Допустим брой ренгенови снимки

Допустим брой ренгенови снимки

Мнениеот Иванина » 10 Ное 2012, 23:22

Здравейте!

В рамките на тази година съм си правила две ренгенови снимки на зъби - юли 2012, една ренгенова снимка на бял дроб - април 2012, скенер на шия на меки тъкани - ноември 2012.
Ако някой има мнение нека да ме насочи дали съм прекалила с ренгена в рамките на тази година, .....защото се замислям за още една снимка не че имам желание ами се налага, и незнам какво да мисля да не би пък хипер да прекаля.
Иванина
 
Мнения: 19
Регистриран на: 09 Ное 2012, 20:34

Re: Допустим брой ренгенови снимки

Мнениеот alinaaa » 03 Фев 2014, 10:59

Това е доста интересен въпрос. На мен също доста често ми се налага да си правя ренгенови снимки, най-вече на зъба, но никога не съм се замисляла, ако наистина някой знае нека сподели мнение.
alinaaa
 
Мнения: 53
Регистриран на: 03 Фев 2014, 10:02

Re: Допустим брой ренгенови снимки

Мнениеот FramarLekari » 06 Фев 2014, 13:30

Няма за какво да се тревожите, рентгеновите снимки, които са ви били направени няма да ви навредят. Ако се налага друга рентгенова снимка е добре да послушате съвета на вашия лекуващ лекар, тъй като понякога рискът за здравето на пациента е много по-голям ако не се направи дадено изследване и не се постави точната диагноза.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с изследвания и лабораторни резултати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron