Умна жена и разумна жена - какви са разликите?

Умна жена и разумна жена - какви са разликите?

Мнениеот Fute » 24 Ное 2012, 15:33

Обожавам умните жени, тези, които могат да си признаят, че познават добре литературата, киното или музиката, които знаят какво да кажат, които могат боси да изтичат и да си купят сладолед от другия край на улицата, защото това им харесва и не им пука, че някой може да им се надсмее или да им се скара.
Разумните жени са основа на всяко семейство, тези, които знаят какво да купят и как да направят дома място, в което мъжът да се връща. Умната жена я бива в теорията; разумната - в прилагането на теоретичната част в практиката.
Как да познаем коя жена е умна и коя - разумна? Лошо ли е да е само от единия вид и дали е хубаво да си умна и разумна? Обяснете го на един мъж, моля ви...
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Умна жена и разумна жена - какви са разликите?

Мнениеот lini_leni » 30 Сеп 2013, 14:52

Съчетанието в повечето случаи е много трудно, а промяната- още по-трудна. Хората се изграждат от средата, в която са, разбира се и характера се определя не само от това, което ти е заложено, но и от средата,т.е. ти днес си свободна и щастлива, правиш си каквото искаш и от там нататък вариантите остават два- или да се превърнеш с грижовната майка мислеща за всичко или да продължиш по свое му, като отново бъдеш грижовна майка, но всичко се изгражда с времето и с много желание, стига да си обърнеш достатъчно внимание, иначе ставаш род на мъжа и детето си :)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Умна жена и разумна жена - какви са разликите?

Мнениеот Anka » 02 Дек 2014, 16:36

Много сложна тема! Разумната жена наистина е тази, която знае как да използва козовете си, докато умната може да е такава на теория, а в живота да е гола вода, сякаш по-добре да си разумна, пред това да си умна :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Умна жена и разумна жена - какви са разликите?

Мнениеот LaCoquine » 03 Дек 2014, 11:45

Смятам, че много рядко се срещат жени само от единия или само от другия вид, по-скоро разумните мъже търсят в жените, които искат да имат до себе си, те да са с добър баланс от едно и от другото в умерени количества!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Умна жена и разумна жена - какви са разликите?

Мнениеот Kremiliya » 03 Дек 2014, 15:20

Аз винаги съм мислила, че е едно и също :) Едно е да си семейно разумна, друго е в професионалната сфера. Мисля си обаче, че никоя жена не е в някоя крайност, а по-скоро се нагажда ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Умна жена и разумна жена - какви са разликите?

Мнениеот Pipilota » 16 Дек 2014, 12:12

Вие сами сте посочили разликите в първия пост ;) Иначе разумната жена може да е и без да бъде на ясно със сложни математически задачи :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Умна жена и разумна жена - какви са разликите?

Мнениеот Lili_pili » 27 Яну 2015, 18:09

Мисля си, че и двете са коренно различни - едно е да си умна, друго е да си разумна в живота си. Много умни познавам, които не вземат изобщо разумни решения.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Умна жена и разумна жена - какви са разликите?

Мнениеот Kremiliya » 29 Яну 2015, 16:23

Никаква разлика според мен няма между умна и разумна жена :)) Все са ми еднакви - всичко е до човека ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Умна жена и разумна жена - какви са разликите?

Мнениеот Anka » 01 Сеп 2015, 12:09

Същото е като да си интелегентен и да си умен, две различни неща! :) Все си има тънка граница, която има своите плюсове и минуси. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Умна жена и разумна жена - какви са разликите?

Мнениеот Fancy » 30 Дек 2015, 13:02

Anka написа:Същото е като да си интелегентен и да си умен, две различни неща! :) Все си има тънка граница, която има своите плюсове и минуси. :)

Има разлика интелигентността е заложена, докато това колко знаеш е от усилията, които са положени, докато във въпроса умна и разумна и двете са придобити, било то с опит или с прочетена фактология...
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта