Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Lollipop » 14 Юли 2017, 14:21

И аз см на мнение, че най-добрата бременност е тази, в която следваме собственото си тяло и това, което казва то. Някои вкусове се променят, понякога само за бременността, понякога за цял живот. Аз с втората бременност не можех да понасям аромата на чесън, а първия път ядох чесън на всяко хранене.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот skyfly » 14 Юли 2017, 15:56

Съвместими са, трябва да се слуша какво иска тялото. Не може някоя жена, която е веган да започне да се храни с месо, въпреки че не изпитва нужда. Тялото си има своите предпочитания, а по време на бременност много ясно показва сигналите на това, какво иска и какво не. Спокойно може да се изкара една вегетарианска бременност без никакви проблеми за бебчето и за майката.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот kalina_216 » 17 Юли 2017, 10:59

Аз съм вегетарианка от както бях на 15, сега съм на 22. Ако забременя някой ден нямам намерение да променям начина си на хранене, заради това, че съм бременна. Ако не изпитвам нужда да започна да ям нещо конкретно, няма да си променя храненето. Но ако ми се преядат пържоли, докато съм бременна ще ги ям разбира се.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот kauda » 17 Юли 2017, 11:43

kalina_216 написа:Аз съм вегетарианка от както бях на 15, сега съм на 22. Ако забременя някой ден нямам намерение да променям начина си на хранене, заради това, че съм бременна. Ако не изпитвам нужда да започна да ям нещо конкретно, няма да си променя храненето. Но ако ми се преядат пържоли, докато съм бременна ще ги ям разбира се.

И аз бях вегетарианка 13 години, но с времето започнаха да ми лиспват някои неща, сега си хапвам от всичко по малко, ако забремене я не бих променила начина си на хранене. Тялото на всеки е различно и се чувства различно при приема на храна, някои се справят страхотно на вегетарианска диета, други се справят ужасно на всеядна.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Lili_pili » 17 Юли 2017, 13:44

И според мен нее правилно да се променя начина на хранене и на живот, когато се забременее, не това е подходящото време за промяна, организма е достатъчно стресиран с новото човече в себе си, че да понася лесно и сспокойно и промяна вхраненето и начина на живот като цяло. Има време за да се променяме, но по време на бременност трябва само да се слуша тялото и неговите сигнали.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Story_teller » 07 Яну 2019, 16:47

В крайна сметка, ако жената си е била вегетарианка и преди да забременее, не виждам проблем защо да не продължава да се храни по същия начин. Хубаво е просто да намери алтернативи на месото, за да осигурява нужните вещества за развитието на бебето.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Valya T » 10 Май 2019, 11:08

На мен не ми се ядеше месо през бременността и не съм се насилвала. Но пък млечни и яйца си хапвах. Всичките ми изследвания си бяха в норма.
Valya T
 
Мнения: 49
Регистриран на: 20 Фев 2019, 11:54

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта