Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот kauda » 31 Мар 2015, 16:55

nadqta написа:Както за много други неща и тука е необходим баланс, ако се изпусне края на едното, то винаги се прецакват нещата, но не е лошо да мислиш и за себе си, но нещата се променят, когато имаш дете!

Точно, трябва да мислиш и за двете и за себе си и за останалите, така се получава най-добрата хармония ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот dinkog » 29 Юни 2015, 16:13

За мен е глупаво постоянното внимаване да не се развали кефа на някой друг, трябва да бъдат много концентрирани хората в самите себе си и да бъдат щастливи, защото накрая животът си минава в страх дане се разсърди някой..
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот kauda » 29 Юни 2015, 16:18

dinkog написа:За мен е глупаво постоянното внимаване да не се развали кефа на някой друг, трябва да бъдат много концентрирани хората в самите себе си и да бъдат щастливи, защото накрая животът си минава в страх дане се разсърди някой..

И тази крайност не е хубава, не знам кой може да е щастлив, ако прави хората около себе си нещастни и им разваля живота в името на собствения си успех и радост. Не знам как на чужд гръб може да се чувстваш много добре.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот Fancy » 29 Юни 2015, 17:36

kauda написа:
dinkog написа:За мен е глупаво постоянното внимаване да не се развали кефа на някой друг, трябва да бъдат много концентрирани хората в самите себе си и да бъдат щастливи, защото накрая животът си минава в страх дане се разсърди някой..

И тази крайност не е хубава, не знам кой може да е щастлив, ако прави хората около себе си нещастни и им разваля живота в името на собствения си успех и радост. Не знам как на чужд гръб може да се чувстваш много добре.

Не става въпрос да правиш на другите гадно, а да запазиш егоизма в себе си, толкова доколкото да се самосъхраниш
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот Monika_Spasova » 29 Юни 2015, 18:47

В някакви здравословни крайности - може разбира се и е задължително да сте егоисти, иначе става сложно и страшно, така да се каже. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот Pipilota » 01 Юли 2015, 09:29

Аз си мисля, че едното няма общо с другото, егоизма има повече лоши страни, отколкото положителни. Друго е вече да не поставяш постоянно другите пред себе си.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот Lollipop » 01 Юли 2015, 12:00

Pipilota написа:Аз си мисля, че едното няма общо с другото, егоизма има повече лоши страни, отколкото положителни. Друго е вече да не поставяш постоянно другите пред себе си.

Е то е същото, дали малко или много ще се погрижиш за себе си и ще се покажеш малко егоист :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот kauda » 21 Юли 2015, 15:53

Fancy написа:
kauda написа:
dinkog написа:За мен е глупаво постоянното внимаване да не се развали кефа на някой друг, трябва да бъдат много концентрирани хората в самите себе си и да бъдат щастливи, защото накрая животът си минава в страх дане се разсърди някой..

И тази крайност не е хубава, не знам кой може да е щастлив, ако прави хората около себе си нещастни и им разваля живота в името на собствения си успех и радост. Не знам как на чужд гръб може да се чувстваш много добре.

Не става въпрос да правиш на другите гадно, а да запазиш егоизма в себе си, толкова доколкото да се самосъхраниш

Ако е в малки количества може, но обикновено егоизмът никога не е в малки и здравословни дози.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот annydance » 23 Юли 2015, 13:23

Малките дози според мен се ограничават до самосъхранението, т.е. дотолкова трябва да сме си егоисти, че да не вървим срещу себе си :!:
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот Kremiliya » 23 Юли 2015, 15:17

annydance написа:Малките дози според мен се ограничават до самосъхранението, т.е. дотолкова трябва да сме си егоисти, че да не вървим срещу себе си :!:

Това не е егоизъм сякаш, а нормален живот ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта