Моето джипи отказва да ми дава направления

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Моето джипи отказва да ми дава направления

Мнениеот rossitta » 10 Дек 2012, 17:13

Ставали ли сте жертва на всезнаещи лични лекари? Незнам дали само на мен ми се е случвало, но смятам, че не е редно джипитата да се правят на компетентни по всички въпроси.Наскоро бях "пипнала" някакъв грип или по-скоро той бе ме"спипал" и не ме пусна две седмици.Аз лично гледам да избягвам посещенията при джипито си, докато не се наложи наистина.Е тук се наложи и след едноседмично боледуване отидох при нея.Изписа ми обичайните при грип медикаменти-капки за нос, сироп за каплица и разбира се любимият й антибиотик. Аз обаче имах и друго оплакване-от гинекологичен характер и затова настоях за направление.Тя веднага "компетентно" ми отговори, че оплакванията ми са свързани с грипа и ще отминат. После започна да увърта, че този месец и свършили направленията и ако проблема продължи, може да ми даде следващия месец.Е...проблемът продължи и се задълбочи. Незнам какво губи, при даването на направления, но нередността е очевадна. А вие, ставали ли сте жертва на подобни нередности?
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Моето джипи отказва да ми дава направления

Мнениеот Cuddy » 13 Дек 2012, 13:23

Ако наистина е свършила направленията, глобата за превишен лимит ще я плати от собствения си джоб.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Моето джипи отказва да ми дава направления

Мнениеот rossitta » 13 Дек 2012, 14:00

Разбирам, но случая не е единствен. Явно винаги улучвам момента, когато е свършила направленията.
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Моето джипи отказва да ми дава направления

Мнениеот Cuddy » 14 Дек 2012, 13:22

Докато се разчита на разни формулки и регулативни стандарти, така ще да е. Никой не може да ме убеди, че със статистика ще изчисли колко налагащи консултация със специалист заболявания ще възникнат и съответно колко пари за изследвания да се отпуснат.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Моето джипи отказва да ми дава направления

Мнениеот denkaruseva » 21 Дек 2012, 15:12

Недоволните от обслужването на личните си лекари могат да го сменят до края на годината!
Подробности четете във Фрамар медия:
Желаещите да сменят личния си лекар могат да го направят до 31 декември
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Моето джипи отказва да ми дава направления

Мнениеот luba6a » 07 Яну 2013, 20:01

Смяната на джипито ли е решението на проблема с направленията? Ами да ви кажа, че има страни, където за да отидеш на специалист, трябва да чакаш 6-7 месеца.Направлението не се иска, то се дава по преценка на личния лекар? Нека и ние пациентите да не ставаме по-големи специалисти от джипитата си !
luba6a
 
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Яну 2013, 12:35

Re: Моето джипи отказва да ми дава направления

Мнениеот IVRO » 08 Яну 2013, 11:35

Ако преценката е грешна и джипито те лиши от направление? Ако това доведе до усложнения със здравето, то ние сме потърпевши...не е ли така?
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Моето джипи отказва да ми дава направления

Мнениеот geriva » 02 Мар 2013, 22:16

luba6a написа:Направлението не се иска, то се дава по преценка на личния лекар?

Много ми се иска да е така....Но в повечето случаи, точно заради ограниченията в талоните, джипитата не са склонни да дадат направление, а се опитват да те лекуват като всемогъщи и вездесъщо компетентни лица.
Последния път, когато направо "си исках" направление, беше по проблем, касаещ зрението на малко дете. Все пак беше направен опит отново да се експериментира с нови капки- без апаратура, без необходимите изследвания.
Нямам думи просто :mrgreen:

Всъщност, винаги гледам да влезна и в положението на личния лекар- знам че не е лесно, знам че имат ограничение и това им пречи да си вършат работата.
Кой крив, кой прав, не знам- моля се да се оправят скоро нещата ...
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Моето джипи отказва да ми дава направления

Мнениеот BRI » 21 Юни 2013, 13:32

Аз пък нямам проблеми с моята лична лекарка и направленията. Аз и не я тормоза често де...за щастие :P
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Моето джипи отказва да ми дава направления

Мнениеот pesho » 02 Авг 2013, 15:23

Нали знаеш, че джипитата не са несменяеми? Ползвай правото си на избор ;)
pesho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 26 Юли 2013, 13:02

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта