Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Malina » 08 Дек 2016, 17:12

Защо да не е препоръчително, стига обаче да приема необходимите витамини, за да няма проблеми с бебето. Според мен най-важното е, ако една майка е вегетарианец, веднага да каже на лекаря си, още при първия преглед и спокойно да обясни доводите си и чувствата си. Нашите лекари все още са много консервативни и не приемат нищо необичайно извън ежедневната им рутина, на която са свикнали - лошо хранещи се жени, не трениращи.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот M.Tasheva » 09 Дек 2016, 10:38

Нашите лекари и те се нагледаха вече на какво ли не и може и да са свикнали :smile: . Все пак и те трябва да са в крак с новостите, които излизат в храненето, лечението и да ги съчетават.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Pipilota » 09 Дек 2016, 11:08

Така или иначе тва пак си е един вид нормално хранене, но ако си слушаш предписанията на лекаря, може и да се получат нещата и да няма опасноти. Най-важното според мен е, да се намери добър специалист, който да следи състоянието и да се намеси, когато трябва. Но е трудно да си намериш вегетарианец, който да слуша, когато трябва. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Фев 2017, 15:02

Ако жената е вегетарианец от дълги години, то тя има реална оценка за здравето си и т.н. и светът и начина й на живот е определен, както не е полезно да се прекалява с нещо друго, с което много бременни прекаляват, така и с вегетарианците може да се направи един вид компромис. За мен няма нищо лошо, неестествено и страшно, ако вегетарианка забременее и реши да продължи диетата и начина си на хранене.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот mamina » 10 Фев 2017, 16:11

Така става, но след като стане бременна и да тръгне да става вегетарианка малко изглежда налудничаво. Това ще е все някакъв допълнителен стрес за организма.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Elica » 10 Фев 2017, 17:17

mamina написа:Така става, но след като стане бременна и да тръгне да става вегетарианка малко изглежда налудничаво. Това ще е все някакъв допълнителен стрес за организма.

Не мисля, че има такива жени, изобщо някои теми мисля, че се приемат много странно, като това, което ти казваш. Все едно до вчера е била веган, сега е забременяла и да се нахвърли на свинското. Хората имат убеждения, които не променят точно през този толкова деликатен период. Коя жена ще стане вегетарианка, ще иска месо и ще се нуждае от него, ама забременяла и да го реши.. невъзможно звучии, както и да го погледнеш.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот valensiq » 10 Фев 2017, 17:41

Всяка жена мисля, че усеща тялото си особено по време на бременност, а и то дава ясни сигнали от какво има нужда, като й се преяде неудържимо, ако ще и пържола да е, значи тялото има нужда. :)
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Pipilota » 11 Фев 2017, 11:35

Позната почна да яде пици, тва й се ядеше на жената. Беше преди това веганка, сега продължава да си следва тоя режим, ама си похапваше всичко, което искашае. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот iwoni » 17 Фев 2017, 13:11

Не виждам какво ще пречи вегетарианка да си изкара бременността така, както си е живяла и преди - по вегетариански :smile: . Но нормално хранеща се преди жена изведнъж да става вегетарианка по време на бременността, както казва Мамина, наистина е налудничаво. Има случаи, когато по време на бременността ти се прияждат неща, които не си предпочитал преди, хормоните какво ли не правят. Защо да не е възможно на вегетарианка да й се дояде месо например, не е невъзможно. Или всеядна да откаже месото, защото като е бременна й се повдига от него. Случаи най-различни. Но това са изключения и донякъде неосъзнат избор. Съвсем осъзнато е обаче да решиш точно когато носиш дете да променяш коренно начина си на хранене в името на бебето. Тези случаи на мен са ми много нелогични и могат да предизвикат проблеми, ако не са наблюдавани или препоръчани от лекар.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Pipilota » 03 Мар 2017, 10:00

Да, всичко е възможно, но на сила пък да НЕ си вегетарианец е също идиотско. Като цяло една бременна трябва да следва тялото си, друга моя приятелка не докосваше месо, направо не можеше да го понася, а иначе си хапваше. :) но се напука да яде филии със сусамов тахан. :roll: Някои жен имного се променят по време на бременността и техните начини на хранене, при мен нищо не се е променяло, докато бях бременна, само дюнери още не мога да ям - така гадно и вкиснато ми смърдяха, защото всеки ден минавах покрай една дюнерджийница. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron