А книги четете ли?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: А книги четете ли?

Мнениеот d_2 » 08 Сеп 2011, 12:50

Аз чета книги. Предпочитам класиката и по-конкретно руската класика. Бих казала, че всеки трябва да се чел поне една книга на Чехов, Тургенев, Толстой, Достоевски, Пушкин и т.н.
Аз лично смятам, че за една книга се разбира дали е хубава ако след време искаш да я препрочетеш отново. Наскоро препрочетох за пореден път "В навечерието" от Тургенев. Струва си! Горещо я препоръчвам. Класиката си е класика и остава вечна!
Последната книга, която прочетох преди седмица обаче е от постмодерната литература. Казва се "Германия - мръсна приказка" от Виктор Пасков, но не бих я препрочела.
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: А книги четете ли?

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 22:36

Чела съм всичко на Артър Конан Дойл- тези книги са вечни и до една ми харесват.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: А книги четете ли?

Мнениеот valiart » 19 Окт 2011, 21:23

За съжаление напоследък не ми остава много време за четене на ниги. А така обичам да се "изгубя" сред страниците на няокя книжка, сгушена уютно във фотьойла:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: А книги четете ли?

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 23:29

d_2 написа:Аз чета книги. Предпочитам класиката и по-конкретно руската класика. Бих казала, че всеки трябва да се чел поне една книга на Чехов, Тургенев, Толстой, Достоевски, Пушкин и т.н.
Аз лично смятам, че за една книга се разбира дали е хубава ако след време искаш да я препрочетеш отново. Наскоро препрочетох за пореден път "В навечерието" от Тургенев. Струва си! Горещо я препоръчвам. Класиката си е класика и остава вечна!
Последната книга, която прочетох преди седмица обаче е от постмодерната литература. Казва се "Германия - мръсна приказка" от Виктор Пасков, но не бих я препрочела.

Има доста книги, за които може да кажем, че са класика. Препрочитането на книгата за мен е просто губене на време, и не е критерий за оценка.А за руските класици те подкрепям, въпреки че съм ги опознала много бегло.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: А книги четете ли?

Мнениеот radowen » 21 Ное 2011, 13:02

valiart написа:За съжаление напоследък не ми остава много време за четене на ниги. А така обичам да се "изгубя" сред страниците на няокя книжка, сгушена уютно във фотьойла:)

При мен е същото! Освен това по финансови причини не съм си обновявала библиотеката от... не помня от кога :cry:
Иначе обожавам Александър Дюма - баща! Но с удоволствие чета и постмодерна литература!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: А книги четете ли?

Мнениеот сиско » 25 Ное 2011, 22:33

Ааз преди много четях, всякаква литература, но сега наистина не ми остава време. Иначе много обичам да чета, но в момента списания и вестници :oops:
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: А книги четете ли?

Мнениеот pasta » 12 Дек 2011, 11:39

Книгата, която в момента чета е "Паднали ангели" на Лорън Кейт .
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: А книги четете ли?

Мнениеот Изабел » 16 Дек 2011, 23:32

Последно четох Мисия Лондон на Алекс Попов и Стъклен дом на Ваня Щерева,предпочитам по лека литература,ако не си чела Парфюмът на Патрик Зюскинд-препоръчвам я,хубава но тежка за четене.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: А книги четете ли?

Мнениеот ogi-smile » 31 Яну 2012, 15:59

Няколко книги, които биха полезни за всеки:
"Трите въпроса", "Да се обичаме с отворени очи", " Нека ти разкажа" - Хорхе Букай
Много неща могат да се открият, чудесни са... Четивни, леки и полезни!!! :) :) :) :)
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: А книги четете ли?

Мнениеот Memento » 01 Фев 2012, 15:04

Все по-малко хора четат книги не само тук в България а и в световен мащаб. Забавленията и възможностите да прекараме свободното си време са все повече и все по-разнообразни и книгата остава на заден план особено сред по-младото поколение. Рано или късно книгата на хартиен носител ще остане само в музеите и в къщите на крайните фенове, светът върви към дигитализация рано или късно хартията ще изчезне като носител на информация :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron