Къде спортуват нашите деца?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Къде спортуват нашите деца?

Мнениеот Lisica » 08 Окт 2018, 14:11

Има много места и клубове,вк оито може да се спортува, друга вече е темата колко им се азнимава на родителите да влагат в това нещо, да дават от парите си, от времето си и т.н. за да водят децата си на спорт.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Къде спортуват нашите деца?

Мнениеот Frac » 08 Окт 2018, 14:59

Имам две малки деца - момчета. И двамата тренират футбол. Едното след у-ще, а другото - в градината. Отделно караме велосипеди събота или неделя. За сега това ги вълнува :) Но съм на менние, че спортът и дисциплината са много важни и трябва децата да имат движение.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Къде спортуват нашите деца?

Мнениеот Lollipop » 10 Окт 2018, 10:12

Frac написа:Имам две малки деца - момчета. И двамата тренират футбол. Едното след у-ще, а другото - в градината. Отделно караме велосипеди събота или неделя. За сега това ги вълнува :) Но съм на менние, че спортът и дисциплината са много важни и трябва децата да имат движение.

Супер спорт сте избрали, а и футбола е много популярен, всички се надяват, че ще станат топ футболисти в един момент. Което си е и хубава мотивация, проблем малко е, че ако се прехласнат, може да оставят учението на заден план с мисълта, че са футболисти и на тях не им трябва образование. Виждала съм го неведнъж това с очите си, така че гледай да не ги изтървеш в тийн годините.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Къде спортуват нашите деца?

Мнениеот Бистра » 30 Яну 2019, 16:55

Моята племенничка ходи на художествена гимнастика, но аз лично не одобрявам, защото знам, че много ги тормозят. Според мен спортът трябва да носи удоволствие, а не напрежение и стрес. Особено пък при деца.
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

Re: Къде спортуват нашите деца?

Мнениеот Dalia » 30 Яну 2019, 19:02

Моите племеници ходят на плуване, но за съжаление само лятото. През учебно време са много натоварени в училище и извън него и нямат никакво свободно време за спорт. Много съм далеч от мисълта, че карането на колело през почивните дни е каквато и да било тренировка и че е достатъчна за тях, но това е единственото нещо, с което заместват спорта през учебно време. Големият много иска да тренира волейбол, но проблемът за сега е същият както с плуването, липсата на свободно време.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Къде спортуват нашите деца?

Мнениеот Ася_Н » 11 Фев 2019, 12:24

За жалост спортуват все по-малко. Ако човек не си запише детето някъде на частно, рискува то да се превърне в тулумбичка :roll: Физическо по училищата ако въобще карат, е пълна пародия.
Затова ходят по разни спортове, танци и т.н. Иначе почти изцяло им липсва физическа активност.
Ася_Н
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Яну 2019, 14:33

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта