Възпаление на горните дихателни пътища!

Възпаление на горните дихателни пътища!

Мнениеот ddcommerce » 06 Апр 2011, 21:05

От личния си опит с дъщеря ми и със сина ми реших да Ви споделя опита си за бързото и евтино лечение на възпаления на горните дихателни пътища. Пробвал съм три варианта за лечение:

- С антибиотик - Биопарокс (BIOPAROX), този антибиотик е локален и влияе точно на възпаленията на горните дихателни пътища. Обичайната дневна доза за възрастни е 4 пъти за 24 часа, а за деца над 30 месеца 2 пъти за 24 часа. Може да усетите облекчение още след първото пръскане, в повечето случаи с моите малчугани всички проблеми свързани с гърлото отшумяват след втория ден. Можете да прочетете повче за този продукт на следния адрес: http://apteka.framar.bg/02000425/. Винаги преди да предприемете лечение с антибиотик се консултирайте с Вашия лекар!!!

- С хомеопатия - Ангин-Хил С (Angin-Heel S), този продукт е комбиниран и може да се използва при всички възрасти, това го прави предпочитан пред антибиотика тъй като съм ползвал Ангин-Хил С когато малкия беше на годинка и зачервеното му гърло минаваше много бързо. Дозировката обикновенно е по една таблетка 3 пъти дневно.

- "По рецептите на баба" - Амониев сулфат (Нишадър), по принцип аз използвам нишадъра при първи болки в гълото. Баба ми приготвяше вълшебния лек по следния начин: в една чаша за вода слагаше на върха на една кафена лъжичка нишадър и разбъркваше добре докато се разтвори нишадъра напълно, след което тази чаша пълна с вода трябваше да ми стигне за три пъти на ден да си правя гаргара. С този илач възпаленото гърло отпуска за един ден.

Надявам се да съм бил полезен!
ddcommerce
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2011, 20:23

Re: Възпаление на горните дихателни пътища!

Мнениеот FramarModEli » 15 Апр 2011, 12:39

Със сигурност беше полезен :) Аз рядко имам оплаквания от хрема, болки в гърлото и други подобни, и дано винаги да е така :) . Има доста лекарства в аптечната мрежа за подобни проблеми. Лично аз тази зима приемам Инфлуцид, също го давам и на детето, понеже много често се разболява милата, но тази зима със сигурност мина по-добре от предните три :) .
Другото което знам, че чай от лайка е много ефикасен антисептик.
FramarMod2
FramarModEli
 
Мнения: 81
Регистриран на: 15 Апр 2011, 09:30

Re: Възпаление на горните дихателни пътища!

Мнениеот bubulina » 15 Апр 2011, 13:14

Аз съм доволна отХексоралетен ;)
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Възпаление на горните дихателни пътища!

Мнениеот eli » 18 Апр 2011, 10:17

Да чаят, наистина е много ефикасен. Аз като усетя, че започва да ме боли правя си едно топло чайче с мед, вземам си някакви смучещи бонбони и за 2 дни нищо ми няма.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Възпаление на горните дихателни пътища!

Мнениеот georgi_78 » 05 Май 2011, 13:58

Аз пък го лекувам с лукчета :D
Аватар
georgi_78
 
Мнения: 177
Регистриран на: 29 Апр 2011, 08:51

Re: Възпаление на горните дихателни пътища!

Мнениеот southern_sun » 05 Май 2011, 16:12

georgi_78 написа:Аз пък го лекувам с лукчета :D

Е не винаги става с лукчета.Когато възпалението е стабилно... тогава вече има нужда от лекарства.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Възпаление на горните дихателни пътища!

Мнениеот totka_lukanova » 25 Май 2011, 14:11

Аз използвам Тантум верде шпрей, много е добър, още като усетя, че ме наболява и веднага си впръскавам 2-3 пъти и до два дни ми минава.
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Възпаление на горните дихателни пътища!

Мнениеот southern_sun » 02 Юни 2011, 11:29

Най-ефикасното си остава инхалации със солена вода или още по-добрия вариант - ходенето на море всяка година ;)
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Възпаление на горните дихателни пътища!

Мнениеот totka_lukanova » 26 Юни 2011, 13:31

Закалителните процедури са наистина доста ефективни, ако се правят на децата, включително и ходенето на моренце :)
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Възпаление на горните дихателни пътища!

Мнениеот southern_sun » 27 Юни 2011, 11:13

ах морето, ах морето ;)
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с белодробни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта