КОЙ КОГО ВЪЗПИТАВА - НИЕ ДЕТЕТО ИЛИ ТО НАС?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: КОЙ КОГО ВЪЗПИТАВА - НИЕ ДЕТЕТО ИЛИ ТО НАС?

Мнениеот fairy » 07 Юли 2016, 17:09

Общуването е между две страни и е нормално и от двете страни да има взаимодействие и влияние. Родителите често си мислим, че само ние възпитаваме, но не е вярно. Не усещаме как детето ни оформя и променя мисленето и държанието ни.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: КОЙ КОГО ВЪЗПИТАВА - НИЕ ДЕТЕТО ИЛИ ТО НАС?

Мнениеот skyfly » 11 Май 2017, 12:58

Взаимно е, децата ни възпитават също. Учат ни какво е любов, как да реагираме в различни ситуации, да си вземаме поуки от грешките, които сме направили спрямо тях. Възпитават в нас и една по-различна отговорност и изискване към другите, по отношение не само на нас и на нашия комфорт, но и на децата ни. Припомнят ни важните неща, свързани с нашето детство, как не всяко нещо е толкова голяма причина за ядове, че най-хубавото са честите усмивки и дори безпричинния смях. Възпитават в нас любов и едно второ детство, което ние трябва да си позволим да изживеем.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: КОЙ КОГО ВЪЗПИТАВА - НИЕ ДЕТЕТО ИЛИ ТО НАС?

Мнениеот Pipilota » 14 Май 2018, 19:04

Двупосочен е процеса, ние го учим как да бъде свестен човек, то ни учи как да бъдем родители :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: КОЙ КОГО ВЪЗПИТАВА - НИЕ ДЕТЕТО ИЛИ ТО НАС?

Мнениеот Буба Мара » 16 Май 2018, 15:35

dida76 написа:Възпитанието е една от най-отговорните и най-трудните задачи в живота на всеки родител. При отглеждането и възпитанието на детето ние му предаваме различни знания и ценности, помагаме му да развива умения, но....дали има и ние какво да научим от детето?
Вие как мислите?

Аз смятам,че всички се учим един от друг. И трябва да си даваме шанс и да си вярваме. Тоест нито родителят да подценява детето и неговото виждане за света, нито детето да държи само на своето си. Човек се учи от всичко и всеки. Аз мисля,че моето дете се учи чрез личния пример, който му давам. Аз като един прекрасен човек създадох поне за сега също толкова прекрасен, който като чисто създание ме обогатява и мен самата :+1: Примерът е двустранен.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: КОЙ КОГО ВЪЗПИТАВА - НИЕ ДЕТЕТО ИЛИ ТО НАС?

Мнениеот Локумът » 16 Май 2018, 15:51

Хубаво е да имаш самочувствие, дано и околните смятат, че прекрасно се отглеждате. Аз никога не бих бил толкова сигурен, всеки прави грешки и не може да сме чак толкора прекрасни.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта