Когато започне да се увеличава значи си във овулация, но при този метод трябва да измерваш температурата си поне два месеца. И третия е най-лесен с тестове има ги във всяка аптека.
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Как най-точно да се пресметне овулацията?

Мнениеот Kaya » 13 Дек 2016, 10:47

Доста е сложно да се направят тези тестове, аз имам едно приложение на телефона, на което уж, вярвам, но не особено.
Мисля, че когато се прави бебе и се получи едно вглъбяване, става страшно и не се получават бебешките истории така, както би ни се искало.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как най-точно да се пресметне овулацията?

Мнениеот BeenieGal » 13 Дек 2016, 11:08

И аз така го изчислявам по първия метод. Понеже не съм омъжена, тези дни избягвам да правя секс :smile: . Който иска бебе - тогава да не пропуска. Макар че не е гаранция и че през другото време не можеш да забременееш.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Как най-точно да се пресметне овулацията?

Мнениеот S_Milenska » 13 Дек 2016, 11:55

BeenieGal написа:И аз така го изчислявам по първия метод. Понеже не съм омъжена, тези дни избягвам да правя секс :smile: . Който иска бебе - тогава да не пропуска. Макар че не е гаранция и че през другото време не можеш да забременееш.

Не използваш ли предпазни средства, виждша, че хората по време на овулация не забремянват. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как най-точно да се пресметне овулацията?

Мнениеот Kremiliya » 13 Дек 2016, 13:45

Най-точно само с тестовете, а в тяхната листовка пише как точно се използват. Иначе другите методи с температурата също са добри, но за тях отнво ти трябват тестове.. Чак да определяш до точност часа не е ли прекалено?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как най-точно да се пресметне овулацията?

Мнениеот Mon_ton » 23 Яну 2017, 12:58

Знам, че точно деня на овулация (защото този период по-скоро продължава седмица), се пада 10-тия ден след края на цикъла, т.е. ако ти е приключило на 3-ти, то на 13 е овулацията и след това спада, началото се пада накъде 3-4 дни след края на цикъла.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как най-точно да се пресметне овулацията?

Мнениеот _Лилия_ » 25 Фев 2019, 13:03

Аз ползвах календарче. Сега гледам че има и приложения за телефон, които са освен за самия цикъл, и за овулацията. Пише си кога наближава и т.н.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Как най-точно да се пресметне овулацията?

Мнениеот ivan.stoqnov » 26 Фев 2019, 17:39

И жена ми използва приложение за телефон 1 като розово тефтерче с цветенце, то май и други има де. Ама не знам да може точно да се пресмята туй нещо, може приблизителни някакви данни само, щото то трябва цикалът ви да е като по часовник, а такава жена не познавам...
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта