Касови бележки и лични лекари - съвместими ли са?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Касови бележки и лични лекари - съвместими ли са?

Мнениеот neven » 06 Апр 2011, 22:02

Издават ли касови бележки вашите лични лекари? Любопитно ми е, защото моят не го прави? Къде отиват сумите от потребителската такса? Ако някой иска, съвсем спокойно може да злоупотреби! Парите се пускат в една кутия и колко, и от кого, никой не знае ...
neven
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Апр 2011, 22:43

Re: Касови бележки и лични лекари - съвместими ли са?

Мнениеот yordanka » 06 Апр 2011, 22:12

На мен специално никой не ми е издавал касова бележка. Наистина е много интересно дали всички постъпили пари в касата се декларират!?!?! И дали заради това, че и личните лекари станаха бизнесмени - здравеопазването ни е в укаяно състояние?
yordanka
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Апр 2011, 21:37

Re: Касови бележки и лични лекари - съвместими ли са?

Мнениеот Ivaylo » 06 Апр 2011, 22:35

Не бъркаме ли и ние, че не си ги искаме... :idea:
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Касови бележки и лични лекари - съвместими ли са?

Мнениеот Yan » 06 Апр 2011, 22:54

Като си болен едва ли си мислиш точно за касовата бележка...
Yan
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Апр 2011, 22:50

Re: Касови бележки и лични лекари - съвместими ли са?

Мнениеот FramarMedia » 06 Апр 2011, 22:56

Съгласен съм, но защо мислим за нея като оздравеем тогава? Проблемът не лежи в 200-300 пъти по 2.40...
:cry:
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Касови бележки и лични лекари - съвместими ли са?

Мнениеот kinetism » 07 Апр 2011, 21:47

Kaто се замисля, касова бележка от лекар и аз не съм виждал
kinetism
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Апр 2011, 21:15

Re: Касови бележки и лични лекари - съвместими ли са?

Мнениеот Radost » 08 Апр 2011, 08:22

От личен лекар и аз не съм виждала, но от специалист - да. Гинекологът ми винаги ми издава такава.
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Касови бележки и лични лекари - съвместими ли са?

Мнениеот Рамела » 15 Апр 2011, 22:22

Абе хора, работа ли е на лекарите да се занимават с касови бележки....Системата толкова се изопачи, че личните лекари са принудени да са всичко друго , но не и лекари. Върхови усилиа са необходими да прескачаш от травма на крака,през инфаркт, към зачервено гърло и вън да те чакат още сума гневни болни и не толкова болни хора. Никак не е лесно за 15 минути до половин час да вземеш важно решение, да поставиш адекватна диагноза и лечение и след това да изпишеш 100 фермана и за цялата тая работа Здравната каса да ти заплаща 0,50 лв. Двата лева ли Ви се свидят? Не два и двайсет са малко понякога...Тези хора учат поне 11-12 години, за да вземат специалност и накрая оценяваме труда им на 2 лв :?: Касовата бележка не е начина. Контрол се осъществява супер лесно, като свържат компютрите на всички здравни звена в единна здравна мрежа, която пък да е свързана с НАП.Тогава изключително лесно, всеки един преглед ще се регистрира и автоматично ще "цъфне" за облагане......
Рамела
 
Мнения: 61
Регистриран на: 29 Мар 2011, 20:37

Re: Касови бележки и лични лекари - съвместими ли са?

Мнениеот qproin » 19 Окт 2011, 13:31

neven написа:Издават ли касови бележки вашите лични лекари? Любопитно ми е, защото моят не го прави? Къде отиват сумите от потребителската такса? Ако някой иска, съвсем спокойно може да злоупотреби! Парите се пускат в една кутия и колко, и от кого, никой не знае ...

Може би си пускат общ касов бон в края на деня, което едва ли е редно....но по броя на издадените направления сигурно може да се проследи колко пациента е имал съответния лекар и да му се търси някакъв отчет.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Касови бележки и лични лекари - съвместими ли са?

Мнениеот Sofito » 19 Окт 2011, 13:42

мойто джи пи винаги издава к.бележки
Sofito
 
Мнения: 53
Регистриран на: 18 Окт 2011, 21:57

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта