Купувате ли био храни?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Купувате ли био храни?

Мнениеот gotinata30@mail.bg » 25 Яну 2015, 13:27

Здравейте,
интерес към тема провокира работата ми за кратко в онлайн магазин за био храни.
Не се лъжете да купувате тези продукти на минимум тройни цени. Това са си обикновени продукти ,които при желание може да намерите почти във всеки магазин. Не купувайте от тук http://www.gradskoselo.bg/
gotinata30@mail.bg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Яну 2015, 13:21

Re: Купувате ли био храни?

Мнениеот Burborino » 25 Яну 2015, 14:13

Това ми прилича на черен ПР... от този сайт не съм поръчвала, но съм поръчвала от един от производителите, които са се включили. И съм изключително доволна и от продукта, който ми предложиха и от комуникацията.
Защо да не се поръчва от сайта? (Ако това не е скрита реклама на каквато ми прилича)
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Купувате ли био храни?

Мнениеот Pipilota » 26 Яну 2015, 10:49

Био храни само на село, според мен всички са преарботени, а цените пък абсурдни, пилешко био килограма му да е сигурно 30 лева нормални ли сте?! :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Купувате ли био храни?

Мнениеот Lollipop » 18 Юли 2015, 16:22

Pipilota написа:Био храни само на село, според мен всички са преарботени, а цените пък абсурдни, пилешко био килограма му да е сигурно 30 лева нормални ли сте?! :shock:

Амиявно е така, не знам истина ли е това, което се говори по света, че има истинска био храна за нромални за стандартите им цени!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Купувате ли био храни?

Мнениеот Snejna » 19 Юли 2015, 10:32

Има някои неща, които започнах да ги предпочитам от био магазините, да речем кокосовите стърготини там са страшно ароматни и вкусни, докато от пакет са изсъхнали и със странен дъх. ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Купувате ли био храни?

Мнениеот Bambaa » 20 Юли 2015, 00:41

Определено някои неща си имат своите предимства, но когато виждам едни и същи пакетирани продукти в хранителни и био магазини, то предпочитам тези от хранителните, тъй като и цената им се различава драстично
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Купувате ли био храни?

Мнениеот Пепи72 » 27 Авг 2019, 10:44

А какво е био храната? Не е ли това онази храна, която бабите ни отглеждаха в дворовете си? Да, купувам био храни. Някои от тях дори си произвеждам сама без значение, че живея в голям град. На терасата, на перваза на прозореца... Начини много.
Как да ги познаем? Със сигурност не по цвета им. По-скоро по аромата, който се разнася от тях...
Вярно е, че понякога идват малко скъпи. Но пък в малките магазинчета може да се намери достатъчно качествена храна на не чак толкова невъзможни цени. Пазарът вече е залят с такива. Затова - купувайте от малките магазинчета, там ще намерите добро качество на приемлива цена. По-добре малко и качествено, отколкото много, но разболяващо ни.
Пепи72
 
Мнения: 48
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:31

Re: Купувате ли био храни?

Мнениеот petq1425 » 03 Сеп 2019, 09:16

Купувала съм си няколко пъти био храни, но цените са високи.
petq1425
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:12

Re: Купувате ли био храни?

Мнениеот Mirara » 04 Ное 2019, 18:07

Всъщност био храните имат една основна разлика спрямо масовите храни - не са ГМО т.е. не са генетично модифицирани :smileyflower: , което не е малко предимство.
Mirara
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Ное 2019, 00:34

Био, Еко, Органик. Доверявате ли се на етикетите?

Мнениеот Паулу Коелюв » 20 Яну 2020, 14:42

Напоследък много модерни станаха думичките „еко“, „био“ и „органик“. Направо ми проглушават ушите от реклами по радиото и телевизията. Което и „кулинарно“ шоу да избереш, и там все са на био, еко и органик храни. Всички големи вериги имат съответните щандове, а из града се навъдиха и сумати малки спретнати бутикови магазинчета, предлагащи такъв вид продукти. И познайте – цените са двойни и тройни! В това, разбира се няма нищо лошо. Първо – живеем в пазарна икономика и второ – всички сме съгласни, че био-еко-органик храните се произвеждат много по-трудно от обикновените конвейрни, които са фрашкани с химия.
Жена ми държи да се храним здравословно и да пазаруваме изключително такива стоки, на етикетите на които изрично е отбелязано, че са био, еко или органик. Няма спор – ако са истински, ползата е огромна, но... От къде да съм сигурен, че наистина давам парите си за здравословна храна? За българските да речем, че по производителя и региона мога горе-долу да се ориентирам, макар че пак не е сигурно. А за вносните?
Кой осъществява контрола и до колко можем да имаме доверие на етикетите?
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron