ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот kriskiss2001 » 28 Окт 2011, 19:47

valiart написа:
kriskiss2001 написа:
valiart написа:Щастието намирам във всяко приятно прекарано време, независимо с кого, къде и как:)

Виждам, ти си една от най-красивите, щастливи и лъчезарни жени. Ама от всякъде ти личи, и си добро момиче, не си злобна. Страхотна си, поздравявам те и ти се радвам от сърце ;)


Най-сърдечно благодаря за хубавите думи! Радвам се, че съм оставила такова впечатление у теб:) Ти също си много мил и приятен млад мъж;) Айдеее, пак допуснахме фамилиарност във форума :D


Просто съм откровен. Мнението ми за теб е много високо. Невероятна си. Приятелят ти е късметлията на века :P Аз също , че те познавам :roll:
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот qproin » 30 Окт 2011, 12:33

Violetta написа:Щастието търся в любовта, другаде...едва ли...

Напълно съм съгласна, влюбените хора винаги излъчват някакво заразно добро настроение. Спомням си за един мой колега....разговорите ми с него винаги бяха по-скоро делови. Но по едно време започна да идва на работа и винаги да ме поздравява с "Здравей, слънце" :))) Скоро след това разбрах, че си има нова приятелка и разгадах тайната на доброто му настроение. Но когато хората около мен са здрави и щастливи, това няма как и на мен да не се отрази. Най-хубавото на щастието е, че е заразно- ако си обграден с позитивни и усмихнати хора и ти ставаш като тях.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот valiart » 30 Окт 2011, 13:07

Да, казват, че ако гледаш няколко минути снимка на усмихнат човек, ще подобриш настроението си, най-малкото ще се усмихнеш и ти. А представете си, да сте в компанията на един такъв усмихнат, весел и приятен човек, със сигурност ще се чувствате страхотно! Щастието и доброто настроение наистина се предава и е хубаво да сме заобиколени от добри, позитивни и приятни хора.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот kriskiss2001 » 30 Окт 2011, 18:55

valiart написа:Да, казват, че ако гледаш няколко минути снимка на усмихнат човек, ще подобриш настроението си, най-малкото ще се усмихнеш и ти. А представете си, да сте в компанията на един такъв усмихнат, весел и приятен човек, със сигурност ще се чувствате страхотно! Щастието и доброто настроение наистина се предава и е хубаво да сме заобиколени от добри, позитивни и приятни хора.

На мен затова ли винаги ми е хубаво като си пиша с теб :)
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот southern_sun » 16 Яну 2012, 17:54

Темата за щастието е твърде философска, но въпреки това ще се опитам да дам логичен коментар.
images (3).jpg
images (3).jpg (7.05 KiB) Прегледано 186 пъти
Щастието е емоционално състояние, при което човек изпитва чувства, вариращи от задоволство и удоволствие до пълно блаженство и прекалена радост. Според философа Ницше антипод на щастието е нещастието. За всеки обаче щастието носи различно значение за бедния - това означава храна, за болния - здраве, за самотния- да намери сродната душа.Но щастието не е нищо друго освен едно неброимо съществително.

изтеглен файл.jpg
изтеглен файл.jpg (5.73 KiB) Прегледано 186 пъти


Щастието е навсякъде около нас и дори ежедневните, най- обикновени случки могат да го събудят, но много често кацнало на рамото ни не го оценяваме и то бързо си отива.За това трябва да се научим да се радваме на малкото, което ни поднася живота, за да имаме самочувствието, че сме открили истинското щастие на земята.

изтеглен файл (2).jpg
изтеглен файл (2).jpg (5.12 KiB) Прегледано 186 пъти


Щастието е онова чувство, което те кара да не сваляш усмивката от лицето си и да искаш да извикаш, че всичко с теб е наред и нямаш за какво да се притесняваш.

starci.jpg
starci.jpg (65.18 KiB) Прегледано 184 пъти


Радвайте се и на малките неща и на най- дребните жестове. Радвайте се, че има с кого да споделяте и лошото и доброто.
Позволете на щастието да ви намери и да остане при вас.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот Memento » 17 Яну 2012, 12:15

Една мисъл по темата:

Няма нито един много интелигентен човек който да е напълно щастлив, но ако не сте напълно щастливи не означава, че сте много интелигентни. :D
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот Deliana84 » 18 Яну 2012, 12:06

За всеки човек щастието е чувство, състояние, което се свързва с различни неща. За някои хора парите, колата или нова къща може да бъдат повод за изпитване на това чувство наречено щастие. За други срещата с приятели или хора, които харесваме, празничните дни, които прекарваме с роднините и др. Друг повод може да бъде сбъдването на някоя съкровена мечта, екзотично пътешествие или танцуването. Каквато и да е причината за изпитване на щастие едно е сигурно, то е нещо което ни кара да бъдем позитивни, да се чувстваме добре. А от там следва да предаваме тези усещания на хората, които ни заобикалят. И все пак и аз мисля, че щастието идва от нагласата и мисленето на конкретния човек и само той може да знае как да го постигне. Колкото повече щастливи хора има толкова по-добре.
Друг интересен факт е, че при направено проучване за това, къде живеят най-щастливите хора, на едно първите места се класира бедна държава. Това е и факт, който показва, че за някои хора материалното благополучие не е критерйй за да се чувстват щастливи. За съжаление в това проучване нашата страна се намира назад в класацията по щастливост.
Deliana84
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Яну 2012, 11:16

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот Deliana84 » 18 Яну 2012, 12:12

stanislav_d написа:Щастието е настройка на духа!

Да съгласна съм с теб. Това е най-лесният начин наистина за да се опише това състояние, което отразява именно погледа и усещането на всеки човек за живота му.
Deliana84
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Яну 2012, 11:16

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот Margo » 18 Яну 2012, 16:35

Memento написа:Една мисъл по темата:

Няма нито един много интелигентен човек който да е напълно щастлив, но ако не сте напълно щастливи не означава, че сте много интелигентни. :D

хахахаа нима малко интелигентните чувстват и усещат повече? Как се измерва щастието?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот Memento » 18 Яну 2012, 16:59

Margo написа:
Memento написа:Една мисъл по темата:

Няма нито един много интелигентен човек който да е напълно щастлив, но ако не сте напълно щастливи не означава, че сте много интелигентни. :D

хахахаа нима малко интелигентните чувстват и усещат повече? Как се измерва щастието?


Принципно колкото по-умен си толкова по-дълбоко възприемаш света около теб, толкова повече размишляваш над проблемите и откриваш колко несъвършен и несправедлив е света около теб което те прави нещастен. Ако не се замисляш толкова ти е по-леко и си някак по-щастлив и безгрижен.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта