Коя е най-подходящата възраст за детето да тръгне на училище

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Коя е най-подходящата възраст за детето да тръгне на училище

Мнениеот Silvi » 15 Ное 2012, 16:39

Здравейте, днес в офиса темата: Коя е най-подходящата възраст за детето да тръгне на училище предизвика много и най-различни коментари. От както направиха задължителна подготвителната група за децата много от родителите останаха недоволни, тъй като в училищата подготвителните групи не могат да осигурят следобеден сън на децата. От друга страна е добре детето да има време да се адаптира преди да се сблъска с порядките в училище и да придобие на навици да не ходи по всяко време до тоалетната и да излиза от час само след биенето на звънеца. Някой родители тук ще ме опонират като кажат, че в детските градини също има подготвителни групи, но успява ли детската градина да подготви детето за училище. Докато в детската градина децата в подготвителната група са най-големите, в училище са най-малките и това ги плаши. В други европейски държави децата тръгват в първи клас на 4 години, но това ми се струва прекалено рано, но пък за сметка на това приключват училище в десети клас или на 16-17 години, след това в колеж и на 21 са вече работещи.
Не ограбваме ли детството на децата си ако ги пратим по-рано на училище? И как да разберем кога детето е готово да тръгне в първи клас?
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Коя е най-подходящата възраст за детето да тръгне на учи

Мнениеот зорница райчева » 06 Дек 2012, 14:14

Здравейте, моето мнение по въпроса е негативно,защото не мога да си представя 4 годишната ми дъщеря да ходи на училище.За мен определено това е ограбване на детството на моето дете от, което не бих го лишила.Благодаря.
зорница райчева
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Дек 2012, 16:24

Re: Коя е най-подходящата възраст за детето да тръгне на училище

Мнениеот Rali_hr » 15 Дек 2014, 14:42

Добре, че не съм видяла темата през 2012г. още :lol:. Виждаме каква е разликата тук - децата просто ходят на предучилищна, където учат някои основни неща като това как да си държат молива, а не подскачат като ощипани по цял ден в градините. Друг е въпросът, че не знам колко от 5 годишни спят, че това да ви е големият проблем, но както и да е. В училищата обаче, освен така дълго бленувания обеден сън, липсва и време за игри и почивка, каквито ги има в детските градини :) :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Коя е най-подходящата възраст за детето да тръгне на училище

Мнениеот Andrey » 18 Дек 2014, 14:55

Училище е едно подготвителна група е друго! На 7 си тръгваме всички на училище ;))
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Коя е най-подходящата възраст за детето да тръгне на училище

Мнениеот Kremiliya » 18 Дек 2014, 15:22

Имам много познати, като се абстрахираме от неразбраната тема от преди 2 години, които искат да пускат децата си още на 6г. на училище, не виждам никакъв смисъл. Защо детето да не си порасне, да не се позабавлява, а бързаме да го ангажираме с училището? :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Коя е най-подходящата възраст за детето да тръгне на училище

Мнениеот Krum » 18 Дек 2014, 15:46

Kremiliya написа:Имам много познати, като се абстрахираме от неразбраната тема от преди 2 години, които искат да пускат децата си още на 6г. на училище, не виждам никакъв смисъл. Защо детето да не си порасне, да не се позабавлява, а бързаме да го ангажираме с училището? :roll:

Ми може да имат грандиозни планове за бъдещето им? :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Коя е най-подходящата възраст за детето да тръгне на училище

Мнениеот Kremiliya » 19 Дек 2014, 16:12

Krum написа:
Kremiliya написа:Имам много познати, като се абстрахираме от неразбраната тема от преди 2 години, които искат да пускат децата си още на 6г. на училище, не виждам никакъв смисъл. Защо детето да не си порасне, да не се позабавлява, а бързаме да го ангажираме с училището? :roll:

Ми може да имат грандиозни планове за бъдещето им? :roll:

Твърде е възможно, вчера пък чух, че на 20г. когато завършели училище, чече нямало да им се мъкне тая раница, т.е. че нали, на тази възраст други ще ги вълнува, не ученето, но от друга страна, аз предполагам, че и на 16 няма да му се занимава с учене. :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Коя е най-подходящата възраст за детето да тръгне на училище

Мнениеот penny » 19 Дек 2014, 16:23

Не е въпроса в това какво трябва, тъй като малко от нещата, които се учат в училище наистина полезни, то и в университета е така, камо ли за даскалото :!: :!:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Коя е най-подходящата възраст за детето да тръгне на училище

Мнениеот Krum » 19 Дек 2014, 16:27

penny написа:Не е въпроса в това какво трябва, тъй като малко от нещата, които се учат в училище наистина полезни, то и в университета е така, камо ли за даскалото :!: :!:

А, да изобщо да не навлизаме в подробностите колко е утежняла и абсудна системата..
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Коя е най-подходящата възраст за детето да тръгне на училище

Мнениеот Kremiliya » 19 Дек 2014, 18:11

penny написа:Не е въпроса в това какво трябва, тъй като малко от нещата, които се учат в училище наистина полезни, то и в университета е така, камо ли за даскалото :!: :!:

Трябва не трябва, положението е такова и ТРЯБВА да съобразяваме всичко с това, защото образователната система няма да се промени толкова бързо и лесно. :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron