Прочистваща диета

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Детоксикация

Мнениеот blue_bouble » 05 Апр 2011, 23:03

Ще серадвам ако науча повече за нея.Мога ли да я прилагам , при положение ,ч е нямам нужда от отслабване?

Изобщо всичко свързано с нея ме интересува- кога е най-подходяща, колко време и т.н...
blue_bouble
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Апр 2011, 21:49

Мнениеот Таня » 06 Апр 2011, 13:54

Здравейте,
вече е пролет, а най-вероятно на повечето от нас ни е трудно да се събудим от зимния си сън. Както и да влезем бързо във форма след зимните месеци и понатрупаните с тях телесни запаси ;) Моля, ако имате идеи за прочистващи организма диети, през които сте минали и сте доволни, споделете ги. Може би по този начин всеки тук ще намери своята рецепта за добра форма и здравословно влизане в летните дрехи! :)
Таня
 
Мнения: 21
Регистриран на: 06 Апр 2011, 13:01

Re: Прочистваща диета

Мнениеот valiart » 30 Окт 2011, 18:47

Много добре се отразява на организма приемането на фрещове в период от един месец. Всеки ден, цял месец пийвайте по един фреш. Наред с това ограничите и всеизвестние не до там полезни храни;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Прочистваща диета

Мнениеот сиско » 28 Ное 2011, 00:11

Детоксикацията е метод, чрез който организмът се пречиства от токсини, натрупани в следствие замърсената околна среда, консерванти и добавки в храната, стрес и пр.
Прилагана системно, детоксикацията подобрява метаболизма, което води до по-правилно усвояване на хранителните вещества.

1.Детоксикация с прясно изцедени сокове
Сутрин на гладно се изпиват 10-15 гр. (1 равна супена лъжица) английска сол, разтворена в 50-70 мл вода. Английската сол изтегля токсините към червата.
Половин час по-късно започва пиенето на сок от 2-3 лимона, 4-6 грейпфрута, 4-6 портокала - общо като сок да се получи 2 литра. Сокът се разрежда с 1,5-2 литра минерална вода. Друга храна не се приема. При глад привечер може да се изяде 1 ябълка или 1 портокал.
Органичните киселини в плодовете подкрепят очистването, плодовата захар подкрепя черния дроб, предпазва от хипогликемии и влияе добре на тонуса.
Процедурата се повтаря 3 поредни дни, а на четвъртия се прави захранване. Вместо от цитруси, сокът може да се направи от ябълки. При много силно чувство на глад може да се вземе 1 ч.л. мед с лимонов сок (на вкус) и минерална вода.
Може също пектин - 1-2 ч.л. пектин с половин ч.л. мед се разбърква на каша. Долива се малко вода и се разбива с ножа на миксера до гъстота на желе. Пектинът набъбва в червата, създава чувство на ситост и ускорява чистенето.

ЗАХРАНВАНЕ- ЗА ВСИЧКИ ВАРИАНТИ
Закуска - 2-3 кивита или 1-2 ябълки, или 1-2 портокала. Към 10 часа - 2-3 с.л. овесени ядки с малко стафиди (стафидите не са задължителни) се заливат с топла вода 50-60 градуса. След 15-30 минути са готови за консумация.
Обяд (по-въглехидратен) - картофи соте, картофена салата с лук, варен ориз, задушени зеленчуци, салата от зеле и моркови. Ястията могат да се гарнират с маслини.
Вечеря (по-белтъчна) - салата със сирене или извара, счукан чесън и зехтин, отново картофи, ориз. Месо не се разрешава.
На петия ден следва обичайно хранене.

2.Детоксикация с Ги (GHEE)
Купува се от диетичните магазини. Три поредни дни сутрин на гладно се взема топло претопено краве масло (кипва се маслото и отделената на повърхността бяла пяна се изхвърля)
първи ден - 30 гр. (2 с.л.)
втори ден - 60 гр. (4 с.л.)
трети ден - 90 гр. (6 с.л.)
30-40 минути след маслото започва пиене на топла (около 70 градуса) минерална/преварена вода, или чай - 2 литра дневно.
Обяд и вечеря за трите последователни дни - 1 каф. чаша ориз, сварен в 1 литър вода (без сол и мазнина, може да се добави само малко копър или магданоз). При дискомфорт (гадене, главоболие, отпадналост) може да се вземе мед с лимонов сок и минерална вода или пектин. При силен дискомфорт детоксикацията се прекратява и се повтаря на следващото пълнолуние.
Повтаря се на следващото пълнолуние.
Четвърти ден - сутринта на гладно се вземат 1-2 с.л. рициново масло, 2 чаши чай. След 1-2 часа могат да се консумират плодове. Обяд и вечеря - леко зеленчуково меню.
ТОЗИ ВАРИАНТ НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ПРИ ВЪЗПАЛЕНА ЖЛЪЧКА И/ИЛИ КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА!

3.Детоксикация с грейпфрути
Необходими продукти за един ден:
1. 5 грейпфрута, желателно - розови;
2. 5 яйца.
Грейпфрутите се белят от кората и от ципите (да останат само най-тънките). Яйцата се сваряват 15 минути. Отделя се белтъкът.
Сутрин на гладно се изпива 10 гр английска сол в 50-70 мл вода.След 30 мин може да се пристъпи към хранене.
Час след събуждането закуска с един яйчен белтък. След още един час - един грейпфрут. И така да се редуват грейпфрут - белтък. Получават се цели десет порции за един ден.
При глад, пийте топла вода. Колкото повече, толкова по-добре.
При чувство на слабост, топла вода + лимонов сок.
Желателно е яденето да приключи до 20 часа.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Прочистваща диета

Мнениеот сиско » 28 Ное 2011, 00:12

Аз съм привърженик на методите на доктор Атанас Михайлов и мисля, че са успешни.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Прочистваща диета

Мнениеот valiart » 28 Ное 2011, 01:17

сиско написа:Аз съм привърженик на методите на доктор Атанас Михайлов и мисля, че са успешни.


Не съм го чувала. Какви са неговите методи?
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Детоксикацията

Мнениеот Evkabevka » 15 Фев 2012, 17:37

Да си поговорим за детоксикацията,тъй като е доста актуална тема напоследък.Смятате ли ,че е необходима?Какви методи,способи и продукти за детоксикация познавате?Имате ли препоръки по темата?Какъв е резолтатът от този процес ,как протича,знаете ли билки или добавки,които го ускоряват .Ще се радвам да споделите полезна информация по темата !
Evkabevka
 
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Фев 2012, 10:22

Re: Прочистваща диета

Мнениеот Memento » 18 Фев 2012, 16:30

Аз знам за една прочистваща диета от християнските пости, нарича се 3 дена без храна и вода, крайно екстремно и много малко хора могат да я издържат но мои познати които са прилагали този метод след това са като нови и стават супер доволни. Не препоръчвам този метод на никои, но все пак някой от вас пробвал ли го е? Мен лично ми звучи като лудост?!?!?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Прочистваща диета

Мнениеот lini_leni » 30 Сеп 2013, 13:41

Чувала съм и за прочистване със топъл зехтин и топъл лимонов сок, това се отнася по-скоро за пречистване на кръвта. Преди денят, който ще започне с това, обаче е нужно намаляване на храната, най-вече тази от животински произход, след което деня ти започва с чаша топъл зехтин, а след нея топъл лимонов сок, за обед и вечер - същото. Два дни се чувстваш като болен, но след като отмине разбираш разликата. :)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Прочистваща диета

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Фев 2015, 12:38

lini_leni написа:Чувала съм и за прочистване със топъл зехтин и топъл лимонов сок, това се отнася по-скоро за пречистване на кръвта. Преди денят, който ще започне с това, обаче е нужно намаляване на храната, най-вече тази от животински произход, след което деня ти започва с чаша топъл зехтин, а след нея топъл лимонов сок, за обед и вечер - същото. Два дни се чувстваш като болен, но след като отмине разбираш разликата. :)

И колко време продължава това, че първите 2 дни се чувстваш зле, а после?!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron