Купувате ли био храни?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Био, Еко, Органик. Доверявате ли се на етикетите?

Мнениеот Мики Маус » 20 Яну 2020, 15:30

Значи, първо да се разберем, че почти всички храни са био и органични, щото не дъвчем камъни да извличаме от тях витамини и минерали. Еко е друго нещо и би трябвало да значи, че храните са екологично чисти и не съдържат вредни за човека вещества. И второ - на етикети не вярвам! :wink:
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Био, Еко, Органик. Доверявате ли се на етикетите?

Мнениеот petyo62 » 20 Яну 2020, 16:16

Тези храни не се ли проверяват? Нали трябва да им се издаде сертификат или нещо подобно, за да имат такъв етикет и да са на тези цени?
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Био, Еко, Органик. Доверявате ли се на етикетите?

Мнениеот mimeto96 » 21 Яну 2020, 11:13

Аз се доверявам на етикетите. Нали за това са сложени - да информират какъв е продукта и от къде е. Щом има такъв етикет, значи стоката е минала проверка и е одобрена. Винаги когато мога, си купувам био храни, нищо че са скъпи. Трябва да мислим за здравето си!
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Био, Еко, Органик. Доверявате ли се на етикетите?

Мнениеот Цвети Цветкова » 23 Яну 2020, 13:24

Често купувам такива храни, макар и да са по-скъпи. Зная, че не винаги написаното на етикета е вярно, но се надявам контролът на тези стоки да е добър и наистина да получавам това, за което плащам. Звучи малко наивно, но нямам лаборатория вкъщи, за да проверя какво съдържа дадена храна...
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Био, Еко, Органик. Доверявате ли се на етикетите?

Мнениеот Елена Стоянова » 24 Яну 2020, 11:48

Гледахте ли новините тази сутрин? Био домати, внос от Гърция съдържат 5 вида пестициди! Сертифицирани са от българска фирма и струват 8 лв. за килограм! Та и аз да попитам: Доверявате ли се на етикетите?!
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Био, Еко, Органик. Доверявате ли се на етикетите?

Мнениеот mimeto96 » 26 Яну 2020, 11:14

Елена Стоянова написа:Гледахте ли новините тази сутрин? Био домати, внос от Гърция съдържат 5 вида пестициди! Сертифицирани са от българска фирма и струват 8 лв. за килограм! Та и аз да попитам: Доверявате ли се на етикетите?!


Ами те био продуктите са скъпи и затова има и ментета, но според мен това са единични случаи.
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Био, Еко, Органик. Доверявате ли се на етикетите?

Мнениеот Паулу Коелюв » 27 Яну 2020, 12:48

mimeto96 написа:
Елена Стоянова написа:Гледахте ли новините тази сутрин? Био домати, внос от Гърция съдържат 5 вида пестициди! Сертифицирани са от българска фирма и струват 8 лв. за килограм! Та и аз да попитам: Доверявате ли се на етикетите?!


Ами те био продуктите са скъпи и затова има и ментета, но според мен това са единични случаи.


Там е проблемът, че случаят въобще не е единичен и тези фирми, които сертифицират био продуктите или не си вършат работата както трябва или са супер корумпирани... или и двете!
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Био, Еко, Органик. Доверявате ли се на етикетите?

Мнениеот marchinko73 » 29 Яну 2020, 13:20

На какви етикети да вярваш бе, брат?! Контрол - никакъв, всеки гледа как да измами и да спечели повече... Иначе е много модерно да се храниш еко и био, само дето си даваш парите и ядеш същите отрови! :sad:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Био, Еко, Органик. Доверявате ли се на етикетите?

Мнениеот Пламена И. » 03 Юни 2020, 10:53

Имам приятели, които произвеждат екологично чисти храни. От тя си ги купувам, не от магазина, защото и аз на етикети много не вярвам. :wink:
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта