Могат ли възрастните да използват детска паста за зъби?

Re: Могат ли възрастните да използват детска паста за зъби?

Мнениеот Margo » 16 Сеп 2011, 10:25

southernsun написа:Някъде бях чела, че детските пасти за зъби са без флуор и всъщност това ги отличава от пастите за възрастни.

Абе не знам с флуор ли са с какво са, но последно някъде бях чела, че и флуорът не е полезен за децата. То вече да не знае човека какво да си купи. Но мога да споделя :lol: Преди време ми попадна една украинска паста за зъби Изображение много бях доволна от нея, с естествени съставки и минерали.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Могат ли възрастните да използват детска паста за зъби?

Мнениеот kriskiss2001 » 18 Окт 2011, 15:14

Защо да не може, все пак си е паста. Понякога дори е препоръчително да се почива ден-два, може да се изплакват с вода или със специална вода от аптеката
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Могат ли възрастните да използват детска паста за зъби?

Мнениеот Sofito » 19 Окт 2011, 19:51

Щом си пише, че е детска, значи няма да има действие в/у възрастните. То не е като да се къпеш с детски шампоан
Sofito
 
Мнения: 53
Регистриран на: 18 Окт 2011, 21:57

Re: Могат ли възрастните да използват детска паста за зъби?

Мнениеот qproin » 20 Окт 2011, 22:12

Не мисля, че ще навреди, но едва ли ще се получи ефекта който търсят възрастните.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Могат ли възрастните да използват детска паста за зъби?

Мнениеот big boss » 21 Окт 2011, 13:30

penio09 написа:Аз редовно си мия зъбите с детска паста за зъби, но не знам дали си помагам или вредя? - имате ли някаква идея дали са полезни и за възрастните, все пак съдържат флуорид и калций!

Ти да не падаш от Марс,естествено е че щом е за деца кво ти пречи на теб.Щом си миеш редовно зъбите с детска паста явно много ти харесва на вкус :D :D :D :D :D иначе нямам друго обяснение.Невероятна тема просто ще умра от смях.
big boss
 
Мнения: 120
Регистриран на: 21 Окт 2011, 13:18

Re: Могат ли възрастните да използват детска паста за зъби?

Мнениеот Margo » 26 Окт 2011, 10:40

big boss написа:
penio09 написа:Аз редовно си мия зъбите с детска паста за зъби, но не знам дали си помагам или вредя? - имате ли някаква идея дали са полезни и за възрастните, все пак съдържат флуорид и калций!

Ти да не падаш от Марс,естествено е че щом е за деца кво ти пречи на теб.Щом си миеш редовно зъбите с детска паста явно много ти харесва на вкус :D :D :D :D :D иначе нямам друго обяснение.Невероятна тема просто ще умра от смях.

Е хората се интересуват, искат да знаят. Няма глупави теми, има теми, от които може да се извлече информация и такива, от които не може да се извлече.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Могат ли възрастните да използват детска паста за зъби?

Мнениеот kriskiss2001 » 26 Окт 2011, 13:37

Margo написа:
big boss написа:
penio09 написа:Аз редовно си мия зъбите с детска паста за зъби, но не знам дали си помагам или вредя? - имате ли някаква идея дали са полезни и за възрастните, все пак съдържат флуорид и калций!

Ти да не падаш от Марс,естествено е че щом е за деца кво ти пречи на теб.Щом си миеш редовно зъбите с детска паста явно много ти харесва на вкус :D :D :D :D :D иначе нямам друго обяснение.Невероятна тема просто ще умра от смях.

Е хората се интересуват, искат да знаят. Няма глупави теми, има теми, от които може да се извлече информация и такива, от които не може да се извлече.

Всеки може да я използва, аз също съм ползвал, една розова и много ароматна, направо да я глътнеш :P
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Могат ли възрастните да използват детска паста за зъби?

Мнениеот silver933 » 18 Ное 2014, 12:05

Не че ще навреди една такава паста, но възрастните търсят ефекти като избелване, освежаване на дъха, предпазване от кариес,докато детската паста за зъби е по-скоро за създаването на този навик :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Могат ли възрастните да използват детска паста за зъби?

Мнениеот ilona.iwanowa » 15 Мар 2017, 00:30

И аз ползвам детска паста за зъби от време на време понеже има много приятни и различни плодови вкусове не ми е приятно да мия зъбите си по няколко пъти на ден винаги с ментова, кое му е толкова чудното.. А по въпроса разликата, е че едната е за млечни зъби, а другата за постоянни. От време на време се мийте с паста за големи за да почиствате зъбите си по добре
ilona.iwanowa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Мар 2017, 00:25

Re: Могат ли възрастните да използват детска паста за зъби?

Мнениеот Krum » 15 Мар 2017, 10:45

Случвало ми се е да се мие с детска и не усещам такова почистване, както с пастата за възрастни. Даже децата много от тях се учат да ползват ментови пасти, все пак с това ще си мият зъбите като пораснат, плодовите са за съвсем малки деца, нито имат така сила на почистване, както тази, която е за възрастни.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron